Bilgi İste

IBS International Business School

IBS International Business School

Macaristan’ın başkenti Budapeşte‘de ve Avusturya’nın başkenti Viyana‘da olmak üzere 2 ayrı kampüsü bulunan IBS Business School özellikle işletme, yönetim, uluslararası ilişkiler gibi bölümlerde lisans ya da yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için üst düzey bir üniversitedir.

***IBS – İNGİLTERE BUCKINGHAM ÜNİVERSİTESİ DİPLOMASI VERİYOR***

IBS, University of Buckingham işbirliği ile hazırladığı programlardan başarı ile mezun olan öğrencilere, İngiltere University of Buckingham diploması veriyor.  IBS’ten mezun olan adaylar, doğrudan Buckingham diploması alırlarken, dileyen adaylar bir dönem daha okuyarak Macaristan IBS Diploması da alabiliyorlar.

IBS BUDAPEŞTE (*Yeni Kampüs*)

IBS’nin ilk okulu olan Budapeşte IBS, İngilizce Hazırlık, Lisans ve Master eğitimleri ile merkez konumundadır.  Uluslararası öğrencilerin Macaristan’da en çok tercih ettiği üniversitelerden biridir. Üniversite 60 farklı ülkeden 1300 civarında yabancı öğrenciye eğitim vermekte olup, %40 yabancı öğrenci oranına sahiptir. Üniversitenin bu özelliği öğrencilere çok uluslu bir ortamda geniş vizyona sahip bir üniversite hayatı sağlamaktadır.

Sadece Macaristan değil, dünya işletme okulları arasında da çok saygın bir yere sahip olan IBS’de tüm lisans ve master programları İngiltere’de bulunan Buckingham Üniversitesi işbirliği ile hazırlanmıştır.

IBS öğrencilerine çok modern kampüs binalarında hizmet vermekte olup, öğrencilerine ayrıca yurt olanakları da sağlamaktadır. IBS’in en çok tercih edilme nedenlerinden biri de öğrencilerin 3. yıllarında uluslararası bir şirkette staj yaparak tamamlamasıdır. Bu uygulama öğrencilerin eğitimlerini pekiştiren ve deneyim kazanmalarını sağlayan önemli bir avantaj olarak üniversiteyi ön plana çıkartmaktadır. Sonuç olarak IBS International Business School, Macaristan’da üniversite eğitimi almak için çok kaliteli ve avantajlı bir seçenektir.

IBS Tanıtım Kataloğu

IBS VİYANA

Budapeşte’ye göre çok daha yeni olan IBS Viyana kampüsü,  Buckingham Üniversitesi işbirliği ile hazırlanan Master programlarını sunmaktadır.  Dünyanın en yaşanılabilir şehirlerinden biri seçilen Viyana’da İngilizce lisans eğitimi sırasında boş zamanınızı Almanca eğitim alarak değerlendirebilirsiniz. İngilizceniz yeterli değilse, IBS Budapeşte’de İngilizce hazırlık eğitimi alarak, sonraki yıl Viyana’ya geçiş yapabilirsiniz.

IBS’te Yüksek Lisans – Master

IBS’de Yüksek Lisans programı 1 yıldır. 12 ay, 3 sömestıra bölünerek oluşturulan Master programları hem zaman hem de maliyet açısından çok avantajlıdır. Aşağıdaki fiyat tablosunda da göreceğiniz üzere, master programını dilerseniz peşin, dilerseniz 2 taksit ödeyebilirsiniz.  TOEFL, IELTS sonuçlarınız olmasa bile IBS’in kendi sınavını ELT ofislerinde alarak İngilizce seviyenizi belirleyebilirsiniz.

Üniversitenin Bölümleri ve Ücretleri

IBS BUDAPEŞTE KAMPÜS

Lisans Bölümleri – BSc (İngilizce)

Sömestr Yıllık Eğitim Harcı
Önkayıt Ücreti (AB vatandaşı olmayanlar için) € 900
Hazırlık Programı
İngilizce Hazırlık Programı 2 € 5500
Lisans Bölümleri
Financial Management (Finansal Yönetim) 6 € 6600
Management (Yönetim) 6 € 6600
Management with Marketing 6 € 6600
Management with Psychology (Yönetim ve Psikoloji) 6 € 6600
Business and Diplomacy (İşletme ve Diplomasi) 6 € 6600
Management with Tourism (Yönetim ve Turizm) 6 € 6600
Management with Arts (Sanat Yönetimi) 6 € 6600
IBS BUDAPEŞTE KAMPÜS

Master Bölümleri – MSc (İngilizce)

Sömestr Yıllık Eğitim Harcı
IBS’te Master 1 yıldır, 1 yılda 3 sömestır olarak ders görülür.
Financial Management (Finansal Yönetim) 1 yıl 4.700 X 2 = 9.400 €
Human Resource Management (İnsan Kaynakları Yönetimi) 1 yıl 4.700 X 2 = 9.400 €
Marketing Management (Pazarlama Yönetimi) 1 yıl 4.700 X 2 = 9.400 €
International Management (Uluslararası Yönetim – Şubat / Eylül) 1 yıl 4.700 X 2 = 9.400 €
Master in Business Administration (MBA) 1 yıl 6.200 X 2 = 12.400 €
IBS VİYANA KAMPÜS

Master Bölümleri – MSc (İngilizce)

Sömestr Yıllık Eğitim Harcı
IBS’te Master 1 yıldır, 1 yılda 3 sömestır olarak ders görülür.
Human Resource Management (İnsan Kaynakları Yönetimi) 1 yıl € 11.800 ya da 5900 X 2
International Management (Uluslararası Yönetim) 1 yıl € 11.800 ya da 5900 X 2