Work and Travel Fiyatları

Work and Travel Fiyatı

Work and Travel kayıtları devam ederken, en çok merak edilen konuların başında “Work and Travel fiyatları ne kadar?“, “Work and Travel ücretleri nedir?“, “Work and Travel 2021 fiyatı ne kadar?”, “Program ücreti dışında ne kadar harcama yaparım?”, “Ne kadar cep harçlığı gerekir?”, “Work and Travel ne kadar kazanırım?” soruları gelmekte. Work and Travel hakkında cevap aradığınız tüm soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Work and Travel 2021 fiyatları

Work and Travel fiyatı 2021 yılı için 1900-2100 USD aralığındadır. Şirketlere, yıllara, ABD’deki sponsor firmalara, ülke para birimine göre değişkenlik göstermektedir. Program ücreti; Work and Travel programı için gerekli olan DS2019 çalışma belgesi, iş yerleşimi, konaklama planlanması, danışmanlık hizmetleri ve sağlık sigortası gibi hizmetlerin tümünü kapsamaktadır.

Work and Travel 2021 ücretleri, kayıt dönemlerine göre artış gösterebilir. Work and Travel, ABD kaynaklı bir program olduğu ve DS2019 (çalışma belgeniz) için ödemeler dolar olarak yapıldığından, program ücreti de dolar olarak hesaplanır. Dolardaki bir artışta, birim bazında program ücreti artış gösterebilmektedir.

Work and Travel program ücretine neler dahil değildir?

Work and Travel ücreti, öğrencinin programa katılımının temelini kapsar. Bunun dışındaki ek ücretler aşağıdaki gibi olabilir:

Uçak bileti
Zaman zaman şirketler aracılığıyla da uçak bileti hizmeti veya desteği verilmekle beraber, program ücretine dahil edilmemektedir.

Vize ücreti
Doğrudan konsolosluk tarafından istenen, vize başvuru ücretidir. Program ücretinden ayrıdır. 2021 itibariyle 160 Amerikan Dolarıdır.

SEVIS(Student Exchange Visitors Information System) ücreti
Yine doğrudan konsolosluk tarafından istenir. 2021 itibariyle 35 Amerikan Dolarıdır. ABD vize, göçmenlik ve başvuru işlemleri için online sistem açılış ücretidir.

Cep harçlığı
Work and Travel öğrencisinin en dikkat etmesi gereken noktalardan biridir. ABD’de sosyal güvenlik numarası (Social Securit Number – SSN) başvurusu yapıldıktan sonra tahmini 2-3 hafta içerisinde, SSN öğrenciye gelmektedir. Bu numarayla öğrenci maaş çekini bozdurabilmektedir. Maaş çekini bozdurana kadarki zaman için öğrencinin yeme-içme, konaklama, ulaşım, alışveriş işlemleri için yanında bir miktar para bulundurması tavsiye edilir. Önerilen minimum 800-1000 Amerikan Doları civarıdır. Ayrıca bazı öğrenciler buna ek olarak, kredi kartlarını da yanlarında götürmektedir.

Konaklama depozitosu
Öğrencilerin konaklamaları bulunması dışında, konaklama için gerekli olan giderler öğrenciye aittir. Bu giderler yalnıca kira değildir. Konaklama depozitosu da öğrenciye ait bir ücrettir. Kimi konaklamalarda depozito istenmezken, kimi konaklamalarda 500 Amerikan Dolarına varan depozitolar istenmektedir. Bu da öğrencinin cep harçlığı konusunda, daha dikkatli olmasını gerektirmektedir.

Dönem dönem fiyatlar artar mı?

Work and Travel program ücretleri konusunda en uygun tarihler, erken kayıt dönemleridir. Ağustos-Ekim ayları aralığında, yeni program yılı kayıtları gerçekleşir. Bu dönem, erken kayıt dönemi olarak nitelendirilir. Bu tarihlerde kayıt olmanın tek avantajı, daha uygun program ücretleri değildir; ayrıca daha kolay iş seçimi yapabileceğiniz ve evrak işlemleri sürecinin daha uzun vadeye yayılabileceğiniz bir dönemdir.

Ekim-Aralık ayları aralığı genelde ikinci dönem olarak bilinir. Bu tarihlerde program ücretleri artış gösterir ve işlerin kontenjanları azalabilmektedir. Kayıt olan öğrenciler işlerini seçer, ödemelerini gerçekleştirir. Erken kayıt dönemindeki program ücretlerine tahmini 100-300 dolar arası bir artış gözlemlenebilir.

Aralık-Şubat ayları aralığı son dönemdir. Bu dönemde program ücreti yükselir, iş pozisyonları azalır. Öğrencilerin bu son döneme kalmamaları, erken bir dönemde kayıt olmaları tavsiye edilir. Ayrıca işlemleri daha hızlı bir sürede yapmak gerekir. Gelen öğrencinin pasaportunun, program ücretinin hazır olması; İngilizce seviyesinin iyi düzeyde olması ve kısa sürede, mevcut olan işlerden seçmesi gerekmektedir.

feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef