Eurocentres Dil Okulu

Eurocentres Dil Okulu

1948 yılında Erhard Qaespi tarafından Bournemouth’da kurulan Eurocentres, dil eğitimini kişisel bir serüvene dönüştürme amacı ile yola çıkmıştır. 1959 yılında Migros’un kurucusu Duttweiller tarafından yönetilmeye başlanan okul; Floransa, Barselona ve Köln gibi şehirlerde de merkezler açmaya başladı. Duttweiller okulu geliştirerek Eurocentres’in günümüzdeki temellerini attı ve yıllık öğrenci sayısını 4300’e ulaştırdı.

70’li yıllara gelindiğinde okul Fransa, İspanya ve ABD’deki okullarla işbirliği içerisine girdi. Avrupa Konseyi tarafından StatusConsutatif de la Categorie 1 statüsü ile ödüllendirildi. 1969 yılında Bournemounth’da ARGE departmanı kurulan Eurocentres 20.000 öğrenci sayısına ulaştı. Avrupa Konseyi “Eşik Seviyesi” değerlendirmelerini Bournemounth’da yapmaya başladı.
Günümüze dünyanın birçok yerinde kayıt ofisleri bulunan Eurocentres her yıl 13.000’i aşkın öğrenciyi dünyanın çeşitli bölgelerindeki okullarına kabul ediyor. Yüksek standartta verdiği eğitimler sayesinde dünyanın sayılı okulları arasına giren Eurocentres, 1968 yılından bu yana Avrupa Konseyi’ne danışmanlık yapmaktadır. Eurocentres’in yabancı dil öğrenimi konusunda ortak ölçütlerin hazırlanmasında önemi oldukça büyüktür.

Eurocentres birçok akreditasyona sahiptir. Sadece kalite standartlarını sağlayabilen kurumların alabileceği üyeliklerden bazıları; British Council, English UK, EAQUALS, Neas, Imagine, LanguagesCanada, Edusa, Fle, Souffle, EQA, Feltom, Instituto Cervantes, Acels, Aaiep, L’Office. Aynı zamanda Eurocentres, Migros’un toplum sorumluluğu adına çalışan Migros CulturalPercentage’e bağlıdır. Bildungspool, Klubschule, AusbildungWeiterbildung, Alto ve Dreamstudies ile ortaklaşa çalışmalar yürütmektedir.

Eurocentres Kurs Merkezleri ve Verilen Kurslar
Eurocentres kurs merkezleri öğrenilecek olan dile göre değişiklik göstermektedir.

İngilizce eğitimi verilen kurs Merkezleri:
İngiltere; Londra, Londra Eltham, Cambridge, Brighton, Bournemounth.
İrlanda; Galway, Dublin.
Malta; Msida.

İngilizce kursları kişinin tercihine bağlı olarak birçok çeşide sahiptir. Genel İngilizce Kursu maksimum 52 hafta sürer ve 14 kişilik sınıflarda haftada 30 ders işlenerek yapılır. Birebir İngilizce seçeneği ise öğrencinin öğretmen ile birebir çalıştığı bir kurs sistemidir. Bu kurslarda kişiye özel ders programı hazırlanarak yürütülmektedir. Aynı zamanda Eurocentres İş İngilizcesi konusunda da başvuran kişilere yardımcı olmaktadır. İngilizce sınavlara hazırlık kursları da bulunmakta olan Eurocentres, öğrencileri; PET, FCE, CAE, CPE, TOEIC ve TOEFL sınavlarına hazırlar.