Poznan Ekonomi ve İşletme Üniversitesi, uluslararası girişimciler tarafından; etik ilkeler, sosyal sorumluluk ve akademik özgürlük misyonuyla, hem günümüz hem de gelecek nesillere hizmet edecek bir ekonomi vizyonu ile kurulmuştur.

Poznan, Polonya’nın öğrenci oranının en yoğun olduğu şehridir. Almanya sınırına çok yakın olmasından dolayı da çok tercih edilen gözde lokasyonlardan biri haline gelmiştir. Çok sayıda sportif, sanatsal ve kültürel etkinliğin yanı sıra, sayısız restoran, kafe ve barlar bulabileceğiniz Poznan, birçok tiyatro, müze, sanat galerileri, opera binası ve Devlet Filarmoni Orkestrası ile canlı bir kültür sahnesi olarak karşımıza çıkar. Avrupa’nın ikinci en büyük tiyatro festivali olan Malta Uluslar arası Tiyatro Festivali bu şehirde düzenlenir. Ayrıca Henryk Wieniawski Uluslararası Keman Yarışması, Çağdaş Dans Atölyesi, Çağdaş Müzik Festivalleri de yıl boyu şahit olacağınız kültürel etkinliklerden sadece bazılarıdır. Poznan tüm bu kültür etkinliklerinin yanı sıra hareketli ekonomisi ve Alman sınırına yakınlığı sebebiyle Polonya’nın ticaret merkezi olarak da ünlenmiştir.

Poznan Ekonomi Üniversitesi

Polonya’nın en köklü ve prestijli ekonomi üniversitelerin biri olup, akademik başarısını her geçen gün artırmaktadır. Üniversiteler sıralamasında daima üst sıralarda yer alan okulun itibarı, sağladığı yüksek eğitim standartları ve son ekonomi modellerini ve gelişen iş dünyası eğilimlerini yakından takip etmesi sayesinde oldukça yüksektir. Okulun sahip olduğu basım ve yayım merkezinin dışında tam donanımlı kütüphanesi ve bir çok spor kompleksi de bulunmaktadır.

Yüksek lisans eğitimi için ideal bir ekonomi üniversitesi.

Poznan Ekonomi Üniversitesi ISO 9001:2000 kalite sertifikasına sahip olan modern eğitim teknolojileri ve modern sınıflarıyla öğrencilerine eğitim vermektedir. Poznan Ekonomi Üniversitesi öğrencileri eğitimleri boyunca AIESEC, AEGEE gibi kuruluşar sayesinde pratik eğitim ve iş tecrübesi kazanmaktadırlar. Okul, uluslar arası çalışmalara ve projelere büyük önem vermekle birlikte, uluslar arası değişim programları sayesinde birçok öğrenciyi ağırlamakta, okulun öğretim üyeleri de birçok uluslararası projede yer almaktadır.

Eğitim kadrosu yüksek lisans öğrencilerini teşvik ediyor.

Üniversitenin en büyük özelliği kurduğu uluslar arası ilişkiler ve iş dünyasıyla olan bağlantılarıdır. Geleceğin iş dünyası liderlerini, yetenekli yöneticilerini ve uzmanlarını yetiştirmeyi amaçlayan okul uluslararası alanda birçok kurum ve üniversite tarafından akredite olmuştur. Her biri kendi alanlarında uzman olan yetenekli eğitim kadrosuyla, üniversitenin okuttuğu müfredat Avrupa Birliği eğitim kalitesi standartlarını yakalamıştır. Eğitim metodu olarak pratik eğitimi her zaman ön planda tutan okulun öğrencileri sadece akademik düzeyde üniversite eğitimi almakla kalmaz, bunun yanında gelecek iş yaşamlarında kendilerinden beklenecek beceriler doğrultusunda pratik eğitim almaktadırlar. Okulun dikkatle değerlendirilmesi gereken en önemli özelliği de derslerin tanınmış iş dünyası uzmanları ve yabancı öğretim kadrosu tarafından verilmesidir. Bu sayede Poznan Ekonomi Üniversitesi öğrencileri mezun olduktan sonraki iş hayatına tam donanımlı olarak hazırlanmaktadır.

Poznan Ekonomi Üniversitesi’nde eğitim almanız için 6 sebep;

  • Üniversitenin dünya sıralamasındaki yeri
  • Polonya’daki en eski ve en prestijli ekonomi üniversitelerinden biri
  • Eğitim kalitesi olarak uluslar arası standartlarda olması (ISO 9001:2000 kalite sertifikası vardır.)
  • Globalleşen dünyadaki iş trendlerini yakından takip etmesi ve profesyonel yöneticilik becerileri kazandırması
  • Uluslararası işbirliği ve ortaklıkları
  • Polonya’daki uluslararası iş dünyasının merkezi olarak bilinen kozmopolit bir şehirde yer alması