EC ENGLISH

EC ENGLISH

EC DİL OKULLARI – ABD

EC Dil okulları bir çok farklı ülkede hizmet veren zincir dil okuludur. Amerika’da 10 merkezde eğitim vermektedir. Bunun yanı sıra İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için İngiltere, Kanada, Malta ve Güney Afrika’da da şubeleri bulunmaktadır.

25 yıllık tecrübesi ile sayısız ödül kazanan EC, ELT tarafından da önerilen bir okuldur. Eğitim ve öğretmen kalitesi, ders içi uygulamalar ve ders dışı aktiviteler öğrenciler tarafından takdir edilmektedir.

Önerilen programlar:

  • Genel İngilizce
  • Yoğun İngilizce
  • Akademik Yıl Programları
  • İş İngilizcesi
  • 30 Yaş Üstü İngilizce Eğitimi
  • Sınav Hazırlık Programları

EC Amerika Dil Okulları

EC BOSTON

Faneuil Hall gibi Amerikan tarihinde önemli bir yere sahip olan lokasyonda eğitim veren EC Boston yıllardır ELT öğrencilerinin tercih ettiği bir dil okuludur.1992 yılından beri hizmet veren merkezde ihtiyacınıza yönelik programı seçtikten sonra sadece ders müfredatına uymanız yeterli. Japonya, Kore, Brezilya ve İtalya’dan gelen öğrenciler ile beraber sosyalleşebilir, İngilizce pratik yapabilirsiniz. Boş zamanlarınızda şehri keşfedebilir, hafta sonlarında ise New York turuna katılabilirsiniz.

ELT Tavsiyesi: Istakoz yemeden ve Celtics maçına gitmeden sakın Boston’dan ayrılmayın!

EC NEW YORK

Times Meydanında yer alan EC New York merkezinde Amerikan Rüyanızı gerçekleştirmeniz mümkün. 12 kişilik sınıflarda çeşitli ülkelerden gelen öğrencilerle İngilizce eğitimi alırken, ders dışı aktivitelere de katılmanız çok önemli. Okulda sanat derslerine katılabilir, Central Park’ta yoga yapabilir ya da dünyanın en iyi müzikallerine gidebilirsiniz.

Konaklamaların diğer şehirlere kıyasla daha yüksek olmasından dolayı,kısa dönem Amerika’da eğitim almak isteyen öğrenciler için New York harika bir seçenek olacaktır.

EC NEW YORK 30+

Siz de İngilizce öğrenmek için yaşınızın biraz geçtiğini ve sınıf arkadaşlarınızın sadece 18-25 yaş arası üniversite öğrencilerinden oluşmasını istemiyorsanız bu merkez tam size göre! Sadece 30 yaş üstü öğrencilere hizmet veren EC New York 30+’da genel İngilizce, yoğun İngilizce ya da iş İngilizcesi programlarına katılabilir, tüm dünyadan arkadaşlar edinebilirsiniz. Belki de gelecekte iş yapacağınız yurtdışındaki partner New York’taki sınıf arkadaşınız olacak!

ELT Tavsiyesi: Kartvizitinizi götürmeyi ihmal etmeyin ve eğitim aldığınız sürede network oluşturun!

EC WASHINGTON DC

Politikanın kalbi Washington’da Beyaz Saray’a yürüme mesafesinde olan EC Washington akademik hedefleri olan öğrenciler için harika bir seçenek.

Forbes’a göre genç profesyoneller için yaşanabilecek en mutlu 3.şehir seçilen Washington’da ders dışında bir çok aktiviteye katılmanız mümkün. Çeşitli ülkelerde gelen arkadaşlarınızla bowling oynamayı, Müze ziyaretlerini ve konuşma kulüplerine katılmayı ihmal etmeyin!

EC SAN FRANCISCO

Şarkılara konu olan San Francisco şehri sizi renkli atmosferi ile saracak!
Union Square’de yer alan Ec dil okulu ELT öğrencilerinin tercih ettiği ve referanslarının çok iyi olduğu bir kurumdur. Kaliforniya eyaletinin en yaşanabilir şehirlerinden biri olan San Francisco’da unutulmaz bir dil eğitimi tecrübesi ile geri döneceğinizden emin olun. Genel İngilizce, Akademik İngilizce ve sınav hazırlık programları için en yakın şubemizle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

ELT Tavsiyesi: Pier 39’da yer alan Bubba Gump Restaurantı’ nda deniz ürünleri yemeden geri dönmeyin! (Aynı zamanda Forrest Gump filminin de çekildiği mekandır)

EC SAN DIEGO

Kaliforniya’nın muhteşem iklimi ve şehrin ışıltısı İngilizce öğrenmek isteyen tüm öğrencilere yeni fırsatlar sunuyor. Siz de bu şehri keşfetmek ve İngilizce eğitimini en doğru yerde almak istiyorsanız, gelin EC San Diego’daki programlara göz atalım ve sizin için en doğru programı beraber planlayalım.

ELT Tavsiyesi: La Jolla ve Coronado adasını görmeden sakın dönmeyin!

EC LOS ANGELES

Hem kozmopolit bir şehirde hem de güneşli bir iklimde yaşamak isteyenler için en doğru adreslerden biri şüphesiz Los Angeles. ELT öğrencileri EC Los Angeles merkezinde eğitim alırken hem öğreniyor hem de seyahat ediyor. Turlara katılmak için harika bir konuma sahip olan Los Angeles ‘tan rahatlıkla Las Vegas, Grand Canyon, Hollywood, Malibu Beach ve San Diego turlarına katılarak Batı Amerika’yı yeniden keşfedebilirsiniz. Okulun sosyal aktivite koordinatörüne bildirip, rezervasyon yaptırmanız yeterli!

EC MIAMI

South Beach’ te yer alan EC Miami program çeşitliliği ile uluslararası öğrencilere İngilizce eğitimi için çok sayıda alternatif sunuyor. Beyaz kumların turkuaz okyanus ile buluştuğu bu cennet şehirde, ELT öğrencileri ders dışında da güzel zaman geçirdiklerini ve bu sosyal hayatın onlara İngilizce pratik yapma fırsatı verdiğini dile getiriyor. Konaklama olarak ise ister Amerikalı bir ailenin yanında kalın isterseniz paylaşımlı apartman dairesinde, güzel anılarla döneceğinize eminiz. Herkesin görmek istediği Miami’de hem yaşayın hem de İngilizce öğrenin!

EC FREDONIA (ON CAMPUS) – State University of New York

Kampüs içinde eğitim almak isteyen öğrencilere kapılarına açan EC Fredonia, akademik hedefleri olan ya da Amerika yüksek öğrenimde yerini almak isteyen öğrenciler için tasarlanmış harika bir merkez.

Başlangıçtan ileri seviyeye kadar eğitim veren kurum 2 haftada bir yeni öğrenciler kabul ediyor. İstenen seviyeye gelen öğrencilere ise sınavsız üniversiteye geçiş imkanı sağlıyor. Konaklama olarak kampüs içi yurtlarda Amerikalı öğrencilerle de kalmanız mümkün.

EC’ye kayıt yaptırdığınızda siz de Fredonia Üniversitesi öğrenci kartı alma hakkına sahip olursunuz ve bu kart ile okulun tüm imkanlarından faydalanmanız mümkün. Bu üniversiteye başlamak isteyen ELT öğrencilerine şartlı kabul alma imkanı da vardır. Bu şekilde dil eğitimize üniversiteden kabulünüzü alarak gönül rahatlığı ile başlayabilirsiniz.

EC OSWEGO (ON CAMPUS State University of New York

New York eyaletinde kampüs içinde eğitim almak isteyen öğrencilere ikinci bir tercih olan Oswego çok güvenli bir yerdedir. Göl kenarında yer alan doğa harikası kampüsü ve 8000 öğrencisi ile Amerikalı öğrenciler tarafından da tercih edilen bir kurumdur. Üniversiteye transferdeki başarı oranı ile kendini kanıtlamıştır ve 2014 yılında sıralamalarda yerini almıştır. Mezunlar Columbia, Case Western Reserve, Ohio State, Cornell, Syracuse gibi üniversitelerde eğitimlerine devam edebilmektedir. Aynı zamanda State University of New York’a direk geçişi garantileyen bir sistemi vardır.

Siz de eğitim hayatınıza doğru bir yerden başlamak istiyorsanız gelin kariyer planınızı ELT ile yapın, mezun referanslarımızdan olun!