Bilgi İste

Kimler Work and Travel Programına Katılabilir?

Kimler Work and Travel Programına Katılabilir?

ELT Work and Travel programına tüm üniversite öğrencileri katılabilir.

Work and Travel programına katılmak için temel şart üniversite öğrencisi olmak ve tam zamanlı örgün bir eğitim alıyor olmaktır. Work and Travel programına katılan adayların programdan maksimum verim elde etmeleri için en az orta seviyede İngilizce konuşabiliyor olmaları gerekmektedir. ELT WAT programı için 18-26 yaş arası adayları kabul etmektedir. Başarılı vize başvurusu amacıyla adayların akademik not ortalamalarının 4 üzerinden 2 olması tercih edilmektedir.

Bu fırsattan siz de yararlanın!

Kalite ve güvenlik gereği ELT başvuru yapan her bir adayı İngilizce mülakat ile değerlendirmektedir. Mülakat sonucunda dil yeterliliği ve programa uygunluğu tespit edilen adayların kayıtları alınmaktadır. Yukarıda belirtilen teknik kriterleri sağlıyor olsa da, Work and Travel programına katılması uygun bulunmayan adayların kaydı alınmaz. Öğrenciler uygunluk tespit mülakatından sonra ödeme yaparlar.

ELT work and Travel katılımcılarının doğru seçim ve bilgilendirilmesine önem veriyor.

ELT, Work and Travel programına katılacak olan öğrencilerin bu programa katılım nedenini doğru anlamış olmaları çok önemlidir. ELT öğrencilerin program beklentilerini en doğru biçimde düzenlemekte, öğrencilerin bu programdan maksimum verim elde etmelerini sağlamaktadır. ELT work and Travel programını bir bireysel gelişim fırsatı olarak gören, Amerika’da yerine getirmesi gereken önemli sorumlulukları ve uyması gereken kurallar olduğunu kabullenen, bu programdan kazancını para olarak değil, unutulmaz bir macera yaşama ve hayat deneyimi edinme fırsatı olarak gören adayları kabul etmektedir.

ELT kimlerin başvurusunu kabul ediyor?

ELT’nin en önem verdiği husus, öğrencilerin doğru beklentilerle programa katılmaları ve programdan maksimum memnuniyet ve verimi elde edebilmeleridir. Work and Travel programında beklentileriniz ne kadar gerçekçi ve doğru ise, alacağınız verim ve memnuniyetiniz o oranda yüksek olacaktır. Work and Travel programında kazanacağınız para Amerika’daki giderlerinizi karşılamaya rahatlıkla yetecektir ama Work and Travel programına para kazanmak, yanınızda para getirmek için katılmamalısınız. Programdan verim almak için en az orta seviyede İngilizce konuşabiliyor olmanı çok önemlidir.