Alaska Anchorage: Anchorage Hakkında

Alaska Anchorage: Anchorage Hakkında

Alaska Anchorage

Bir metropolitan bölgesi olarak Anchorage şaşırtıcı derecede fazla bir balık oranına sahiptir. Bazen şehir merkezindeki Ship Creek’te bile inanılmaz balıklar yakalayabilirsiniz. Bölgedeki su akımları ve göllerde king, silver, pink, chum, red, rainbow, trout, Dolly Varden, lake trout, burbot, pike, grayling, smelt ve whitefish bulunmaktadır.

Coğrafya

Anchorage, Knik ve Turnagain kollarından oluşan yarımadada bulunur. Bu kollar dağlık Cook Inlet bölgesine giden dar su yollarıdır. Anchorage’ın bulunduğu yarımada nispeten dar bir alana kısılmıştır, ancak yaygın bir vaziyettedir. Bir çok berrak nehir dağlık kesimlerden Cook Inlet’e akar ve bu yüzden zaman zaman somon sayısında düşüklük gözlenir. Bölgede aynı zamanda balık tutulabilecek güzel göller de mevcuttur.

Taşıma-Ulaşım

Anchorage’a günlük olarak dünyanın pek çok yerinden uçuşlar düzenlenmektedir. Anchorage’a aynı zamanda Kuzey Amerika yol sistemini kullanarak ulaşmak da mümkündür. Bir çok seyahat gemisi Anchorage’a mutlaka uğramak zorundadır. Bir çok turist bu sayede Anchorage’a akar.

Hava

Anchorage’ta hava eyaletin diğer noktalarındaki yerlere göre daha yumuşak geçer. Yazlar nispeten serin ve kışlar ise iç kesimlerden daha ılık geçer. Anchorage bölgesi iç kesimlerden daha fazla yağış almaktadır.