Simay, Bremen Üniversitesi İşletme Bölümüne Şartlı Kabul Aldı!

Bursa ofisimizden danışmanlık hizmeti alan Simay, Almanya’nın köklü eğitim kurumlarından Bremen Üniversitesi‘nin İşletme Lisans Programına şartlı kabul aldı. Simay’ın bu başarısında ELT Bursa ekibimizden Belgin Hanım‘ın özverili danışmanlığının büyük payı bulunuyor.

Bremen Üniversitesi ile Geleceğe Güvenle Bakın

1971 yılında, Almanya’nın en canlı şehirlerinden olan Bremen’de kurulan Universität Bremen, “Mükemmeliyet Üniversitesi” ünvanına sahiptir.

Bremen Üniversitesi İşletme Lisans Programı, iş dünyasının tüm dinamiklerine hazır bireyler yetiştirmeye odaklanan yenilikçi bir eğitim sunmaktadır. Güncel iş ihtiyaçlarına göre tasarlanmış müfredatı ve uygulamalı öğretim yöntemleri ile öğrencilere teorik bilgileri pratiğe dökme imkanı sunar. Bremen Üniversitesi İşletme bölümü, sadece temel işletme bilgilerini vermekle kalmayıp, proje çalışmaları, staj imkanları ve öğrenci değişim programları gibi çeşitli öğrenme araçlarıyla bu temel bilgileri zenginleştirerek kapsamlı bir eğitim sunmaktadır.

Bremen Üniversitesi İşletme Bölümü’nde Sizleri Neler Bekliyor?

 • Zengin Müfredat: İşletme, iktisat, veri okuryazarlığı gibi alanlarda kapsamlı bir eğitim sunan program, öğrencilerin iş hayatına güçlü bir şekilde hazırlanmalarını sağlar.
 • Esnek Seçenekler: Dördüncü sömesterden itibaren öğrenciler; Finans, Muhasebe ve Vergi, Pazarlama ve Genel Yönetim ya da Lojistik alanlarından birini seçerek uzmanlaşır. Program, serbest seçmeli derslerle öğrencilerin ilgi alanlarına göre özelleştirilebilir.
 • Uluslararası Ortam: Farklı ülkelerden gelen öğrencilerle birlikte eğitim görme imkanı, öğrencilere kültürel çeşitlilik kazandırır ve global bakış açısı geliştirmelerine yardımcı olur.
 • Altı yarıyıllık süren lisans programı, “Bachelor of Science” (B.Sc.) derecesi ile tamamlanır.
 • İlk iki dönemde İşletme ve İktisat programlarının içerikleri aynı olduğundan öğrenciler, üçüncü döneme kadar programlar arasında geçiş yapabilir.
 • Program, yedi ana bölümden oluşur: İşletmecilik, Ekonomi, Veri Okuryazarlığı, Anadal Seçimi (Finans, Muhasebe ve Vergi, Pazarlama, Genel Yönetim ve Lojistik), Genel Dersler (Zorunlu Modüller), Seçmeli Dersler ve Final Tezi.
 • Staj, programın önemli bir parçasıdır. Öğrencilerin, en az sekiz haftalık stajlarını tamamlamaları ve staj raporlarını üniversiteye teslim etmeleri gerekir. Öğrenciler stajlarını tamamlayarak hem teorik bilgilerini uygulama fırsatı bulur hem de profesyonel ağlarını geliştirme şansı yakalar. Üniversite Kariyer Merkezi ve İşletme Fakültesi bu süreçte öğrencilere destek olmaktadır.

Bremen Üniversitesi Dünya Sıralaması

Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması 2024’te 301-350’lik dilimde ve QS Dünya Üniversite Sıralaması 2024’te 514. sırada yer alan Bremen Üniversitesi, İşletme alanında yüksek kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Simay, Almanca hazırlık eğitiminin ardından İşletme Bölümü’nde eğitimine başlayacak ve bu saygın eğitim kurumunun sunduğu tüm fırsatlardan yararlanacak.

Bremen Üniversitesi İşletme Bölümü Fiyatları

Bremen Üniversitesi İşletme bölümü lisans programı, 6 sömestr sürmekte. Bremen Üniversitesi İşletme bölümü dönemlik ücreti sadece € 350. Üstelik, öğrenciler, ödedikleri eğitim ücreti ile Bremen’de toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanabilmekte.

Almanya’da Üniversite Eğitiminin Avantajları

Almanya; dünyaca ünlü üniversiteleri, yaygın program seçenekleri ve ücretsiz eğitim imkanları ile yurt dışında üniversite eğitimi almayı düşünen öğrenciler için en cazip seçeneklerden biridir. Mezuniyet sonrası çalışma ve oturma izni vermesi, Almanya üniversitelerini cazip kılan bir diğer önemli nedendir. Ülkenin gelişmiş ekonomisi ve iş imkanları, işletme alanında eğitim almayı planlayan öğrenciler için önemli bir avantaj sağlar.

ELT ile Başarı Sizin de Kapınızı Çalsın!

ELT olarak, Almanya’da üniversite okumak isteyen öğrencilere kapsamlı danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Bu hizmet kapsamında;

 • Üniversite seçim sürecinde yol gösteriyor
 • Başvuru işlemleri, gerekli evrakların hazırlanması, kabul ve kayıt süreçlerini yönetiyor
 • Vize başvuru işlemleri ve vize görüşmesi konusunda rehberlik ediyor
 • Konaklama yeri bulma, uçak bileti ve havaalını karşılama işlemleri konusunda yardımcı oluyuroz.

Eğer siz de Almanya’da üniversite okumak istiyorsanız, ELT bu yolda en güvenilir destekçiniz olmaya hazır! Uzman danışmanlarımız ve operasyon ekibimizle hizmetinizdeyiz. Yurt dışında eğitim seçenekleri ve başvuru süreçleri hakkında detaylı bilgi almak için size en yakın ELT şubesini ziyaret edebilir veya ücretsiz bilgi formunu doldurabilirsiniz.

☎ İstanbul – Beşiktaş: 0212 236 0 444
☎ İstanbul – Bakırköy: 0212 909 10 33
☎ İstanbul – Kadıköy: 0216 606 32 03
☎ Ankara: 0312 418 84 84
☎ İzmir: 0232 422 01 29
☎ Bursa: 0224 205 03 83
☎ Antalya: 0242 606 18 16
☎ Adana: 0322 911 09 61
☎ Sakarya: 0264 502 02 52
☎ Gaziantep: 0342 606 06 01
☎ Bodrum: 0252 606 09 16