Berlin International University

Berlin International University of Applied Sciences, geleceğin liderlerini yetiştirmek ve uluslararası bir eğitim deneyimi sunmak için tasarlanmış bir yüksek öğrenim kurumudur.

Berlin International, Almanya’nın başkenti Berlin’in merkezinde yer alan bir uygulamalır bilimler üniversitesidir. Berlin şehrinin dinamik atmosferi ve kültürel zenginlikleriyle çevrili olan bu üniversite, uluslararası bir öğrenme ortamı sunar.

Üniversite, öğrenci ve öğretim kadrosu açısından 92’den fazla ülkeyi temsil eden bir çeşitliliğe sahiptir. Berlin International, öğrencilerin seyahat etmelerine ve çalışmalarını farklı yerlerde sürdürmelerine olanak tanıyan küresel bir ağın parçasıdır. Buna ek olarak, üniversite, dünya çapındaki yüksek öğrenim kurumları ile çok sayıda işbirliğine sahiptir. Berlin International’da okumak, öğrencilere benzersiz fırsatlar ve uluslararası bir ortamda çalışma deneyimi sunar.

Berlin International University, kozmopolit eğitim çevresinin tüm olanaklarını kullanmakta ve özellikle uygulamalı bilimler alanında kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Üniversitenin; İstanbul, Hong Kong, Washington, Roma, Slikon Vadisi, Toronto ve Batum’daki üniversiteler ve akademik merkezlerle iş birliği bulunmaktadır.

Almanya'da İngilizce Eğitim

Berlin Uluslararası Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde verilmekte olan lisans ve yüksek lisans programlarında eğitim dili İngilizcedir. İngilizce yeterliliklerini IELTS, TOEFL gibi uluslararası geçerliliği olan sertifikalarla belgeleyen öğrenciler, doğrudan eğitimlerine başlayabilirler. İngilizce dil yeterliliği olmayan öğrenciler için İngilizce hazırlık programı bulunmaktadır.

Akredite Eğitim Sistemi

Almanya’da özel üniversitelerin Bilim Konseyi (Wissenschaftsrat) tarafından akredite edilmesi gerekmektedir. Wissenschaftsrat, kurumsal akreditasyonları yürüten federal ve eyalet hükümetleri tarafından düzenlenen bir organdır. Kurum, üniversitelerin gerekli bilimsel, mali ve personel kalite standartlarını karşılayıp karşılamadığını kontrol eder. Berlin International, 2019 yılında Bilim Konseyi tarafından kurumsal olarak akredite edilmiştir.

Almanya’da, üniversitenin yanı sıra tüm eğitim programlarının da akredite olması gerekir. Bu işlem ise, “Akreditasyon Konseyi Vakfı” (Stiftung Akkreditierungsrat) tarafından gerçekleştirilir. Berlin International‘daki tüm eğitim programları, akreditasyon kurumu ACQUIN eV (Akreditasyon, Sertifikasyon ve Kalite Güvence Enstitüsü) tarafından akredite edilmiştir.

Bölümler ve Ücretleri

ProgramSüre (Sömestr)Ücret (Euro/Yıl)
Hazırlık
İngilizce Hazırlık (Foundation)29280
Lisans
Architecture (Mimarlık)69280
Interior Architechture / Interior Design (İç Mimarlık/Tasarım)69280
Graphic Design & Visual Communication (Grafik Tasarım & Görsel İletişim)69280
Data Science & Business (Veri Bilimi & İşletme)68380
Business Administration | International Management & Marketing (İşletme | Uluslararası Yönetim ve Pazarlama)68380
Business Administration | Human Resource Management & Leadership (İşletme | İnsan Kaynakları Yönetimi ve Liderlik)68380
Yüksek Lisans
Interior Architecture/Interior Design (İç Mimarlık/Tasarım)411000
Interior Design (İç Tasarım)411000
Master of Business Administration (MBA)4 / 213000 / 11000

İngilizce Dil Yeterliliği

Tüm programların eğitim dili İngilizcedir. Bu yüzden Almanca dil yeterliliği sunulmasına gerek yoktur. Lisans veya Yüksek Lisans programlarına hazırlık eğitimi almadan, doğrudan başvuru yapmak isteyen öğrencilerin aşağıda bulunan dil sınavlardan birine girerek yeterli skoru almaları gerekmektedir. Yeterli İngilizce dil becerisine sahip olmayan öğrenciler bir yıl süre ile İngilizce hazırlık programına katılabilmektedir.

Lisans Programları için;

 • TOEFL PBT: 43
 • TOEFL IBT: 74
 • IELTS (Academic): 6
 • Cambridge FCE: B2
 • PTE Academic: 59
 • IB Diploma: English A or B at HL or SL
 • BI English Language Proficiency Exam: PASS

Yüksek Lisans Programları için;

 • TOEFL PBT: 600
 • TOEFL IBT: 95
 • IELTS (Academic): 7
 • Cambridge FCE: C1
 • PTE Academic: 65
 • IB Diploma: English A or B at HL
 • BI English Language Proficiency Exam: PASS

Sınav skorlarının son iki yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir.

İngilizce Hazırlık

Berlin International‘da eğitim dili İngilizcedir. Lisans ya da yüksek lisans seviyesinde eğitim almak isteyen öğrencilerin bölümlerine başlamadan önce İngilizce yeterlilik sınavına girmeleri ve sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.  Sınav sonucunda yeterli puanı alamayan öğrencilerin hazırlık eğitimi almaları gerekir. Hazırlık sınıfı; öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirmeleri üzerine planlanmış, dolu dolu geçirecekleri bir yıllık eğitim sürecidir.

Hazırlık sınıfında öğrenciler, dört temel dil becerisinde; yazma, konuşma, okuma ve dinleme konularında kendilerini geliştirirler. Hazırlık eğitimini başarı ile tamamlayan öğrenciler gerek akademik gerekse günlük yaşamda İngilizce dilini son derece iyi kullanabilmektedir.

İngilizce hazırlık eğitimi Ekim ayında başlayıp, Haziran ayında tamamlanmaktadır. Dönem içerisinde ara sınavlar ve akademik yıl sonunda final sınavı yapılmaktadır.  Eğitim sonunda, katılacakları sınavda B2 seviyesine erişen öğrenciler lisans veya yüksek lisans eğitimlerine başlamaya hak kazanmaktadır.

Başvuru Tarihleri

Berlin International University of Applied Sciences’da eğitim almak isteyen öğrenciler, güz ya da bahar dönemi için başvuru yapabilmektedir. Başvuru dönemleri aşağıdaki gibidir;

 • Ocak – Şubat
 • Mart – Nisan
 • Mayıs – Haziran
 • Temmuz – Ağustos

Yukarıda belirtilen dönemler dışında başvuru yapılmamaktadır.

Neden Berlin International University?

Uluslararası Deneyim: Berlin International Üniversitesi, öğrencilere küresel bir eğitim deneyimi sunar. Öğrenci ve öğretim kadrosu 92’den fazla ülkeden gelmektedir. Bu, öğrencilere farklı kültürlerle etkileşimde bulunma ve çok yönlü bir öğrenme deneyimi yaşama fırsatı sunar.

Eğitim Dili İngilizce: Üniversite, tüm lisans ve yüksek lisans programlarını İngilizce olarak sunar. Bu, uluslararası öğrenciler için büyük bir avantajdır ve dil sorunu yaşamadan eğitim almanızı sağlar.

Akademik Kalite: Berlin International University, akademik kaliteye büyük önem verir. Programları, uluslararası standartlara uygun olarak tasarlanmıştır ve öğrencilere hem teorik hem de pratik beceriler kazandırır.

Uluslararası İşbirlikleri: Üniversite, dünya genelindeki birçok üniversite ve işletme ile sıkı işbirlikleri sürdürmektedir. Bu, öğrencilere staj ve öğrenim değişim fırsatları sunar.

Kariyer Olanakları: Berlin International Üniversitesi’nden mezun olan öğrenciler, uluslararası kariyer fırsatlarına sahip olurlar. Ayrıca Almanya’da mezun olan uluslararası öğrencilere ek bir yıl çalışma ve ikamet izni verilir.

Berlin’de Eğitim: Berlin, kültürel zenginliği, tarihi önemi ve dinamik atmosferiyle tanınır. Bu şehirde eğitim almak, hem akademik hem de kişisel olarak zenginleşmenizi sağlar.

Berlin Şehri

Berlin, Almanya’nın başkentidir. Dolayısı ile bir başkentin taşıdığı bütün özellikleri taşımaktadır. Görebileceğiniz en modern Alman şehirlerinden biridir. Her yaştan ve her kültürden insanı ağırlayan şehirde 150 sanat merkezi ve dünyaca ünlü üç opera bulunmaktadır. Şehirde Dünyaca ünlü festivaller yapılmaktadır. Ulaşım sistemlerinin oldukça gelişmiş olduğu şehirde öğrencilerin ön kabul aldıktan sonra şehir içinde toplu taşıma araçlarını kullanabilecekleri kartları kullanabilme şansları bulunmaktadır. Kartların öğrenim dönemleri boyunca kullanım fiyatları yaklaşık 300 Euro’dur. Şehirde yaşam ve konaklama diğer Alman şehirlerine göre oldukça düşük maliyetlidir. Genç nüfusun oldukça fazla olduğu şehirde genel yaş profili 25-35 yaş aralığındadır. Şehirde yaşayan Türk nüfusu oldukça fazla olduğu için öğrencilerin Türk lezzetlerini bulma ihtimalleri çok yüksektir. Neredeyse her mahallede bir döner salonu bulunabilir. Aynı zamanda Mc Donald’s, KFC, Pizza Hut gibi bilinen hazır yemek firmaları da şehirde yer almaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA