Lal Language Centers

LAL Language Centers, modern eğitim merkezlerinde eğitim veren bir dil okuludur. Cape Town okul merkezinde 15 derslik bulunur. Her sınıfa en fazla 12 öğrenci kabul edilmektedir. Derslerden sonra öğrencilerin vakit geçirebilecekleri bir öğrenci salonu ve kafeteryası bulunmaktadır. Oldukça geniş bahçesi, yüzme havuzu ve barbekü alanı öğrencilere güzel vakit geçirme fırsatı sunmaktadır. Okulun tamamında öğrencilerin ücretsiz erişim sağlayabilecekleri internet hizmeti bulunmaktadır. Öğrencilerin kullanımına açık bilgisayar laboratuvarları ve kütüphaneleri bulunmaktadır. Birçok akreditasyona sahip olan LAL aynı zamanda ödül almış bir okuldur.
Okul öğrencilere oldukça sosyal bir program çerçevesinde dil öğrenimi sunmaktadır. Okul sonrasında ve hafta sonları şehrin tadını çıkarabileceğiniz bir etkinlik programınız olacaktır. Gezi, kültür ve doğa etkinlikleri bunlardan bazılarıdır. Victoria Falls Turu, 20 gün süren ve öğrencilere ömür boyu unutulamayacak bir deneyim sunan bir etkinlik olup LAL’in bilinen en ünlü aktivitelerindendir.

LAL’i tercih eden öğrenciler Cape Town’da okula ait yurtta, apartman dairesinde veya aile yanında konaklayabilirler. Üç seçenekte de öğrencilerin maksimum konforuna odaklanılmıştır. Kişiler kendi yaşam tarzlarına en uygun gelecek seçeneği tercih edebilirler. Yurtlar başka ülkelerden vatandaşlar ile kaynaşma fırsatı sunarken, aile yanında kalmak sürekli pratik yapma imkânı sunacağı için daha avantajlı olacaktır. Öğrenciler bütçelerini gözden geçirerek kendilerine en uygun konaklama seçeneğini bulacaklardır.
Okulun konumu oldukça merkezi olup, deniz kenarında yer almaktadır. Sahile yalnızca iki dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Şehir merkezine yaklaşık uzak ise 10 dakikadır. Restoranlar, marketler, sağlık merkezleri yürüme mesafesindedir.
Genel İngilizce Kursu
Hangi seviyede İngilizce bildiğiniz önemli olmaksızın katılabileceğiniz kurslardır. Bu kurslara katılımınızdan önce İngilizce seviyeniz test edilir ve ona göre bir sınıfa kaydınız yapılır. Etkili iletişimin ön planda tutulduğu kurslardır. Pratik yapmanın üzerinde fazlası ile durulur. Kişilerin ihtiyaçlarına göre uyarlanır. Haftada 15 ders yapılmaktadır.15 saatin yeterli olmadığı durumlarda 30 saate kadar ders ekleme seçeneğiniz bulunmaktadır.
İş İngilizcesi
Kişiye ve şirketlere özel olarak tasarlanan kurslardır. Pek çok şirketin çalışanlarından İngilizce diline hâkim olmasını bekliyor olması bu kurslara olan talebi arttırmıştır. İngilizce işletme dilini en iyi şekilde öğrencilerine öğreten LAL Language dil eğitiminde öğrencilerine garanti vermektedir. Haftada 22,5 saat ders yapılmaktadır. Her sınıfta maksimum 18 öğrenci bulunur.
Sınavlara Hazırlık Kursları
LAL English Cape Town, öğrencilerine sınavlara hazırlık konusunda da destek olmaktadır. Cambridge Sınavları, IELTS, TOEFL, TOEIC ve SELT Sınavı’na LAL English ile hazırlanabilirsiniz. Sınavlara hazırlık kursları öğrencilerin istekleri doğrultusunda süresi belirlenen kurslardır. Öğrencilerin en yüksek puanı elde etmeleri için çaba gösterilir. Sınav sonucunda alınacak olan belgelerin uluslararası düzeyde geçerliliğe sahip olduğu düşünülürse sınavların ne derece zorlu olduğunu da tahmin etmek mümkün olacaktır. Her kişinin öğrenme şekli ve hızı farklıdır. Dolayısı ile sınav sırasında yaşayacağı zorlukları deneyimleyebilmesi için ara sınavlar ile kişinin kat ettiği ilerleme kayıt altında tutulmaktadır.
Gençler İçin İngilizce Kursları
8-18 yaş arası öğrenciler için yaz boyunca düzenlenen kurslardır. Başka bir ülkeden gelip İngilizce konuşulan bir şehirde/ülkede yaşamak isteyen öğrenciler için bir yıl süren kurslar da bulunmaktadır. Gençlere İngilizcenin temelden öğretilmesi amaçlanmaktadır. Dileyen öğrenciler bu kurslardan genel İngilizce kurslarına geçiş yapabilirler.
Öğretmen Eğitimi
İngilizceyi yalnızca konuşmayıp bir de öğretecek olan kişiler için hazırlanan kurslardır. İngilizce öğretmenlerinin mesleki yeterliliklerini arttırmayı hedefleyen kurslardır. LAL, CELTA ve DELTA programlarında uzun yıllardır deneyime sahiptir. CELTA kursu İngilizce öğretmek konusunda deneyimi hiç olmayan öğretmenler için tasarlanmıştır. DELTA ise iki yıl ve daha fazla öğretmenlik deneyimi olan eğitmenler içindir.

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank