Wroclaw Ekonomi Üniversitesi

blank

Wroclaw, Polonya’nın Almanya ile sınırını oluşturan Oder nehrinin havzası üzerine kurulmuştur. Oder nehri onlarca küçük nehir tarafından beslenir. Nehrin her kolunda başlı başına sanat eseri olan çoğu yüzlerce yıllık onlarca köprü bulunmaktadır. Bu özelliğiyle Wroclaw’a “Polonya’nın Venediği” de denir. Polonya’nın en sıcak şehirlerinden olan Wroclaw, aynı zamanda en yoğun genç nüfusa sahiptir. Toplam 140.000 öğrencisiyle de Polonya’nın eğitim imkanları açısından en büyük 3. şehridir.

Wroclaw Ekonomi Üniversitesi

Wroclaw Ekonomi Üniversitesi 1947 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir ve 60 yılı aşkın deneyimiyle Polonya’daki yüksek kaliteli üniversitelerin başında gelir. Okul günümüzde Polonya’daki ekonomi üniversiteleri sıralamasında üst sıralarda yer alan, önemli bir eğitim, bilim ve araştırma merkezidir. 142 tanesi profesör olmak üzere toplamda 784 akademisyenin görev yaptığı üniversitede 17000’den fazla öğrenci eğitim almaktadır. Wroclaw Ekonomi Üniversitesinin Fakülteleri;

  • Ekonomi Fakültesi
  • İşletme Fakültesi
  • Bilgi Sistemleri, Finans ve Mühendislik Fakültesi
  • Finans ve Bankacılık
  • Yönetim ve Pazarlama
  • Uluslararası İlişkiler
  • Bilgisayar Bilimleri ve Ekonometri
  • Yönetim ve Üretim Mühendisliği
  • Turizm ve Otel İşletmeciliği
  • Ekonomi ve Kamu Yönetimi

Ekonomi yüksek lisansında uzmanlaşmış üniversite.

Okulun göze çarpan en önemli bölümlerinden birisi de genç mezunlar için MBA programıdır. İngilizce ya da Lehçe dillerinde verilen MBA programı Fransa, Belçika, İrlanda, İngiltere ve Almanya’daki partner üniversitelerin eğitim sistemleri ve müfredatları göz önüne alınarak oluşturulmuş ve bu üniversitelerle ortak programlar yürütülmektedir. Wroclaw Ekonomi Üniversitesi Bologna kriterleri çerçevesinde eğitim vermekte ve Avrupa Birliği Kredi Transfer Sistemiyle (ECTS) öğrencilerine tüm Avrupa’da geçerli olacak bir eğitim sunmaktadır.

Okulun yüksek lisans öğrencilerine yaklaşımına bir örnek;

Diyelim ki finans alanında yüksek lisans yapmak için Wroclaw Ekonomi Üniversitesini tercih ettiniz, 2 yıl süren eğitiminiz sonrası kazanacaklarınız şunlar olacak; Öncelikle İngilizce konusunda hiçbir sıkıntınız olamayacak. Okul finans alanında eğitiminizi alırken aynı zamanda çok kapsamlı İngilizce eğitimi de vermektedir. Dünya standartlarında mükemmel bir eğitim almış olacaksınız. Almış olacağınız eğitim Avrupa Birliği normlarında da geçerli olduğu için AB ülkelerinde de geçerli bir diplomanız olacak. Eğitiminizin 3. Yarıyılında Wroclaw’da da şubesi bulunan dünya çapındaki bir banka olan “The Bank of New York Mellon” bankasında maaşlı stajınıza başlayacaksınız. Artık bundan sonra kendinizi göstermek size kalıyor. Sadece staj yapıp ülkemize dönseniz bile pek çok kapı açacak bir eğitim ve iş tecrübesi edinmiş olacaksınız.

Geniş kütüphanesi ile kapsamlı araştırma imkanı sunuyor.

Wroclaw Ekonomi Üniversitesi merkez kütüphanesi toplamda günümüzde 400.000 adet geleneksel kitaplar ve süreli yayınlar için bulunmaz bir kaynaktır. Üniversitesinin kampüsü içerisinde bulunan bu geniş kütüphanede online olarak da erişebileceğiniz 20000 adet dergi ve gazete arşivi de girilmiştir. Kütüphane kaynaklarına ilişkin bilgiler, online kataloglara da erişebileceksiniz.

Diğer imkanlar

Okulun kampüsü (turizm fakültesi hariç) Wroclaw kentinin merkezinde kurulu olup, şehirdeki bir çok ilgi çekici yere çok yakın mesafededir. Üniversite, öğrencilerine geniş bir kütüphane, spor kompleksi, internet erişimi ve bunun yanında yabancı diller fakültesinde ücretsiz lehçe kursları sunmaktadır. Ayrıca okulun sunduğu yaz programıyla da öğrencilere hem pratiğe yönelik eğitim sunmakta hem de öğrenciler yaz dönemlerinde alabilecekleri bu dersleri kredi olarak saydırabilmektedirler.

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank