University of Applied Sciences Europe

blank

University of Applied Sciences Europe (Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi)

Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (University of Applied Sciences Europe) 2017 yılında BITS İşletme Yönetimi Enstitüsü ile BTK Teknoloji ve Tasarım Üniversitesi’nin bir araya gelerek oluşturduğu Avrupa’nın en büyük uygulamalı bilimler üniversitelerinden biridir. İşletme, Psikoloji, Medya ve İletişim, Spor Yönetimi, Sanat ve Tasarım alanlarında geleceğin dünya liderlerinden olacak yöneticileri ve tasarımcıları yetiştiren okul, Berlin’de üniversite eğitimi almak, Hamburg’da üniversite okumak ya da Iserlohn’da yüksek lisans yapmak isteyen aday öğrencilerin birincil tercihleri arasındadır.

University of Applied Sciences yaratıcı uygulamalar ve dijital düşünme metotlarıyla Almanya’da sosyal ve dijital bilimler alanlarında İşletme 4.0’ın gereksinimlerine göre hazırlanmış öğretim ve araştırma yaklaşımları sunar.

Her yıl, Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen ulusal ve uluslararası pek çok öğrenciye ev sahipliği yapan University of Applied Sciences, 16’sı lisans, 8’i master, üçü çift diploma ve biri MBA olmak üzere onlarca gelişmiş eğitim programı sunmaktadır. Üniversite, ABİİK (Alman Bilim ve İnsani İlimler Konseyi) tarafından akredite edilmiş, ayrıca yüksek standartlarda sunduğu eğitimler ile çeşitli ödüller almıştır. Umiversity of Applied Sciences’ın başvuru koşullarını ve detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

University of Applied Sciences Başvuru Şartları

University of Applied Sciences, Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencileri başvuru yapmadan önce tam anlamıyla bilgilendirmekte ve okulun sizin için ne kadar doğru bir tercih olduğunu anlamanız için sıkı bir seçim süreci uygulamaktadır. Başvurular yalnızca, öğrencinin akademik çalışmalarını UE ile başarılı bir şekilde tamamlama gereksinimi olduğuna ikna olunursa kabul edilmektedir. Ve aynı şekilde öğrencinin UE’ye girmek için yeterince istekli olduğundan emin olunmalıdır. ELT uzman danışmanlarıyla üniversite hakkındaki tüm başvuru, kabul, eğitim ve konaklama bilgilerini sağlıklı bir şekilde öğrencilerimize ileterek tüm süreci yönetmektedir.

Üniversiteye bahar ya da kış dönemi başlangıçlı olarak başvuru yapılabilir. Başvurular vize süreci de dahil tüm süreç göz önüne alındığında eğitim başlangıç tarihinden minimum 2,5 – 3 ay kadar önce yapılmalıdır.

Son başvuru tarihleri

Kış dönemi için : 28 Temmuz
Yaz dönemi için : 28 Şubat

Bu tarihlerden sonra, her sömestr mevcut kontenjan için bir bekleme listesi prosedürü olacaktır. Almanya için hali hazırda geçerli bir öğrenci vizeniz varsa, resmi başvuru tarihinde başvurabilirsiniz. Bunun yanında, giriş sınavını bir lise diplomasına sahip olmadan, eğitiminize başlamadan bir yıl önce tamamlayabilirsiniz. Bu size Uygulamalı Bilimler Avrupa Üniversitesi‘nde okumak için kabul edilip edilmeyeceğiniz konusunda bir yıl öncesinden bilgi verecektir.

University of Applied Sciences’ta yüksek lisans yapmak isteyen adaylar için de lisans başvuru koşulları geçerli olup, başvurular yukarıdaki tarihler göz önüne alınarak yapılabilir. Yüksek lisansa başvuru yapmak için, öncelikle bir lisans programını tamamlamış olmak gerekir. Almanya’da özellikle devlet üniversitelerine başvuruda yaşanan not ortalaması sıkıntısı UE’de daha esnek koşullara bağlıdır ve üniversite öğrencilerini sadece not ortalamasıyla değerlendirmemektedir. Üniversitede ayrıca not ortalaması ya da İngilizce seviyesinden dolayı ara bir eğitim alacak öğrenciler foundation programı bulunmaktadır. Foundation eğitimi alan öğrenciler hem akademik İngilizce bilgilerini geliştirir hem de altyapılarını güçlendirerek lisans ya da yüksek lisans 1. sınıf eğitimini çok daha verimli geçirirler.

University of Applied Sciences Şehir ve Kampüs Hayatı

University of Applied Sciences Europe‘ın Hamburg, Iserlohn ve Berlin’de olmak üzere üç farklı yerleşkesi mevcuttur. Eğitim almak istediğiniz bölüme göre bu 3 kampüs ve şehirden birini tercih edebilirsiniz. Özellikle Berlin ve Hamburg, Türk ve uluslararası öğrencilerin Almanya’da üniversite eğitimi için en çok tercih ettiği şehirlerdendir.

University of Applied Sciences Bölümler

Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, ulusal ve uluslararası öğrencilerine İngilizce ve Almanca dil seçenekleri ile Sanat-Tasarım ve İşletme, Psikoloji, Medya, Spor alanlarında çeşitli lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır. Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin University of Applied Sciences’da alabileceği bazı programlar şunlardır;

University of Applied Sciences Europe Bölümleri

Bölüm (İngilizce) Süre (Sömestr) Ücret (Yıl/Euro) ve Başlangıç
Lisans Programları ve Uzmanlık Alanları
Photography (Fotoğrafçılık) (İngilizce) 7 € 10.380 Eylül-Mart
Film + Motion Design (Film ve Hareket Tasarım) (Almanya) 7 € 10.380 Eylül-Mart
Communication Design (İletişim Tasarımı) (İngilizce) 7 € 10.380 Eylül-Mart
Fotografie (Fotoğrafçılık) (Almanca) 7 € 10.380 Eylül-Mart
Kommunikationdesign (İletişim ve Tasarım) (Almanca) 7 € 10.380 Eylül-Mart
Game Design (Oyun Tasarımı) (İngilizce-Almanca) 7 € 10.380 Eylül-Mart
Illustration (İlusturasyon) (Almanca) 7 € 10.380 Eylül-Mart
Business & Management Studies (İşletme ve Yönetim Çalışmaları) (İngilizce-Almanca) 6 € 11.340 Eylül-Mart
Digital Business & Data Science (Digital İşletme ve Data Bilimi) (İngilizce-Almanca) 6 € 11.340 Eylül-Mart
Business Law (İşletme Hukuğu) (Almanca) 6 € 13.188 Eylül
Business Psychology (İşletme Psikolojisi) (Almanca) 6 € 12.300 Eylül-Mart
Communication & Media Management (İletişim ve Medya Yönetimi) (Almanca) 6 € 10.340 Eylül-Mart
Journalism & Business Communication (Gazetecilik ve İşletme İletişimi) (Almanca) 6 € 10.340 Eylül-Mart
Sport & Eventmanagement (Spor ve Organizasyon Yönetimi) (İngilizce-Almanca) 6 € 11.340 Eylül-Mart
Soccer Management-Specialisation (Futbol Yönetimi) (Almanca-İngilizce) 6 € 11.340 Eylül-Mart
Psychology (Psikoloji) (Almanca) 6 € 11.340 Eylül-Mart
Sport & Event Management at Alba Berlin (Spor ve Organizasyon Yönetimi – Alba Berlin’de Çift Diploma) (İngilizce) 8 € 9.420 Ağustos
Business & Taxes (İşletme ve Vergi Çift Diploma) (Almanca) 8 € 4.740 Ağustos
İngilizce Yüksek Lisans Programları ve Uzmanlık Alanları
Media Spaces (Medya Alanları) (İngilizce) 3 € 12.600 Eylül
Photography (Fotoğrafçılık) (İngilizce) 3 € 12.600 Eylül
Innovation Design Management (Yenilik Tasarım Yönetimi (İngilizce) 2 € 14.300 Eylül
Visual & Experience Design (Görsel ve Deneyim Tasarımı) (İngilizce) 2 € 14.300 Eylül
Corporate Management (Kurumsal Yönetim) (İngilizce-Almanca) 2-4 € 13.188 Eylül-Ekim
Entrepreneurial Economics (Girişimcilik Ekonomisi) (İngilizce) 4 € 13.188 Eylül
Business Psychology (İşletme Psikolojisi) (Almanca) 4 € 13.188 Eylül-Mart
Finance Management (Finans Yönetimi) (Almanca) 4 € 13.188 Eylül-Mart
Marketing Management & Public Relations (Pazarlama Yönetimi ve Halkla İlişkiler) (Almanca) 4 € 13.188 Eylül-Mart
International Sport & Event Management (Uluslararası Spor ve Organizasyon Yönetimi) (İngilizce-Almanca) 4 € 13.188 Eylül-Mart

University of Applied Sciences Kariyer Olanakları

University of Applied Sciences’da üniversite eğitimi almak isteyen ulusal ve uluslar arası öğrencilerin, yetenek ve becerileri göz önüne alınarak kariyerleri desteklenmektedir. Üniversitenin mezunlarına sunduğu Mesleki Yeterlilik Sertifikası (PCC) ve proje tabanlı programları ile, dünya çapında başarılı şirketlerle çalışmak için kilit rol oynayan girişimcilik ruhu, yaratıcılık, liderlik becerileri, takım çalışması, sosyal sorumluluk ve iletişim gibi temel beceriler desteklenir. PCC size gelişiminizi ve ders dışı başarılarınızı kompakt bir biçimde sunma ve uygulamalardaki profesyonel kalitenizi vurgulama fırsatı sunar.

Eğitim diliniz İngilizce olsa dahi eğitim sürecinizde Almanca eğitim de alarak mezuniyetinizde iki dile de hakim olarak kariyerinizi şekillendirmeye başlayabilirsiniz. Üniversitenin kariyer ofisi de tüm öğrencilerine özellikle Almanya’da staj ve iş başvurusu konularında destek olarak mezuniyet öncesi CV’nizin şekillenmesine olanak sunmaktadır.

University of Applied Sciences Europe

University of Applied Sciences
University of Applied Sciences
University of Applied Sciences
University of Applied Sciences
University of Applied Sciences
University of Applied Sciences
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank