Bilgi İste

Poznan Tıp Üniversitesi (PUMS)

Poznan Tıp Üniversitesi (PUMS)

Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi / Poznan University of Medical Sciences

Poznan Tıp Üniversitesi (PUMS), 93 yıllık akademik geçmişiyle Polonya’nın en büyük ve alanındaki en iyi tıp üniversitesidir. “Perspektywy”,”Rzeczpospolita”, and “Wprost” sıralamalarına göre de Polonya’nın en büyük eğitim, araştırma ve klinik merkezi olarak seçilmiştir. Okul, Polonya’nın farklı altı üniversitesiyle çalışmalar yapmaktadır. Okulda eğitim gören 9200 öğrencinin 989’u İngilizce olarak eğitim almaktadır. Üniversitede İngilizce ve Lehçe dillerinde eğitim veren 750 akademik personel çalışmaktadır. Okul, Amerika, Norveç, İsrail ve Tayvan’daki kayıt ofisleri sayesinde dünyanın dört bir yanındaki öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Eğitimin sistemini ve benimsediği eğitim tarzını sürekli olarak geliştirmeyi amaçlayan okul, bunun için yurtdışındaki birçok partner okulla ortak çalışmalar yürütmektedir. Poznan Tıp Üniversitesi’nin dünya çapında anlaşma yaptığı okullar; Rennes and Nancy (France), Berlin, Halle, Kiel, Nürnberg, Mainz, Munchen Regensburg (Germany), Linkoping (Sweden), Oslo University College and Agder University College (Norway), Perugia (Italy), University of Illinois in Chicago, Indiana University in Bloomington, Widener University, Chester Pennsylvania and University of Pennsylvania (USA), The University of Edinburgh (United Kingdom)’dır.

Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi, tıp eğitiminde öğrencilere verileecek bire bir eğitimin ne kadar önemli olduğunun farkındadır ve bunun için de her öğrenciye ayrı ilgi gösterilmektedir.

Poznan Tıp Üniversitesi Bölümleri ve Yıllık Eğitim Ücretleri

Program Adı Süre (Sömestr) Ücret (Yıl/Euro)
Lisans Programları (İngilizce)
Tıp (29 Ağustos-20 Eylül ön hazırlık kursu) 12 58.000 PLN + 4.200 PLN ön hazırlık kurs ücreti
Diş Hekimliği (29 Ağustos-20 Eylül ön hazırlık kursu) 10 58.000 PLN + 4.200 PLN ön hazırlık kurs ücreti
Eczacılık (29 Ağustos-20 Eylül ön hazırlık kursu) 10 42.700 PLN + 4.200 PLN ön hazırlık kurs ücreti
Fizyoterapi (29 Ağustos-20 Eylül ön hazırlık kursu) 6 42.700 PLN + 4.200 PLN ön hazırlık kurs ücreti

*** Bu ücretler ELT tarafından talep edilen danışmanlık hizmet ücreti değildir.Belirtilen ücretler bilgilendirme amaçlı olarak sunulmakta olup, üniversitenin web sitesinden alınmıştır. Üniversiteler bu ücretlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bilgiler de farklılık olması durumunda üniversitenin resmi web sitesindeki güncel ücretler esas alınacaktır.