Bilgi İste

Yurtdışında yüksek lisans maliyetleri

Yurtdışında yüksek lisans maliyetleri

Yurtdışında yüksek lisans yapmak istiyorsanız ELT size, hedeflerinize ve bütçenize göre farklı seçenekler sunuyor. Herkes için uygun maliyetlerle yurtdışında yüksek lisans eğitimleri alınabilir.

Yurtdışında yüksek lisans eğitimi almanın yıllık maliyeti gidecek olduğunuz ülke, üniversite, program, konaklama ve yaşam giderlerine göre 10.000 TL ile 70.000 TL arasında değişebilir. Bu kadar geniş bir yelpazede size en uygun seçeneklerin bulunması profesyonel bir akademik danışmanlık gerektiriyor.

İngiltere, ABD, Kanada prestijli üniversitelerde yüksek lisans eğitimi sağlarken, maliyetleri diğer seçeneklere göre yüksektir. Almanya, Avusturya, Polonya ve Macaristan gibi Avrupa Birliği ülkelerinde yüksek lisans olanakları, hem ekonomik oluşları hem de üniversitelerin çok köklü ve prestijli olmaları bakımından gittikçe daha cazip hale geliyor. Öte yandan yüksek eğitim kaliteleri, güçlü akademik kadroları ve çok ekonomik eğitim olanaklarıyla Rusya ve Ukrayna da yüksek lisans için tüm dünyadan adayları kendine çekmektedir. Bu ülkelerin tümündeki yüksek lisans olanakları hakkında detaylı bilgilere yüksek lisans sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yurtdışında yüksek lisans Türk Lirası maliyetleri – Karşılaştırmalı Referans Tablo

(Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız.)
Master Maliyet Tablosu