Aile Yanı Konaklama (Homestay)

Aile Yanı Konaklama (Homestay)

Yurtdışında eğitim alacaksanız, aile yanında konaklama seçeneğini mutlaka düşünmelisiniz Gidecek olduğunuz ülkenin kültürünü yaşamak ve 24 saat pratik yapabileceğiniz bir ortama sahip olmak için belki de en iyi seçeneklerden biri aile yanı konaklamalardır. Konaklayacak olduğunuz aileler genellikle kendi ihtiyaçlarından fazla oda ya da odalara sahip olan kişilerdir. Aileniz yaşlı bir çift, çocuklu bir aile ya da tek yaşayan bireyler olabilir ve bu aileler düzenli olarak denetlenirler. Ailelerin, misafir edecekleri öğrencilere verecekleri odalar , misafir öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak belli standartlara uygun olmak zorundadır.

Aile yanı konakla sisteminde tek kişilik ya da çift kişilik oda tercih edebilirsiniz. Tek kişilik oda sadece size ait olurken, çift kişilik oda sisteminde odanızı bir başka öğrenciyle paylaşmanız gerekecektir. Her iki sistemin de kendine göre avantajları vardır. Tek kişilik oda sadece size ait olacağı için, dilediğiniz zaman yalnız kalma imkanınız olacaktır. Çift kişilik odada ise oda arkadaşınız ile iyi bir arkadaşlık kurarak, ders dışı saatlerinizi de sürekli pratik yaparak geçirirsiniz. Tabii ki, çift kişilik oda seçeneğinin daha ekonomik olduğunu da unutmamak lazım.

Size sunulacak olan bir başka tercih de öğünlerdir. Tam pansiyon (FullBoard), yarım pansiyon (Half Board) yada Oda & Kahvaltı (Bed & Breakfast) seçeneklerinden birini seçmeniz gerekecektir. Tam pansiyon seçeneğinde, aile haftanın yedi günü, sabah,öğlen ve akşam yemeklerinizi servis edecektir. Yarım pansiyon seçeneğinde ise, öğlen yemekleriniz hariç tüm öğünleriniz karşılanacaktır. Oda ve Kahvaltı seçeneğinde, kahvaltı haricindeki tüm öğünlerinizi dışarda yemek durumundasınız. Hangi seçeneğin size uygun olduğunu, ders programınıza göre belirlemelisiniz.

Aile yanı konaklamada, ortak kullanım alanları, yemek saatleri, eve giriş çıkış saatleri gibi konularda ailenin kurallarına uymanız, ailenin yaşam düzenine ve evde konaklayan diğer öğrencilere karşı saygılı olmanız beklenecektir.

Tüm Konaklama Seçenekleri