Sağlık Bilimleri

blank

Yurtdışında Fizyoterapi, Hemşirelik, Diyetetik…

Fizyoterapi, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Güzellik ve Sağlık Bilimleri, Spor Bilimleri, Hastane Yönetimi… Son yılların popüler bölümleri hem Türkiye’de hem de yurtdışında öğrencilerimize birçok iş ve kariyer imkanı sunmakta. Özellikle son yıllarda yurtdışından ülkemize gelen hasta sayısındaki artış ve sağlık sektöründe yaşanan gelişme ve modernleşme, sağlık bilimleri mezunu adaylara ihtiyacı fazlasıyla artırmıştır. Mezuniyet sonrası iş bulma yüzdeleri fazlasıyla yüksek olan Hemşirelik ve Fizyoterapi gibi bölümler aynı zamanda yüksek maaşlarla çalışma şansı da sunmaktadır.

Özel hastanelerin özellikle yabancı hastalar için ihtiyaç duyduğu kalifiye eleman ihtiyacı, Türkiye’deki üniversitelerde bu alanlarda verilen eğitimin genellikle Türkçe olması sebebiyle yeteri kadar karşılanamamakta, yabancı dil bilen adayların en prestijli kurumlarda rahatça iş bulabilmelerine yol açmaktadır. Yurtdışında bu alanlarda eğitim almak isteyen öğrencilerimiz hem Türkiye’den çok daha uygun maliyetlerle eğitim alabilir, hem de 3 yıl gibi bir sürede üniversiteden mezun olarak doğrudan iş hayatına atılabilirler.

Çok iyi bir yabancı dile sahip olmanızı sağlayacak yurtdışı eğitim seçeneği, alacağınız diplomanın dünyanın farklı birçok ülkesinde geçerli olacak olması sebebiyle size çok çeşitli kariyer olanakları sunacaktır.

ÜLKE ÜNİVERSİTE BÖLÜM YILLIK EĞİTİM MALİYETİ
Macaristan Pecs Üniversitesi Fizyoterapi, Beslenme ve Diyetetik, Ebelik 4.000 Euro
Macaristan Szeged Üniversitesi Hemşirelik, Fizyoterapi 6.200 Euro
Polonya Poznan Tıp Üniversitesi Fizyoterapi 9.900 Euro
Polonya Vincent Pol Üniversitesi Hemşirelik 3.000 Euro
Polonya Vincent Pol Üniversitesi Fizyoterapi 3.000 Euro –  3.600 Euro
Çekya Masaryk Üniversitesi Fizyoterapi 7.650 Euro
Almanya Giessen Üniversitesi Beslenme Bilimleri 250-500 Euro
İrlanda Technological University Dublin Beslenme ve Diyetetik 21.886 Euro
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank