Lodz Teknik Üniversitesi

Lodz Teknik Üniversitesinin bulunduğu Polonya’nın en büyük 3. Şehri olan Lodz, harita üzerinde Polonya’nın tam ortasında yer almaktadır. Küçük nüfusuna rağmen 5 km. uzunluğuyla dünyanın en uzun alışveriş caddelerinden biri de bu şehirde bulunmaktadır. Şehir dünyaca ünlü Polonyalı yönetmen ve yazar Roman Polanski’nin de eğitim aldığı ve yaşadığı şehir olarak da ünlenmiştir. Aynı şekilde dünyanın en iyi Chopin icracısı Rubenstein da Lodz doğumludur. Yaşadığı dönemden pek çok izi ve ihtişamlı heykelini Lodz’da görebilirsiniz. Polonya’nın en büyük modern sanat müzeleri de Lodz’da bulunmakla beraber, şehir büyük bir roller coaster’ı bulunan lunaparkı, hayvanat bahçesi ve botanik parkı ile ünlüdür. Roman Polansky’nin de mezun olduğu ulusal film akademisinin bu şehirde bulunması Lodz’u uluslar arası film festivallerinin de yapıldığı bir kültür yuvası haline getirmiştir. 2016 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmaya aday şehirler arasındadır.

Technical University of Lodz

Lodz Teknik Üniversitesi 1945 yılından beri Polonya’nın en büyük üçüncü şehri olan Lodz’da eğitim vermektedir. 20 bin öğrencinin eğitim gördüğü okul, 9 fakültesi, 70 enstitüsü, 33 farklı program ve bölümüyle teknik alanda Polonya’nın en büyük ve en iyi üniversitelerinin başında gelmektedir. Lodz Teknik Üniversitesi, her zaman yüksek eğitim kalitesi ve akademik başarıyı ön planda tutmakta, modern teknolojinin gerektirdiği her türlü mühendis ve donanımlı personeli yetiştirmektedir. Lodz Teknik Üniversitesinin tanıtım broşürünü buradan indirebilirsiniz.

Size uygun bir yüksek lisans bölümü mutlaka var!

Makine mühendisliğinden işletmeye, Avrupa Birliği Çalışmalarından bilgisayar mühendisliğine kadar birçok bölüm seçeneğinin olduğu okulda, teknik bölümlerin yanında sosyal bilimler bölümleri de mevcuttur. Ayrıca Leh dilinde eğitim almak isteyen öğrenciler için ayrıca bioteknoloji, tekstil mühendisliği gibi bölümler de okulda mevcuttur. Üniversitede bulunan uluslar arası mühendislik fakültesiyle öğrencilere İngilizce ve Fransızca dillerinde eğitim verilmektedir. Yaklaşık 1000 öğrencinin eğitim aldığı bu fakültede, mühendislik ve yönetim alanında uzmanlaşmış, çok iyi derecede yabancı dil bilen genç profesyoneller yetiştirilmektedir.

Geniş kampüs olanakları sayesinde daha sosyal olacaksınız!

LLP Erasmus, Campus Europae and CEEPUS gibi organizasyonlarla anlaşması olan okul, öğrencilerine çeşitli değişim programları sunmakta, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen birçok öğrenci de Lodz Teknik Üniversitesinde eğitim görmektedir. Okul, Erasmus Practical Exchange programıyla öğrencilere üniversite eğitiminin yanında pratik olarak da tecrübe edinebilecekleri programları sunan ilk Polonya üniversitesidir. Okul kampüsünde çeşitli yurtlar, öğrenci kulüpleri, kantin ve cafelerin dışında, donanımlı bir kütüphane, modern bir bilim ve araştırma merkezi bulunmaktadır. 32 hektar üzerine kurulu okul kampüsünde öğrencilerin kendilerini sosyal olarak da geliştirebilecekleri bir çok tesis bulunmaktadır. Ayrıca kampüste yabancı öğrencilere ücretsiz lehçe dersleri veren bir dil okulu da vardır.

Üniversitenin 2011 yılında elde ettiği başarılardan bazıları

  • Lodz Teknik Üniversitesi, Polonya Hükümeti öğrenci parlamentosu tarafından yılın öğrenci dostu üniversitesi seçilmiştir.
  • Lodz Teknik Üniversitesi bilgisayar bilimleri bölümünün öğrencilerinin kurduğu Coderaiders adlı ekip, Polonya yazılım dizayn yarışmasında ülke birincisi gelerek, Polonya’yı Newyork’ta yapılacak dünya yazılım şampiyonasında temsil edeceklerdir.
  • 2011 yılında Lodz Teknik Üniversitesi Poznan Teknik ile birlikte, binek araçlarındaki karbondioksit salınımını engellemek adına Wolkswagen, Fiat ve Renault gibi dünyaca ünlü otomobil şirketlerine danışmanlık hizmeti vermiştir.
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank