GENEL BİLGİLER

1991 yılından beri yurt dışında İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilere hizmet veren EC dil okulları dünyanın en prestijli dil okulu zincirlerinden biridir. Her yıl 150 farklı ülkeden 50.000’ e yakın öğrenci EC dil okullarında dil eğitimi almaktadır. Amerika, Kanada, İngiltere, Malta, İrlanda, Avustralya, Y.Zelanda ve G. Afrika’ da birbirinden güzel şehirlerde dil okulları bulunan EC, ELT öğrencilerinin de en fazla tercih ettiği dil okullarındandır.  Kariyerinde ilerlemek isteyen ya da eğitim hayatında İngilizce bilgisine ihtiyaç duyan tüm öğrenciler için birbirinden farklı kurs seçenekleri sunan EC dil okullarında deneyimli öğretmen kadrosu, en son sınıf teknolojileri ve en iyi öğretim materyalleri ile amaçlarınıza ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz. EC dil okullarında odak merkezi öğrencidir.

Öğrenci memnuniyeti her şeyden önce gelmektedir. Bunun en güzel örneği ise başka hiçbir okulda uygulanmayan ve EC’ ye müşteri memnuniyet ödülü kazandıran Orange Carpet (Turuncu Halı) uygulamasıdır. Bu uygulama ile ülkeye varışınızdan Türkiye’ye döneceğiniz güne kadar kendinizi VIP hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. İster aile yanı konaklama isterseniz öğrenci yurdunda konaklayın bunun hiçbir önemi yok, EC çalışanları eğitiminiz başlamadan bir gün önce, ülkeye vardığınız ilk gün sizi bekliyor olacak. Bu şekilde hafta sonunu eğitim alacağınız şehri tanıyarak, sizin gibi yeni gelen öğrencilerle tanışarak geçirebilirsiniz. Bu şekilde EC dil okulları okula başlamadan önceki İlk Pazar gününüzü size özel bir hale getirir. Şehir turu, akşam yemeği ya da bir kafede yeni arkadaşlarınız ile ilk gününüzün tadını çıkarabilirsiniz.

EC’ nin öğrenciler için sunmuş olduğu bir ayrıcalık ise EC Online sistemidir. Bu sistem öğrenciler kayıt işlemlerini gerçekleştirdikten hemen sonra aktif hale gelir, öğrenciler kullanıcı adı ve şifreleri ile sisteme online giriş yaparak dil öğrenmeye daha yurt dışına çıkmadan başlayabilir, sınıf arkadaşları ve EC öğretmenleri ile tanışabilirler.

EC dil okullarının Los Angeles merkezi ise Santa Monica plajına yalnızca 5 dakika yürüme mesafesinde yer almaktadır. Aynı zamanda Third Street Promenade’ üzerinde yer alan barlara, restoranlara ve mağazalara yalnızca 2 dakikalık bir uzaklıktadır.  EC Los Angeles dil okulu 2012 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Okul, 225 öğrenci kapasitelidir. Toplamda 21 tane sınıf bulunmaktadır. Sınıf mevutları ortalama 12 kişi maksimum 15 kişidir. EC, aynı zamanda Malibu, Beverly Hills ve Hollywood’a da kısa bir sürüş mesafesindedir.

EC ENGLISH LOS ANGELES DİL OKULU FİYATLARI

EC dil okulları ELT öğrencilerine özel indirimli fiyatlar uygulamaktadır. %35’ e varan dil kursu ücretleri ya da indirimli konaklama fırsatları ile EC Los Angeles’ da dil eğitimi alabilirsiniz. Aşağıdaki tablodan okulun kurs, konaklama ve diğer ücretleri ile ilgili fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

EC Los Angeles dil okulunda her türlü bireysel ihtiyaca yönelik bir dil kursu mutlaka vardır.

Yarı Yoğun İngilizce Kursu

Günlük hayatta İngilizceyi etkili kullanmak isteyen öğrenciler için tasarlanmış kurs programıdır. Öğretmenler ders kitaplarındaki konuları sınıfta hayata geçirir, ana dili İngilizce olan öğretmenler size İngilizceyi nasıl ve ne şekilde kullanmanız gerektiği konusunda sizi yönlendirirler. EC ile İngilizceniz günden güne geliştirirken bir süre sonra İngilizce iletişim kurma yeteneğinizin tamamen doğal hale geldiğinizi göreceksiniz. Artık daha fazla İngilizce düşünmeye başlayacağınız için dil seviyenizin de hızla geliştiğini fark edeceksiniz. Yarı Yoğun İngilizce kursunda haftada 24 ders eğitim verilmektedir. Her ders 45 dakika sürer.

Yoğun İngilizce Kursu

Bu program ile öğrenciler daha kısa sürede İngilizce seviyelerini geliştirebilirler. Yapısı Yarı Yoğun İngilizce kursu ile aynı olan Yoğun İngilizce kursunda ek olarak belirli konuları içeren seçmeli dersler mevcuttur, ilgi alanınıza ya da dil gereksinimlerinize uygun olan seçmeli dersleri alabilirsiniz. Sınıfta daha fazla ders alacağınız için öğretmenlerinizle de daha fazla zaman geçireceksiniz, yaratıcı, enerjik ve katılımcı ders programı ile İngilizceniz daha hızlı gelişecektir. Sınıf içinde verilen eğitimlerde internetten alınan makaleler, müzik, video gibi kaynaklar kullanılır. Programda konuşma, yazma, anlama, dinleme ve gramer bilgisi derslerine ek olarak Şehirde İngilizce, Yazma Teknikleri, Online iletişim için İngilizce, Sınav Teknikleri gibi başlıklar altında programlar seçilebilir. Yoğun İngilizce kursu haftada 30 ders olarak verilmektedir. Her ders 45 dakika sürer.

İş İngilizcesi

Günümüzün rekabetçi iş dünyasında kariyerinde emin adımlarla ilerlemek isteyen ve İngilizceyi akıcı şekilde kullanmak isteyen öğrenciler için tasarlanmış kurs programıdır. Bu kurs ilk olarak Genel İngilizce konusundaki eksiklerinizi giderir sonrasında ise iş hayatında ihtiyaç duyacağınız dile yoğunlaşır. Dilin dört ana öğesini etkin bir şekilde kullanmaya başlayarak kendinizi daha etkili şekilde ifade etmeye başlayacaksınız. İş İngilizcesi kurs programı haftada 30 derslik eğitimi içerir ve programa katılım için en az pre intermediate düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak gerekir. Bu programda dil becerilerinizi aşağıdaki alanlarda geliştirmeniz hedeflenmiştir;

Toplantıları ve konferans çağrılarını yönetme

Sunum yapma

Proje planlama

Kısa konuşma

Hedef belirleme

İş başvuruları

Mülakat teknikleri

EC Los Angeles’ da alacağınız İş İngilizcesi kursunun sonunda İngilizce konusunda akıcılığınızı geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda iş hayatındaki çeşitli sorunlarla da güvenle başa çıkmak için bilgi ve becerilere de sahip olduğunuzu göreceksiniz.

TOEFL Hazırlık

25 milyondan fazla öğrencinin girmiş olduğu Toefl sınavı dünyanın en kabul gören dil sınavlarından biridir. Dünya üzerinde yaklaşık 9000 kurum tarafından tanınmaktadır. Birçok ülke göçmenlik başvuruları için de Toefl sınavı yeterliiği istemektedir. Toefl kursu haftada 20 / 30 ders şeklinde sunulmaktadır. Programa katılım için en az orta seviyede İngilizce bilmek gerekmektedir.

Akademik Sömestr/ Yıl Kursları

Yurt dışında İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği kurs türüdür. Bu programda dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerle uzun süreli dostluklar kurup dil pratiği yapma fırsatı elde edeceksiniz. Öğrenciler eğitimlerine başlamadan önce seviye belirleme sınavına girerler, seviyeleri belirlendikten sonra ise sınıf yerleştirmeleri yapılır. Sonrasında öğretmenleri, mentorleri ve akademik sömestr program koordinatörleri ile tanışırlar. İngilizce konusunda ilerlemeleri öğretmenler tarafından sürekli kontrol edilir ve kendilerine sürekli geri bildirimlerde bulunulur. Akademik sömestr/yıl programlarından haftada 24 ya da 30 derslik eğitimlerden size en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

EC dil okulları diğer dil okulları ile kıyasladığımızda sosyal aktivite konusuna en fazla önem veren okullardan biridir. Öğrencilerin ders dışındaki zamanlarda da dil pratiği yapmaları, farklı ülkelerden gelen öğrencilerle kaynaşmaları için aylık aktive planı hazırlanmaktadır. Öğrenciler EC ONLINE aracılığıyla aktive ve geziler için rahatlıkla rezervasyon yapabilirler.  Sushi günü, Yoga, sinema gecesi, San Francisco gezisi, Las Vegas gezisi birkaç aktivite örneğidir.

KONAKLAMA

EC Los Angeles dil okulları öğrencilere aile yanı ve paylaşımlı apart daire seçenekleri sunmaktadır.

Comfort Barrington Plaza Apart Hotel

Barrington Plaza Brentwood’da Santa Monica ve Venice’ nin doğusunda yer alır. Santa Monica, Venice ve Westwood’a çok yakın mesafede yer alır. Apart dailerin her biri iki yatak odalıdır. Bütün dairelerde ortak salon ve tam donanımlı mutfak bulunur.

Konaklama özellikleri;

Ücretsiz wi-fi

Kablolu TV

Fitnes salonu

Çamaşır yıkama olanakları

Temizlik servisi

24 saat güvenlik

Vantilatör

Olimpik yüzme havuzu

Tenis kortu

Superior Aqua Marina Del Rey Apart Hotel

Venice Beach’e yürüme mesafesinde yer alır. Apart dailerde maksimum 4 kişi konaklayabilir.Her dairede iki adet yatak ve iki banyo bulunur. Tüm dairelerde tam donanımlı mıutfak, oturma odası ve çamaşır dolabı bulunmaktadır.  Öğrenciler EC dil okuluna ortalama 35 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile ulaşabilirler. Her yön için bilet fiyatı 1,25 Usd’dir.

Konaklama Özellikleri;

Ortak lobi

Ücetsiz wifi erişimi

Bilgisayar

Kablolu TV

Merkezi klima sistemi

Fitnes salonu

24 saat güvenlik

ATM

Superior Santa Monica Downtown Apartments

Bu son derece modern ve güzel tasarlanmış apart daireler EC Los Angeles dil okuluna yürüme mesafesinde yer almaktadır. Santa Monica’nın eğlence ve gece hayatının da tam merkezinde yer almaktadır. Çift kişilik ya da tek kişilik oda seçenekleri mevcuttur. Dairelerde balkon bulunur, aynı zamanda diğer apart dairelerde çok rastlamadığımız şekilde bu apart dairelerde odalarda çamaşır makinası da mevcuttur.

Konaklama Özellikleri;

Ortak mutfak

Ortak salon

Ücretsiz wifi

Merkezi klima sistemi

Çamaşır yıkama olanakları

Temizlik servisi

Aile Yanı Konaklaması

Ev sahibi aileler Los Angeles şehrinin kültürel çeşitliliğini yansıtmaktadır. Yerel bir ailenin yanında kalmak Amerika kültürünü yaşayarak öğrenmenin en iyi yoludur. Bazı evler apartman daireleri, bazıları müstakil ev şeklindedir. Öğrenciler tek veya çift kişilik odalarda kalabilirler. Her odada yatak, çalışma masası ve gardrop bulunur. Banyo ortak kullanım alanıdır.  Aile yanı konaklamalar okula otobüs ile ortalama 30-60 dakika mesafe uzaklıktadır. Aile yanı konaklamanızı kahvaltı dahil ya da yarım pansiyon şeklinde ayarlayabilirsiniz. Aile yanı konaklamalarda internet erişimi mevcuttur.

LOS ANGELES ŞEHRİ HAKKINDA

Los Angeles muhteşem plajları, yıl boyu güneşli iklimi, hareketli gece hayatı ile öğrencilerin dil eğitimi için en fazla tercih ettiği şehirlerin arasında yer alıyor. İşte Los Angeles’ ta dil eğitimi alacağınız süre boyunca yapabileceğiniz şeyler ve görmeniz gereken yerler;

Yapılabilecek 5 şey

Hollywood Bulvarında gezin,

Universal Stüdyolarını ziyaret edin

Rodeo Drive’da alışveriş yapın

Venice Beach’ de güneşlenin

Balinaları izleyin

Görmeniz Gereken 5 yer

Hollywood Yıldızlar Kaldırımı

Santa Monica Pier

Griffith Park Gözlemevi

Beverly Hills

Getty Center

Yaşam Masrafları

Kahve (Starbucks) 3.50-5.50 $

Su/soda 1.00-3.00 $

Fast food menü 7.00-10.00 $

Ortalama bir restoranda bir öğün yemek 10.00-25.00$

Aylık fitness klub üyeliği 25.00-70.00$

Toplu taşıma aylık ulaşım bedeli 90.00-110.00$

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

EC Los Angeles dil okulları kültürel çeşitlilik açısından da oldukça zengin bir okuldur. Okulun ülkelere göre öğrenci oranları aşağıdaki gibidir;

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA