EC ENGLISH SYDNEY DİL OKULU

1905 yılından günümüze kadar İngilizce dil eğitimi almak isteyen her kesime hitap eden EC Dil okulları günümüzde dil okulu sektörünün en büyük, dünya çapında yaygın okullarından birisidir. Amerika Birleşik Devletlerinde 7 farklı şehirde, Kanada’da 3 şehirde, İngiltere’de 6 şehirde, Avustralya’da 4 şehirde, İrlanda’da, Malta’da, Yeni Zelanda ve Güney Afrika’da 1’er şehirde olmak üzere toplamda 8 ülke de 24 şubesiyle öğrencilerine hizmet vermektedir.

Avustralya’da 4 farklı noktada eğitim veren EC Dil okulları, Sydney’de anlaşmalı olduğu üniversite kampüsünde öğrencilerini ağırlıyor. Öğrencilerine kampüs ortamını deneyimleme şansı veren okul, yerel öğrencilerle de kendi öğrencilerini buluşturmuş ve çok daha etkili bir sosyalleşme deneyimi sunuyor. Avustralya’da dil okuluna gitmeyi amaçlayanların en fazla tercih ettiği köklü ve zincir okullardandır.

Başkent olmamasına rağmen ülkenin en büyük şehri olan Sydney’de ünlü Sydney Opera House ve Harbour Bridge’e yürüme mesafesinde bulunan okul, öğrencilerinin şehir ile iç içe olmasını sağlıyor. Ödüllü okulun dünyada geçerliliği olan çok sayıda akredite firmalarından akreditasyonu bulunmaktadır. Sydney kampüsünde 14 sınıfı ve ortalama 13 kişilik sınıf mevcuduyla hizmet veren Ec Sydney’de bilgisayar laboratuvarı, interaktif tahtalar gibi bir çok teknolojik ürün eğitimlerde kullanılmakta ve öğrencilerin derslere ilgisi arttırılmaktadır.

EC ENGLISH SYDNEY DİL OKULU FİYATLARI

EC English Sydney dil okulları, ELT öğrencilerine özel yıl boyunca %35’e varan indirimler sunmaktadır. Aşağıdaki tabloda okulun katalog fiyatları yer almakta olup indirimli fiyat teklifi için şubelerimizden teklif alabilir ya da aşağıdaki linkten kendi teklifinizi oluşturabilirsiniz. Avustralya dil okulu ücretleri, çalışma izni ve güncel indirimler hakkında ücretsiz bilgi almak için ELT ofisleri ücretsiz danışmanlık sunuyor.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce
Bu kurs türünde öğrenciler iletişim kurma ve yazma becerilerini geliştirmektedir. Öğrenciler kendi seviyelerine göre gruplara yerleştirilerek etkili bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. 52 haftaya kadar alınabilecek eğitimlerde Yarı Zamanlı, Yarı Yoğun, Yoğun ve Birebir eğitim kursları bulunmaktadır. Yarı Zamanlı kurslar hafta 20 ders, Yarı Yoğun kurslar hafta 24 ders, Yoğun kursta 28 ders olarak planlanmıştır. Birebir derslerde ise tamamen öğrencinin ihtiyaçlarına yönelik program uygulanmaktadır. EC Dil Okullarının her kurs programı için diğer okullardan artısı öğrenciler kayıt olur olmaz kendi portallarından öğrencilerini eğitime başlatmasıdır. Öğrencilere kayıt olmalarıyla birlikte portal şifreleri gelmekte ve eğitim süreci daha öğrenci kendi ülkesindeyken başlamaktadır.

İş İngilizcesi
Uzmanlaşmış kadrosuyla sektörünüze yönelik meslektaşlarınız ile her durumda iletişim kurmanızı sağlayacak eğitimi alacaksınız.

Sınav Hazırlık Kursları
Okul bünyesinde hem IELTS hem de Cambridge sınavlarına hazırlık kursları verilmektedir. Her iki kurs içinde belirli seviyelerde İngilizce bilgisi gerekmektedir.

Akademik İngilizce Kursları
Öğrencilerin dünyanın herhangi bir noktasında EC Dil okulları ile anlaşmalı İngilizce eğitim veren üniversitelere girmek için almış olduğu eğitimdir. Öğrenciler bu dil eğitimini aldıktan sonra herhangi bir dil sınavı skoruna ihtiyaç duymaksızın üniversitelerine giriş yapabilmektedirler.

Yurtdışı Dil Deneyimi
Yurtdışında uzun süre kalarak dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için hazırlanan program her altı haftada bir başlar. İstediğiniz yeterlilik seviyesine ulaşmak için 24, 36 veya 48 hafta çalışmayı seçebilirsiniz.

VİDEO

SOSYAL AKTVİTELER

Haftanın her günü sosyal aktivite programları bulunan EC Sydney Dil Okulunda kampüs ortamının tadını çıkarırken okulun düzenlemiş olduğu Opera House, Sydney Harbour, Harbour Bridge gibi şehir gezilerine katılabilir, arkadaşlarınızla sörf yapmak için 100’ e yakın plajı gezebilirsiniz. Gideceğiniz döneme yönelik aktivite programları okul tarafından kayıt sonrası paylaşılmaktadır. 

EC Sydney’de katılacağınız sosyal aktivite programları sayesinde pratik yaparak hem ingilizcenizi geliştirebilme fırsatı bulacak, hem de farklı ülkelerden arkadaşlar edinerek farklı kültürlerden bilgiler elde edinmiş olacaksınız. 

KONAKLAMA

EC Sydney dil okullarında eğitim alan öğrenciler için okulun sunmuş olduğu iki farklı tip konaklama mevcuttur. Bazı öğrenciler aile yanı konaklama tipini tercih ederken, bazı öğrenciler öğrenci yurtlarında konaklama tercihini seçmektedirler.  

Aile Yanı Konaklama

EC tarafından özenle seçilmiş aileler okula 30 ile 60 Dk. arası mesafede yer almaktadır. Kendinize ait odanızda konaklayabileceğiniz ve yerel aileler ile iletişim kurabileceğiniz konaklama şekli uygun fiyatlarıyla öğrencilere farklı deneyimler yaşatıyor.

Öğrenci Yurdu Konaklaması

Öğrenci yurtlarında tek kişilik odalar, liman manzaralı geniş bir çatı terası, açık havada oturma, barbekü ve mutfak bulunmaktadır. Okula 22 dakikalık yürüme mesafesindeki tam donanımlı yurtta diğer öğrencilerle kaynaşıp İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

SYDNEY ŞEHRİ

Dünyaca ünlü kültür ve sanat merkezi olan Sydney, ülkenin başkenti olmamasına rağmen en büyük ve en eski şehirlerden birisidir. 5 milyonluk nüfusu olan Sydney 100’e yakın plajı, limanları, birbirinden güzel parkları, müzeleri, şehrin uzak kenarındaki yağmur ormanlarıyla kaplı dağları ve nerdeyse hiç soğumayan havası ile şehri görmeye gelen herkesi büyülüyor.

1700’lü yıllarda Aborjinlerin yaşadığı Sydney daha sonra İngilizlerin göçüyle birlikte şu an ki konumunda kurulmaya başlamış, şehir yakınlarında altın bulunmasıyla beraber tüm dünyadan göç alarak gelişmiştir. Şehir günümüzde de kozmopolit yapısını korumakta olup tahminen ülke nüfusunun %40’ı Avustralya doğumlu değildir. Şehrin kozmopolit yapısı dil eğitimi almaya giden öğrencilerin adaptasyonu konusunda oldukça avantaj sağlamakta.

Sydney modern, yerine göre hareketli yerine göre sakin yapısı, iş olanakları, turizmi ve gece hayatıyla yaşamınızı dolu dolu geçirebileceğiniz bir şehir. Şehri görmek için onlarca sebebiniz bulunmakta. Şehrin sembolü konumundaki Sydney Opera House, sadece birkaç km uzağında bulunan 2000 yaz olimpiyatlarında voleybol karşılaşmalarına ev sahipliği yapan ve sörf tutkunlarının gözdesi Bondi Plajı, adeta bir panayır alanını andıran ve bünyesinde MadameTussaud müzesi, Sydney Akvaryumu, Wild Life Zoo gibi bir çok görülmesi gereken alan bulunduran DarlingHarbour bunların başlıcaları. Diğer görmeniz gereken yerleri sıralayacak olursak, dünyanın en geniş çelik köprüsü olan Sydney Harbour Bridge, Avustralya’nın doğduğu nokta diyebileceğimiz TheRocks bölgesi, Taronga Hayvanat Bahçesi, RoyalBotanicGardens, Blue Mountains listemizde yer alırlar.

Tüm bunlar için bir neden arıyorsanız uygun maliyetleri ile Sydney’de dil eğitimi almak tam size göre olacaktır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ