Leibniz Üniversitesi Hannover

blank

Leibniz Üniversitesi Hannover

Leibniz Üniversitesi, 1831 yılında Karl Karmarsch tarafından kurulmuştur. Başlangıçta yalnızca 64 öğrencisi olan okulun günümüzde her yıl 25.000 öğrencisi olmaktadır. Üniversitenin ana binası, Hannover şehrinin Georgengarten ilçesinde bulunmaktadır. Georgengarten gözde gezi şehirlerinden biridir. Şehir merkezine çok yakın bir konumdadır. Tramvay ve otobüsle kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Hannover Şehri Hakkında

Hannover, Dünyanın fuar merkezi olarak adlandırılmıştır. Muhteşem doğası ve İkinci Dünya Savaşı’ndan kalan mimarisi ile kültür turizmi arayanlar tarafından sıkça ziyaret edilmektedir. Hannover birçok masalın geçtiği ünlü bir masal şehridir. Şehrin merkezinde bulunan Maschsee Gölet’i, öğrencilerin hafta sonlarında sıkça ziyaret ettiği doğal gezi bölgelerinden biridir. Yaz aylarında şehirdeki birçok etkinlik bu göletin çevresinde gerçekleşmektedir. Festivaller, açık hava konserleri ve yarışmalar bu çevrede düzenlenmektedir. Göletin etrafında şehrin en önemli müzeleri yer almaktadır. Sprengel Müzesi bu müzelerden biridir. Müzede kalıcı sanat eserlerinin sergilenmesinin yanı sıra güncel sergiler de düzenlenmektedir. Futbol fanatikleri ise şehirdeki Hannover 96 Stadı’nda futbol maçlarını seyredebilirler. Hannover’in yeni belediye binası mimari açıdan oldukça önemli bir asansöre sahiptir. Kubbesine ulaşan asansör eğri bir biçimde hareket eder. En tepeye ulaşıldığında şehrin bütün manzarasını rahatlıkla görmek mümkündür.

Hannover’in hayvanat bahçesi, dünyanın en iyi hayvanat bahçesi ödülüne sahip bir parktır. Dünyadaki her bölgeden bir sakini bulunan park hayvanları doğal ortamında yaşatabilmek için çaba göstermektedir. Hannover’in Kral Bahçeleri ise ziyaret eden herkesin muhakkak göresi gereken bir yerdir. Yaz aylarında bahçeleri ziyaret ettiğiniz zaman tiyatro oyunları, konserler ve sergilere katılabilir, festivallerde Alman mutfağını tadabilirsiniz.

Leibniz Üniversitesi Kayıt

Leibniz Üniversitesi kayıt sırasında öğrencilerinden dil yetkinliklerine dair belgeler talep edebilmektedir. Hali hazırda Alman liselerine denk bir öğrenim gördüğünüze dair lise diplomanız bulunuyorsa buna ihtiyaç yoktur. Goethe ve TestDaF sınav sonuçları Leibniz Üniversitesi’ne giriş için öğrencilere gerekmektedir. Okula kabul edilebilmeniz için b1 seviyesinde Almanca bilmeniz gerekmektedir. B1 sertifikanız olmadan Leibniz Üniversitesi’nden ön kayıt almanız mümkün değildir. Üniversitenin 1 ay süresince DSH sınavı için düzenlediği dil kursları bulunmaktadır. Seviye tespit sınavına katılarak bu ücretsiz kursa katılıp katılamayacağınızı belirleyebilirsiniz. Leibniz Üniversitesi öğrencilerine birçok konuda ön kurslar düzenlemektedir. Bu kurslara katılım isteğe bağlı olmasına rağmen okul yönetimi tarafından şiddetle önerilmektedir. Bu kurslar öğretmenler ve fakülte öğrencileri tarafından verilmektedir. Bu kurslar dönem başlamadan önce başlar ve bitirilir. Böylelikle döneme iyi bir başlangıç yapılabilir. Hazırlık kurslarına Uni Assist uygulaması üzerinden kayıt yapılmaktadır. Yaz dönemi için yılbaşında, kış dönemi için ise yaz aylarında başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir.

Leibniz Üniversitesi Fakülteleri

Leibniz Üniversitesi 170’ten fazla yarı zamanlı ve full zamanlı lisans eğitimine sahiptir. Dokuz fakültesi bulunmaktadır. 1100 akademisyen ve 300’den fazla profesör eğitim vermektedir.
Leibniz Üniversitesi fakülteleri:

  • Mimarlık ve Peyzaj Bilimleri Fakültesi
  • İnşaat Mühendisliği ve Jeodezi Bilim Fakültesi
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  • Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi
  • Beşeri Bilimler Fakültesi
  • Hukuk Fakültesi
  • Matematik ve Fizik Fakültesi
  • Makine Mühendisliği Fakültesi
  • Doğa Bilimleri Fakültesi

Leibniz Üniversitesi Konaklama

Leibniz üniversitesi konaklama konusunda iyi üniversitelerden biridir. Kendine ait 160 öğrenci yurdu bulunmaktadır. Bu yurtlardan bütçenize uygun olanının kolayca bulabilirsiniz. Yurt ücretleri 180 Euro’dan 500 Euro’ya kadar değişkenlik gösterebilmektedir. Yurtların başvurusu da üniversitenin web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Yurtlar, okulun kampüslerine uygun bölgelerde yer almaktadır. Bu sebeple kendi dairenizi kiralamadan önce yurtları gezmeniz yararınıza olacaktır. Leibniz Üniversitesi Kampüsleri, Welfengarten, Schneiderberg, am Königsworther Platz, Herrenhausen ve Garbsen bölgelerinde bulunmaktadır.

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank