Capital School of English

blank

Capital School of English Hakkında

2020 yılında 17. yılını kutlayacak olan Capital School of English, İngiltere’nin Bournemouth şehrinde yer alıyor. Ülkedeki en iyi dil okulları arasında bulunan Capital School, öğrencilerine farklı seviyelerde İngilizce programları ve kursları sunuyor. Okul, sadece kaliteli eğitimi ile değil, bulunduğu şehir ve sosyal imkanları ile de adından sıkça söz ettirmeyi başarmış durumda.

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin Capital School’u seçmesi için birçok sebep mevcuttur. İngiltere dil okulu fiyatları Londra gibi büyük şehirler ile daha az yoğun şehirler arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bournemouth’ta ortalama yaşam maliyetlerinin diğer birçok lokasyona göre oldukça uygun olmasının yanı sıra, Capital School’da her bütçeye uygun kurs imkanı da bulunmaktadır. Bunun yanında, kurs süreleri ve ders saatleri de oldukça esnek bir şekilde planlanabilmektedir. Öğrencilerine değer veren ve gelişimlerini sürekli takip eden Capital School‘dan kesinlikle iyi bir İngilizce seviyesine sahip olarak ayrılacağınızdan emin olabilirsiniz.

ELT olarak, İngiltere’de dil okuluna gitmek isteyen öğrencilerimiz için; başvuru, kayıt, konaklama, havaalanı karşılaması ve diğer tüm konularda destek sunmaktayız. Capital School bünyesinde yer alan farklı program ve kurslardan sizin için en uygun olanı ELT aracılığıyla belirleyebilirsiniz. Uzun yıllardır yurtdışı eğitim sektöründe verdiği kaliteli hizmet ile İngiltere’de dil kursu denilince akla ilk gelen kurumlardan biri olan ELT, kariyeriniz için en önemli kararlardan birini verirken en uygun okulun seçimi konusunda yardımcınız olmaktadır.

Öğrencilerine ücretsiz danışmanlık hizmeti veren ELT ile dil okullarından özel indirimler kazanacak, en ekonomik fiyatlardan yararlanacaksınız.

Bournemouth Şehri

Bournemouth, İngiltere’nin güneyinde yer alan bir sahil şehridir. Ödüle layık görülmüş kumsalları, uygun iklim koşulları ve dinamik yapısı ile öğrencilerin konforlu ve güvenli bir şekilde kalabilecekleri bir şehirdir. Bankacılık, teknoloji, eğitim ve daha birçok alanda oldukça gelişmiş olan Bournemouth, Londra’ya sadece iki saatlik bir mesafede bulunmakta. Yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağında olan şehir, her sene ağırladığı turist sayısı ile İngiltere’nin en iyi tatil lokasyonlarından biri haline gelmiş durumda.

Bournemouth, sosyokültürel anlamda çeşitliliğin fazla olduğu oldukça hareketli bir şehirdir. Dil eğitimi için gelen öğrenciler, aynı zamanda birçok doğal ve tarihi güzelliğe de şahit olabilir. Böylelikle, dil eğitiminizi çok daha eğlenceli ve verimli bir hale getirebilirsiniz.

ELT Tavsiyesi: İlginiz olmasa dahi eşsiz bir deneyim için şehir ile özdeşleşmiş bir futbol kulübü olan AFC Bournetmouth’un maçlarını stadyumdan izleyin ve taraftar kulübü arasına katılın!

Capitol School of English Programlar/ Kurs İçerikleri

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen adaylar için Capital School birçok farklı dil programı düzenliyor. Şimdi bu programlara biraz yakından bakalım:

 • General English: Haftalık 15 – 30 saat arasında değişen sürelerle planlanmış farklı İngilice kursları mevcuttur.
  • Standard (haftalık 15 saat)
  • English+ (haftalı 18.75 saat)
  • Full immersion (haftalık 30 saat)
 • Young Adult (16-19) Summer English Courses: 16-19 yaş aralığındaki gençler için yaz aylarında bir hafta ya da daha uzun süreler ile düzenlenen bir programdır.
 • Cambridge English Exam Courses: Geniş bir geçerliliği olan Cambridge İngilizce sınavına hazırlanmak isteyen kişiler, Capital School tarafından bu sınav özel olarak hazırlanan programa katılabilirler.
 • IELTS Courses: Dünyanın en yaygın İngilizce yeterlilik sınav olan IELTS’e girecek olan kişiler için bu program oldukça kaliteli ve etkili bir eğitim imkanı sunuyor.
 • Mini Stay Programme: En fazla 7 kişiden oluşturulan öğrenci gruplarına İngilizce eğitiminin yanında farklı sosyal ve kültürel etkinliklerden yararlanma imkanı tanıyan bir programdır.
 • One-2-One Tuition: Farklı seviyelerde bire bir İngilizce eğitimi almak isteyen kişiler okulun sunduğu bu programdan faydalanabilir.
 • Capital English Online Courses: Kursun sunduğu online (çevimiçi) eğitimler ile isteyen herkes ihtiyaç duyduğu alanda; kelime bilgisi, genel, iş veya akademik amaçlı İngilizce, IELTS ve diğer konularda (dinleme, okuma, yazma, dilbilgisi vb.) kendi geliştirebilir. Eğitim süreleri ve ücretleri, talep edilen programa göre farklılık gösteriyor.
 • OET (Occupational English Test) Preparation Courses: Bir mesleki yeterlilik testi olan OET, İngiltere’de sağlık alanında çalışmak isteyen personellere özel olarak uygulanan bir sınavdır. Capital School, sonucunu dünyada birçok ülke tanıdığı bu sınava girmek isteyen adaylar için ayrı bir hazırlık programı oluşturmuştur.
 • Young Learner Language Courses: 12 ile 17 yaş arasındaki gençler için 2020’nin yaz aylarında planlanan bu programda katılımcılar tek başına ya da grup halinde İngilizce eğitimi alabilmektedir.
 • Future Success: Bu program, öğrencilerin iş hayatına atıldıklarında başka insanlar ile daha rahat ve iletişimi kuvvetli bir şekilde çalışmasını sağlamak amacıyla organize edilmştir.

Uluslararası Öğrenci Oranı

Eğitim hayatına 2003 yılında sadece iki öğrenci ile başlayan başlayan Capital School’un bugün dünyanın dört bir yanından İngilizce eğitimi için gelen toplamda 1500’den fazla öğrencisi bulunuyor. Kaliteli bir dil eğitimi yanında, öğrencilerine sunduğu sosyal olanaklar ve özellikle de sıcak ve samimi bir ortam ile de İngiltere’nin en gözde dil okullarından biri olan Capital School, uluslararası öğrenci sayısını da her geçen yıl artırıyor.

Konaklama

Capital School‘a dil eğitimi için gelen öğrencilerin en fazla endişe ettiği konulardan biri de kuşkusuz İngiltere’de konaklama imkanları oluyor. Konaklama, yurtdışında dil eğitimi gören öğrenciler için eğitim süresinin kısa ve uzun olması farketmeksizin oldukça önemli bir konudur. Capital School’da öğrencilerin konaklayabileceği farklı seçenekler mevcuttur. Burada öğrenciler için öne çıkan en popüler ve uygun seçeneklerden biri aile yanında konaklamadır. Ana dili İngilizce olan insanlar ile beraber daha fazla vakit geçirme imkanı sunan bu seçenek, uygun fiyatları ile de öne çıkıyor. Rahatından ve konforundan ödün vermek istemeyen fakat daha samimi ve sıcak bir ortam arayanlar aile yanı seçeneğini mutlaka değerlendirmelidir.

İngiltere’ye dil eğitimi için giden öğrenciler için bir diğer konaklama seçeneği de yurtlarıdır. Bournemouth şehrinde öğrencilerin konaklayabileceği her bütçeye uygun yurt bulmak çok kolaydır. Bununla beraber, Bournemouth Üniversitesi ile yapılan bir iş birliği kapsamında, Capital School’daki yetişkin (18+) öğrenciler, yaz dönemi boyunca şehir merkezindeki uluslararası bir öğrenci yurdunda kalma imkanına sahip olabilmektedir. Farklı kültürlerden daha fazla sayıda insan ile tanışıp sosyal çevresini genişletmek isteyen öğrenciler için bu yurtlar daha cazip bir konaklama seçeneğidir.

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank