İngiltere’de Mezuniyet Sonrası 2 Yıla Kadar Çalışma İzni

Yurtdışı eğitim konusunda en çok tercih edilen ülkelerin başında gelen İngiltere, 2020 yılından itibaren, lisans ya da yüksek lisans eğitimini İngiltere’de almış öğrencilere mezuniyet sonrası ülkede iki yıla kadar kalma ve çalışma izni veriyor. Daha önce yabancı öğrenciler için dört ay gibi bir süreyle kısıtlanan bu sürenin iki yıla kadar uzatılmasıyla ülkedeki yabancı öğrenci sayısının artırılması hedefleniyor.

Her yıl Türkiye’den binlerce öğrencinin dil eğitimi ya da akademik eğitim için tercih ettiği ülkede, izin verilen 2 yıllık kalma süresinde öğrencinin mezun olduğu alanda bir iş bularak çalışma zorunluluğu da ortadan kalkıyor. Mezuniyetinden farklı bir alanda kendini geliştirmek isteyen öğrencilere büyük avantaj sağlayan bu durum, özellikle İngiltere’de yüksek lisans yapmak ve kariyerine İngiltere’de kalarak devam etmek isteyen uluslararası öğrenciler için bir dönüm noktası niteliğinde.

2020/2021 akademik yılında pandemiden dolayı İngiltere’de alacağınız eğitime online olarak Türkiye’de başladıysanız üzülmeyin! Bu karar, pandemi döneminde eğitimine başlayan öğrencileri de kapsamakta.

İngiltere’de 70’ten fazla üniversiteye ELT aracılığıyla doğrudan başvuru yaparak lisans ya da master eğitimi alabilir, yabancı öğrencilere sağlanan burs imkanlarından faydalanarak uygun maliyetlerle kariyerinizi profesyonel anlamda şekillendirebilirsiniz.

İngiltere’de üniversite eğitiminin avantajları:

  • Bir yıllık master programlarına katılarak zaman ve maliyet birikimi yapın
  • Eğitiminiz süresince staj ve part time çalışma imkanlarıyla network oluşturun
  • İngilizcenin ana vatanında eğitim alarak dil bilginizi akademik alanda geliştirin
  • Yurtdışı staj ve iş tecrübesiyle rakiplerinizin bir adım önüne geçin
  • Mezuniyet sonrası ülkede kalarak farkı alanlarda çalışın ya da kariyerinize doktora programlarında devam edin

2000 yılından beri İngiltere’nin en iyi üniversitelerine Mimarlık, Psikoloji, Mühendislik, Finans ve MBA gibi alanlarda yerleştirdiğimiz yüzlerce öğrenciyle edindiğimiz tecrübeyi yeni öğrencilerimize ücretsiz aktarıyoruz. İngiltere üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak için size en yakın ELT ofisine ulaşabilir, ücretsiz ücretsiz bilgi formumuzu doldurarak uzman danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Çok kısa bir sürede vizem onaylandı. Ve o gün geldi.. Uçağa binmeden 5 dakika önce bile konuştuğum son kişi sevgili danışmanımdır.
Gizem KELEŞ
Gizem KELEŞ
Dublin’de bulunduğum süre boyunca Güney ve Kuzey İrlanda’nın birçok turistik noktasını gezme fırsatı buldum.
Elif Pınar AYYILDIZ
Elif Pınar AYYILDIZ
Bir ay gibi kısa bir süreliğine gitmiş olsam da şimdi iyi ki gitmişim diyorum. Hem bir ay için bile olsa gerçekten nitelikli bir eğitim aldım hem de çok güzel arkadaşlıklar kurdum.
Bahanur Hilal KİSBET
Bahanur Hilal KİSBET
University of Salford hakkında konuşacak olursam, kesinlikle kaliteli bir okul. Büyük bir kampüsü var, sınırsız fırsatlar içeriyor.
Berna KALGAN
Berna KALGAN
Hayatımda farklı bir sayfa açmamda büyük yeri olan ve Polonya’da üniversite okuma fikri bende ilk oluştuğu günden beri tüm süreçte yanımda olan ELT ailesine çok teşekkür ederim.
Burak DİNÇ
Burak DİNÇ
Burada bulunmamı ve kazanımlarımı, öncelikle aileme daha sonra ELT’ye borçluyum. Umarım sizler de hayallerinizi gerçekleştirme yolunda tereddüt yaşamadan ilerlersiniz.
Hilal Rümeysa TECİR
Hilal Rümeysa TECİR
feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef