EC ENGLISH MELBOURNE DİL OKULU

Dil okulu sektörünün dünya çapında bir çok ülkede eğitim veren en büyük okullarından biri olan EC English Dil Okulları 1905 yılından beri eğitim sektöründe yer almaktadır. Amerika Birleşik Devletlerinde 7 farklı şehirde, Kanada’da 3 şehirde, İngiltere’de 6 şehirde, Avustralya’da 4 şehirde, İrlanda’da, Malta’da, Yeni Zelanda ve Güney Afrika’da 1’er şehirde olmak üzere toplamda 8 ülke de 24 şubesiyle öğrencilerine hizmet vermektedir.

Avustralya’da dört farklı noktada eğitim veren EC Dil okulları, Melbourne şubesinde 15 sınıfı ve 15 ortalama sınıf mevcudu ile öğrencilerine hizmet vermektedir. +30 yaş içinde ayrı sınıf gruplarının oluşturulduğu okulda yaş grubunuza ve dil seviyenize göre gruplara ayrılabiliyorsunuz. Tüm şubelerinde modern bir yapı çizgisi oluşturan EC Dil okulları Melbourne şubesinde de şehrin orta noktasında yeme içme, gezme ve ulaşım açısından öğrencilerin zorlanmayacağı bir lokasyondadır. Avusturalya’da dil eğitimi alanında öne çıkan okullardan EC, kendi müfredatını kullanan köklü bir zincir dil okuludur.

Dünyanın en iyi dil okullarından birisi olarak adlandırabileceğimiz EC English Dil Okulları deneyimli kadrosu, alanında uzman eğitimcileri ve her şubesi için birden çok akreditasyon kuruluşundan aldığı akrediteleri ile Melbourne şubesinde de fark yaratmaktadır. Okulda öğrencilere sunulan interaktif eğitim tahtaları, ücretsiz wi-fi, bilgisayar laboratuarı gibi bir çok olanak ile eğitim anlamında öğrencilere artı değer katmaktadır. Zengin kültür ve tarih, sanat, restoranlar ve harika alışverişlerle dolu bir şehri keşfedip, diğer üniversite öğrencileri ile bir kampüsü paylaşırken, modern olanaklarla modern bir eğitim alabilirsiniz.

EC ENGLISH MELBOURNE DİL OKULU FİYATLARI

EC dil okulları ELT öğrencilerine özel yıl boyunca %35’e varan indirimler sunmaktadır. Aşağıdaki tabloda okulun katalog fiyatları yer almakta olup indirimli fiyat teklifi için şubelerimizden ücretsiz bilgi alabilir, Avusturalya dil okulu ücretleri hakkında detaylı bilgi isteyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce
Her öğrencinin kendi dil seviyesine göre gruplara yerleştirildiği Genel İngilizce kurs gruplarında alacağınız yoğunluğa göre farklı kurs türleri bulunmaktadır. Yarı Zamanlı kurslar hafta 20 ders, Yarı Yoğun kurslar hafta 24 ders, Yoğun kursta 28 ders olarak planlanmıştır. Birebir derslerde ise tamamen öğrencinin ihtiyaçlarına yönelik program uygulanmaktadır. Kayıt olan her öğrenciye daha okula gelmeden kendi evindeyken internet portalı üzerinden eğitim vermeye başlayan Ec Dil okulları bu yönüyle diğer dil okullarının önüne geçmektedir.

İş İngilizcesi
Uzmanlaşmış kadrosuyla sektörünüze yönelik meslektaşlarınız ile her durumda iletişim kurmanızı sağlayacak eğitimi alacaksınız.

Sınav Hazırlık Kursları
Okul bünyesinde hem IELTS hem de Cambridge sınavlarına hazırlık kursları verilmektedir. Her iki kurs içinde belirli seviyelerde İngilizce bilgisi gerekmektedir.

Akademik Amaçlı İngilizce
EC Dil okullarının anlaşmalı olduğu İngilizce eğitim veren üniversitelere girmek isteyen öğrenciler herhangi bir dil sınavı sertifikasına gerek kalmadan EC Dil okullarında alacakları eğitimle üniversitelere giriş yapabilmektedirler.

Yurtdışı Dil Deneyimi
Yurtdışında uzun süre kalarak dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için hazırlanan program her altıhaftada bir başlar. İstediğiniz yeterlilik seviyesine ulaşmak için 24, 36 veya 48 hafta çalışmayı seçebilirsiniz.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Öğrencilerin birbirleri ve şehir ile uyumunu güçlendirmek için sürekli sosyal aktivite düzenleyen Ec Melbourne Dil okulunda yapılan bazı etkinlikler; İş danışmanlığı atölye çalışmalarına ve işyeri yardım seminerleri, Yarra Vadisi’ne günübirlik gezi, Domaine Chandon gibi ünlü şarap imalathanelerini keşif, Phillip Adası’ndaki penguenler, koalalar ve kangurular gibi popüler vahşi yaşamı keşif, Güney yarımküre’nin en yüksek görüntüleme platformu olan Eureka Skydeck 88’de şehrin muhteşem manzarasını izlemek olarak sıralanabilir.

KONAKLAMA

EC Melbourne dil okullarında eğitim alan öğrenciler için okulun sunmuş olduğu iki farklı tip konaklama mevcuttur. Bazı öğrenciler aile yanı konaklama tipini tercih ederken, bazı öğrenciler öğrenci yurtlarında konaklama tercihini seçmektedirler.  

Aile Yanı Konaklama

Okul ile uzaklıkları 30 ile 60 dk arasında olan ailelerin seçiminde EC Dil okulları öğrencilerin ve ailelerin uyumu konusunda ekstra özen göstermektedir. Avustralya’lı aileler ile kültürel olarak etkileşim kurabilecek, onların yemeklerini tadacak, iletişiminiz sayesinde dil gelişiminiz daha da hızlanacaktır.

Öğrenci Yurdu Konaklaması

Yurt okula ve ulaşım noktalarına oldukça yakın konumda olup şehrin gece hayatını keşfetmek için mükemmel bir konuma sahiptir. Tek kişilik odalarda konaklayabileceğiniz yurtta, ortak mutfaklar bulunmakta ve gün için yemek ihtiyacınız için bir çok ürün ücretsiz olarak sunulmaktadır.

MELBOURNE ŞEHRİ

Birçok kez dünyanın en yaşanabilir şehri şeçilen Melbourne, ülkenin en güneyinde yaklaşık 4 milyon nüfusuyla her anlamda göz kamaştırmaktadır. Ülkenin en büyük 2. Şehri olan Melbourne tüm dünyada “Spor ve Kültür” başkenti olarak tanınmaktadır. Her yıl dünyaca ünlü onlarca spor aktivitesi yapılan Melbourne’de bu aktivitelerin en ünlüsü Formula 1 yarışıdır.Her yıl yılın ilk yarışı olarak Melbourne düzenlenen aktivite dil eğitiminizin olduğu döneme denk gelmesi halinde kaçırmamanız gereken bir etkinliktir.

Ülkenin en eski şehirlerinden birisi olan Melbourne turizm anlamında da oldukça hareketli bir şehirdir. Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği şehir ulaşım anlamında da oldukça gelişmiş düzeydedir. Şehrin turistik noktalarını gezebileceğiniz ücretsiz tramvay dahi bulunmaktadır. Şehrin ılıman iklimi ile sene boyunca kültür sanat ve spor etkinliklerine ara verilmeden devam edilmektedir.

Gezilecek bir çok noktası olan Melbourne’ de sizin için mutlaka yapmanız gerekenleri listeledik. Bunlar; tren ağının merkez istasyonu olanFlinders Street Station, birçok etkinlik ve aktiviteye ev sahipliği yapan Federation Square, St. Pauls Cathedral, Güney Yarımküredeki en büyük açık market Queen Victioria Market, Yarra River, dev bir eğlence merkezi olan The Crown, Melbourne Aquarium, Alexander Garden, Royal Botanic Garden, Anzac Anıtı, Avustralya’nın ünlü suçlusu Ned Kelly ile daha birçok gangsterlere ev sahipliği yapmış Old Melbourne Gaol, Avustralya göç tarihiyle ilgili birçok kaynak ve bilgilerin bulunduğu Immigration Museum, Melbourne Museum, Güney Yarımküre’nin en yüksek binası Eureka Skydeck, trekking, dağ yürüyüşü, kamp, balık tutmak, kaya tırmanışı için muhteşem bir yer olan Grampians Ulusal Parkı bunlardan sadece bazıları.

Avustralya’da dil eğitimi almak istiyorsanız Melbourne sizi cezbedecek bir şehir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA