University of Europe for Applied Sciences  (Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi)

Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (University of Europe for Applied Sciences ) 2017 yılında BITS İşletme Yönetimi Enstitüsü ile BTK Teknoloji ve Tasarım Üniversitesi’nin bir araya gelerek oluşturduğu Avrupa’nın en büyük uygulamalı bilimler üniversitelerinden biridir. İşletme, Psikoloji, Medya ve İletişim, Spor Yönetimi, Sanat ve Tasarım alanlarında geleceğin dünya liderlerinden olacak yöneticileri ve tasarımcıları yetiştiren okul, Berlin’de üniversite eğitimi almak, Hamburg’da üniversite okumak ya da Iserlohn’da yüksek lisans yapmak isteyen aday öğrencilerin birincil tercihleri arasındadır.

University of Europe for Applied Sciences yaratıcı uygulamalar ve dijital düşünme metotlarıyla Almanya’da sosyal ve dijital bilimler alanlarında İşletme 4.0’ın gereksinimlerine göre hazırlanmış öğretim ve araştırma yaklaşımları sunar.

Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen ulusal ve uluslararası pek çok öğrenciye ev sahipliği yapan University of Europe for Applied Sciences, 15’i lisans, 18’i master olmak üzere onlarca gelişmiş eğitim programı sunmaktadır. Üniversite, ABİİK (Alman Bilim ve İnsani İlimler Konseyi) tarafından akredite edilmiş, ayrıca yüksek standartlarda sunduğu eğitimler ile çeşitli ödüller almıştır. University of Applied Sciences’ın başvuru koşullarını ve detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

University of Europe for Applied Sciences Başvuru Şartları

University of Europe for Applied Sciences, Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencileri başvuru yapmadan önce tam anlamıyla bilgilendirmekte ve okulun sizin için ne kadar doğru bir tercih olduğunu anlamanız için sıkı bir seçim süreci uygulamaktadır. Başvurular yalnızca, öğrencinin akademik çalışmalarını UE ile başarılı bir şekilde tamamlama gereksinimi olduğuna ikna olunursa kabul edilmektedir. Ve aynı şekilde öğrencinin UE’ye girmek için yeterince istekli olduğundan emin olunmalıdır. ELT uzman danışmanlarıyla üniversite hakkındaki tüm başvuru, kabul, eğitim ve konaklama bilgilerini sağlıklı bir şekilde öğrencilerimize ileterek tüm süreci yönetmektedir.

Üniversiteye bahar ya da kış dönemi başlangıçlı olarak başvuru yapılabilir. Başvurular vize süreci de dahil tüm süreç göz önüne alındığında eğitim başlangıç tarihinden minimum 2,5 – 3 ay kadar önce yapılmalıdır.

Son başvuru tarihleri

Kış dönemi için : 28 Temmuz
Yaz dönemi için : 28 Şubat

Bu tarihlerden sonra, her sömestr mevcut kontenjan için bir bekleme listesi prosedürü olacaktır. Almanya için hali hazırda geçerli bir öğrenci vizeniz varsa, resmi başvuru tarihinde başvurabilirsiniz. Bunun yanında, giriş sınavını bir lise diplomasına sahip olmadan, eğitiminize başlamadan bir yıl önce tamamlayabilirsiniz. Bu size Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi‘nde okumak için kabul edilip edilmeyeceğiniz konusunda bir yıl öncesinden bilgi verecektir.

University of Europe for Applied Sciences’ta yüksek lisans yapmak isteyen adaylar için de lisans başvuru koşulları geçerli olup, başvurular yukarıdaki tarihler göz önüne alınarak yapılabilir. Yüksek lisansa başvuru yapmak için, öncelikle bir lisans programını tamamlamış olmak gerekir. Almanya’da özellikle devlet üniversitelerine başvuruda yaşanan not ortalaması sıkıntısı UE’de daha esnek koşullara bağlıdır ve üniversite öğrencilerini sadece not ortalamasıyla değerlendirmemektedir. Üniversitede ayrıca not ortalaması ya da İngilizce seviyesinden dolayı ara bir eğitim alacak öğrenciler foundation programı bulunmaktadır. Foundation eğitimi alan öğrenciler hem akademik İngilizce bilgilerini geliştirir hem de altyapılarını güçlendirerek lisans ya da yüksek lisans birinci sınıf eğitimini çok daha verimli geçirirler.

University of Europe for Applied Sciences Foundation (Hazırlık) Programı

Iserlohn kampüsünde yer alan İngilizce foundation programı, İngilizce seviyesi ve akademik altyapısı doğrudan 1. sınıfa başlamak için yeterli olmayan ve aynı zamanda ilk yıllarında, ülkeye, şehire ve üniversiteye daha rahat uyum sağlamak isteyen öğrencilerin katılabileceği yoğun hazırlık programıdır. UE Applied Sciences foundation programı aynı zamanda, Almanya’da farklı üniversitelere başvurmak isteyen adaylar için de hem sosyal-ekonomik bilimler hem de teknik bilimler alanında güçlü bir altyapı eğitimi sunar. Foundation programına katılmak için B1 düzeyde İngilizce (IELTS 4,5) ya da B1 düzeyde Almanca bilgisi gerekmektedir.

Foundation Program Türleri;

  • Business Course – W-Course (İngilizce): Almanya’da İngilizce işletme ve ekonomi benzeri bölümleri okumak isteyen adaylar için oluşturulmuş bir programdır. Program içeriğinde İngilizce, Matematik, Ekonomi ve Almanca eğitimi verilmektedir.
  • Business Course – W-Course (Almanca): İngilizce Business Course ile aynı içeriğe sahip olan bu programda eğitim dili Almanca’dır ve Almanya’da Almanca ekonomi, işletme ve sosyal bilimler benzeri bölümlerde eğitim alacak adaylar için hazırlanmıştır. Programa kabul için minimum B-1 Almanca seviyesi istenmektedir.
  • Technology – T-Course (Almanca): Almanya’da başta mühendislik olmak üzere teknik bölümlerde eğitim alacak adaylar için oluşturulmuş T-Corse, Almanca, İngilizce, Matematik ve Fizik ağırlıklı bir kurstur. Programa başvuracak adayların Almanca dil seviyesi minimum B1 olmalıdır.

University of Europe for Applied Sciences foundation programı işletme ve benzeri programlar ve teknik programlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Akademik dil eğitiminin yanı sıra teknik hazırlık eğitiminde bölüm başvurusu için kullanılacak portfölyö hazırlığı gibi çok detaylı eğitimler de verilmektedir.

University of Europe for Applied Sciences Kampüsleri

University of Europe for Applied Sciences‘ın Hamburg, Iserlohn ve Berlin ve Hannover’da olmak üzere beş farklı yerleşkesi mevcuttur. Ayrıca birçok bölümün yer aldığı ve Berlin’e yakın bir lokasyonda kurulu Innovation Hub, son teknoloji materyallerin kullanıldığı muhteşem bir eğitim ortamı sunmaktadır. Eğitim almak istediğiniz bölüme göre bu 5 kampüsten birini tercih edebilirsiniz. Özellikle Berlin ve yerleşkesi, Türk ve uluslararası öğrencilerin Almanya’da üniversite eğitimi için en çok tercih ettiği şehirlerdendir.

University of Europe for Applied Sciences Eğitim Alanları

Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, ulusal ve uluslararası öğrencilerine İngilizce ve Almanca dil seçenekleri ile Sanat-Tasarım ve İşletme, Psikoloji, Medya, Spor alanlarında çeşitli lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır. Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin University of Europe for Applied Sciences’da alabileceği bazı programlar şunlardır;

University of Europe for Applied Sciences Bölümleri

Bölüm (İngilizce)Süre (Sömestr)Ücret (Yıl/Euro) ve Başlangıç
Lisans Programları ve Uzmanlık Alanları
Photography (Berlin Kampüs: İngilizce – Hamburg Kampüs: Almanca)6€ 12.110 Eylül-Mart
Film + Motion Design (Berlin Kampüs: İngilizce – Hamburg Kampüs: Almanca)6€ 12.110 Eylül-Mart
Communication Design  (Berlin Kampüs: İngilizce – Hamburg Kampüs: Almanca)6€ 12.110 Eylül-Mart
UX/UI Design (Berlin Kampüs: İngilizce – Hamburg Kampüs: Almanca)6€ 12.110 Eylül-Mart
Digital Product Management (Berlin Kampüs: İngilizce)6€ 12.110 Eylül-Mart
Game Design (Berlin Kampüs: İngilizce – Hamburg Kampüs: Almanca)6€ 12.110 Eylül-Mart
Illustration (Berlin Kampüs: İngilizce – Hamburg Kampüs: Almanca)6€ 12.110 Eylül-Mart
Business & Management Studies (Berlin & Hamburg Kampüs: İngilizce – Hamburg: Almanca)6€ 11.340 Eylül-Mart
Digital Business & Data Science (Digital İşletme ve Data Bilimi) (Berlin & Hamburg: İngilizce)6€ 11.340 Eylül-Mart
Business Psychology (İşletme Psikolojisi) (Almanca)6€ 12.300 Eylül-Mart
Sport & Event Management (Spor ve Organizasyon Yönetimi) (İngilizce-Almanca)6€ 11.340 Eylül-Mart
Football Management (Berlin Kampüs: İngilizce – Hamburg Kampüs: İngilizce & Almanca)6€ 11.340 Eylül-Mart
Software Engineering (Berlin Kampüs: İngilizce)6€ 11.340 Eylül-Mart
Digital Media & Marketing (Berlin Kampüs : İngilizce – Hamburg ,Iserlohn: Almanca)6€ 11.340 Eylül-Mart
Psychology (Berlin Kampüs : İngilizce – Berlin, Hamburg, Iserlohn: Almanca)6€ 12.300 Eylül-Mart
Yüksek Lisans Programları ve Uzmanlık Alanları
New Media Design (Berlin Kampüs: İngilizce)2,3,4€ 14.300 Eylül-Mart
Photography (Berlin Kampüs: İngilizce)2,3,4€ 14.300 Eylül-Mart
Innovation Design Management (Berlin Kampüs: İngilizce)2,3,4€ 13.188 Eylül-Mart
Visual & Experience Design (Berlin Kampüs: İngilizce)2,3,4€ 14.300 Eylül-Mart
Creative Computing (Berlin Kampüs: İngilizce)2,3,4€ 13.188 Eylül-Mart
Software Engineering (Berlin Kampüs: İngilizce)2,3,4€ 13.188 Eylül-Mart
International Business Management (Berlin Kampüs: İngilizce)2,3,4€ 13.188 Eylül-Mart
Data Sciences (Berlin Kampüs: İngilizce)2,3,4€ 13.188 Eylül-Mart
Marketing Management (Hamburg Kampüs: Almanca – Iserlohn Kampüs: Almanca)4€ 13.188 Eylül-Mart
International Sport & Event Management2,3,4€ 13.188 Eylül-Mart
Communication Design (Berlin Kampüs : İngilizce)4€ 12.660 Eylül-Mart
MBA Full-time (Berlin, Hamburg, Iserlohn Kampüs: İngilizce)2€ 17.500 Eylül-Mart
MBA Part-time (Berlin, Hamburg, Iserlohn Kampüs: İngilizce)3€ 11.660 Eylül-Mart
MBA Shipping & Logistics (Hamburg Kampüs : İngilizce)3€ 11.660 Eylül-Mart
Innovation & Technology Management (Berlin Kampüs : İngilizce)3€ 11.660 Eylül-Mart
Clinical Psychology: Rehabilitation& Geronto (Berlin, Hamburg , Iserlohn: Almanca)4€ 13.188 Eylül-Mart
Psychology: Coaching & Counselling (Berlin, Hamburg , Iserlohn: Almanca)4€ 13.188 Eylül-Mart
MBA Diplomacy (Diplomasi) (Berlin Kampüs : İngilizce)3€ 11.660 Eylül-Mart

University of Europe for Applied Sciences Kariyer Olanakları

University of Europe for Applied Sciences’da üniversite eğitimi almak isteyen ulusal ve uluslar arası öğrencilerin, yetenek ve becerileri göz önüne alınarak kariyerleri desteklenmektedir. Üniversitenin mezunlarına sunduğu Mesleki Yeterlilik Sertifikası (PCC) ve proje tabanlı programları ile, dünya çapında başarılı şirketlerle çalışmak için kilit rol oynayan girişimcilik ruhu, yaratıcılık, liderlik becerileri, takım çalışması, sosyal sorumluluk ve iletişim gibi temel beceriler desteklenir. PCC size gelişiminizi ve ders dışı başarılarınızı kompakt bir biçimde sunma ve uygulamalardaki profesyonel kalitenizi vurgulama fırsatı sunar.

Eğitim diliniz İngilizce olsa dahi eğitim sürecinizde Almanca eğitim de alarak mezuniyetinizde iki dile de hakim olarak kariyerinizi şekillendirmeye başlayabilirsiniz. Üniversitenin kariyer ofisi de tüm öğrencilerine özellikle Almanya’da staj ve iş başvurusu konularında destek olarak mezuniyet öncesi CV’nizin şekillenmesine olanak sunmaktadır.

University of Europe for Applied Sciences mezunlarının %92’si mezuniyet sonrası istedikleri alanda bir işe kabul edilmekte ve kariyerlerine lokal ve uluslararası firmalarda devam edebilmektedirler.

Ücretsiz Danışmanlık Hizmetlerimiz

University of Europe for Applied Sciences Türkiye resmi temsilcisi ELT ile başvurunuzdan gidişinize kadar tüm sürecinizde ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizle yanınızdayız. ELT aracılığıyla alacağınız ücretsiz hizmetler;

  • Başvuru dosyasının hazırlanması ve resmi başvurunun yapılması
  • Kabul belgelerinin getirtilmesi ve ödeme işlemlerinde destek
  • Almanya vize danışmanlığının ücretsiz yapılması ve vize başvurusu
  • Konaklama seçenekleri için öğrencinin okulun ilgili birimiyle birebir irtibata geçirilmesi
  • Üniversite kaydının tamamlanması ve resmi işlemler
  • Varış öncesi oryantasyon
  • Varış sonrası telefon ve emaille birebir destek

University of Europe for Applied Sciences

University of Applied Sciences
University of Applied Sciences
University of Applied Sciences
University of Applied Sciences
University of Applied Sciences
University of Applied Sciences
akreditasyonlar
akreditasyonlar
akreditasyonlar
akreditasyonlar
akreditasyonlar
akreditasyonlar
akreditasyonlar
akreditasyonlar