Avusturyada Üniversite Eğitimi

Viyana üniversite eğitiminin sadece bir diploma olmadığını, gelecekleri için prestijli ve tanınmış bir üniversitede eğitim almanın önemli olduğunu düşünen öğrenciler için mükemmel bir seçenek. Avusturya’da okumak öğrencilere başarılı bir geleceğin kapılarını açıyor. Avusturya üniversite sisteminde tüm üniversiteler devlet sponsorluğunda olduğundan, üniversitelerin yıllık ücretleri sadece 1.500 Euro! Bu nedenle her yıl dünyanın pek çok ülkesinden binlerce öğrenci prestijli bir diploma ve ekonomik bir eğitim için Viyana üniversiteleri için başvuru yapıyor. Dilerseniz siz de prestijli Viyana üniversiteleri ne başvuru yapabilir, Viyana üniversitelerinde eğitim alabilir, geleceğiniz için mükemmel bir adım atabilirsiniz.

Avusturyada Üniversite Eğitimi Neden Çok Avantajlı?

Avusturya’da okumak prestij demektir.
Viyana üniversiteleri her yıl değişik ranking sıralamalarında hem dünya hem de Avrupa klasmanında dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilmektedir. Özellikle Viyana Üniversitesi dünya en iyi üniversiteler sıralamasında 70, Avrupa sıralamasında 9. sıradadır.Viyanadaki üniversiteler diplomanızı aldıktan sonra dünyanın her yerinde tercih edilmenizi sağlar.

Üniversite Sistemi ve Kabul Şartı
Avusturya da Lisans Eğitimi 3 yıl sürer, eğitimi dili ise Almancadır. Ancak sıfır Almanca bilgisiyle de Avusturya üniversitelerine şartlı kabul başvurusu yapılabilir. Yani üniversiteler öğrenciyi bir sene içerisinde Almanca öğrenmek şartıyla kabul eder. Öğrenciler Almanca eğitimini üniversitelerin anlaşmalı olduğu kurslarda 1 yıl süreyle alabilirler.

Avusturyada üniversite eğitimi dünyanın en ekonomik eğitim fırsatlarından biridir.
Viyana üniversiteleri devlet tarafından desteklenmekte olup yıllık eğitim harçları sadece 1.500 Euro ‘dur. Yaşam giderleri bile hesaplandığında alacak olacağınız eğitimin maliyeti, Türkiye’de alacak olduğunuz eğitimden farklı bir maliyette olmayacaktır.

Avusturyada Avrupa Vizyonu ve Entellektüel Gelişim Avantajı
Viyana Avrupa’nın kültür başkentidir. Viyana ayrıca defalarca dünyanın en yaşanılası şehri seçilmiş bir şehirdir. Üniversite eğitimi almak demek sadece kampüse gitmek değildir. Yaşadığınız şehir, arkadaşlarınız, kültürel aktiviteleriniz, seyahat çeşitliliği vb. birçok etken bireysel gelişiminizin yapı taşlarıdır. Viyana üniversitelerinde eğitim size gerçek bir üniversite eğitimi deneyimi yaşatır.

Viyana’da Yaşam ve Sosyal Giderler
Viyana’da yaşıyor ve eğitim alıyor olmanın maliyeti Türkiye’deki büyük şehirlerden hiç farklı değildir. Türkiye’de eğitim alırken ve yaşarken yaptığınız giderlerin aynıyla Avusturyada yaşayabilir ve eğitim alabilirsiniz.

ELT Hem Türkiye’de Hem de Avusturya’da Sürekli Yanınızda.

Bizimle Güvende Olacaksınız…
En önemli aşama olan KARAR aşamasını başarıyla geçtikten sonraki bölümler için endişelenmenize gerek yok. ELT, öğrencilerin ilk başvuru formlarından başlayıp, üniversitede öğrenci olarak eğitim alacakları ilk güne kadar olan bütün süreçlerde eksiksiz ve mükemmel bir hizmet sunuyor. Üstelik ELT Viyana hizmet paketleri ile “ekonomik fiyatlarla ve ücret iade garantili yerleştirme hizmeti veriyor!

Viyana üniversitelerine başvuru, ikamet izni alınması ve vize işlemleri profesyonel bir ekip tarafından yönetilmesi ve takip edilmesi gereken uzun ve karmaşık bir şüreçtir. Geleceğinizi doğrudan etkileyecek olan bu süreçte ELT deneyimi ve güvencesinde olacaksınız. Üniversite kabul için gerekli olan belgelerinizin hazırlanması, dosyanızın üniversiteye elden teslimi ve kabul işlemlerinin ELT Viyana servis sağlayıcıları ile elden takibinin yapılması, konaklama organizasyonunun yapılması ve ikamet onay belgenizin temini, vize dosyanızın hazırlanması, vize oryantasyonu, uçuş organizasyonunuzun yapılması ve Viyanada karşılanıp evinize ve okulunuza götürülmenizde ELT hep yanınızda olacak. Hizmetlerimiz bunlarla da sınırlı değil. Viyana’da ikamet izin başvurunuzu ELT kontrolü altında başarıyla gerçekleştireceksiniz. Ayrıca ELT size eğitim alacağınız ilk 1 akademik yıl boyunca Viyana’da danışmanlık desteği vermeyi sözleşmeyle taahhüt ediyor.

Ne zaman Başvuru Yapmalısınız?

Avusturyada üniversite eğitimi almak üzere yapacağınız başvurunuzu çok iyi planlamalısınız. Geç yapılan başvurular çoğu zaman zorunlu olarak bir sonraki döneme kayıt zorunluluğuna neden olmaktadır. Viyana’da akademik sistem Türkiye’den farklı olarak, yaz ve kış dönemlerini birbirinden bağımsız akademik takvimler olarak tanımlar. Bu nedenle her iki akademik dönem için de başvuru yapabilmek mümkündür.

Avusturya üniversite kayıt işlemlerinize başlamak için, ÖSYM Yerleştirme belgenizin gelmesini ya da kazandığınız üniversiteye kayıt işlemlerinizin tamamlanmasını beklemeyin. Online ön kayıt işlemi için lütfen acele ediniz. Evrakları daha sonra da gönderebilirsiniz. Bu size çok önemli zaman kazandıracaktır ve dönem kaybetme riskinizi en aza indirecektir.

Kış Dönemi
1 Şubat’dan itibaren süratle başvuruda bulunup, üniversiteye ön rezervasyonunuzu yaptırmanızı öneriyoruz. Üniversitede rezervasyonunuzun yapılması için kimlik bilgileriniz yeterli olacaktır. Belgelerinizi 27 Ağustos’a kadar ELT şubelerine teslim etmeniz gerekmektedir. LYS sonucunu beklemeyiniz. Erken ön başvuru yapmak, işlemlerinizin sonuçlanma süresini önemli oranda değiştirmektedir.

Yaz Dönemi
1 Eylül’den itibaren süratle başvuruda bulunup, üniversiteye ön rezervasyonunuzu yaptırmanızı öneriyoruz. Üniversitede rezervasyonunuzun yapılması için kimlik bilgileriniz yeterli olacaktır. Kesin kayıt başvurusu için gerekli olan belgeleri en geç 31 Ocak’a kadar ELT şubelerine teslim etmeniz gerekmektedir. Son başvuru tarihi 5 Şubat olup, alınan belgelerin Viyana ya ulaşacağı süreci göz önünde bulundurarak belirlenen tarihtir. Sınav sonucunu beklemeyin. Erken başvuru yapmak, işlemlerinizin sonuçlanma süresini önemli oranda değiştirmektedir.

Öğrenci Görüşleri

ELT hizmet kalitesi ve Viyana’da eğitim / yaşam hakkında öğrencilerimiz neler düşünüyor? Videoları İzlemek için resimleri tıklayınız.

viyanada üniversite, avusturya'da üniversite eğitim viyana üniversitesi, avusturya'da lisans Viyanada eğitim, Avusturyada üniversite, master eğitim Viyanada master, Avusturyada master

Avusturya Üniversiteleri

Üniversite Şehir Açıklama
Viyana Üniversitesi Viyana Avrupanın en iyi sosyal bilimler üniversitelerinden, üstelik yıllık sadece 1.500 Euro!
Viyana Teknik Üniversitesi Viyana Dünyanın en iyi 100 teknik üniversitesinden birisi ve Avusturya’nın en iyisi
Viyana İşletme ve Ekonomi Viyana Avusturya’da finans ve işletme bölümü tercih edecek öğrenciler için çok kaliteli bir seçenek
Viyana Ziraat Üniversitesi Viyana 1872 tarihinde kurulan okul, 40 enstitüsüyle Avrupa’da ziraat alanlarında eğitim almak için en önde gelenlerden
Viyana Veterinerlik Üniversitesi Viyana Almanca konuşulan ülkelerin ilk Veterinerlik okulu, 1765 yılında kurulmuştur

Konaklama çözümleri

ELT, Viyana’daki servis sağlayıcıları tarafından müsaitliği olan yurtlara rezervasyonunuzu gitmeden önce yapar. Yurt ücretleri aylık 300€ – 480€ arasında, tek /çift kişilik oda seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Yurtlara kayıt yapılırken öğrenci ile yurt arasında kontrat yapılır, kontratlar en az 1 sömestr ya da 1 yıllık olarak imzalanır. Öğrenci, kontratı sona erdikten sonra aynı yurtta müsait oda var ise konaklamasına devam edebilir ya da farklı bir konaklama seçeneği bulur ise oraya geçiş yapabilir. ELT, uzun yıllara dayanan Avusturya’da üniversite tecrübesi sayesinde yurt başvurusunun her aşamasında öğrencilere detaylı bilgi vermektedir.

Avusturya Üniversiteleri Foto Galeri

Avusturya Üniversiteleri
Viyana Üniversitesi
Viyana Üniversitesi
Avusturyada Üniversite Okumak
Viyana Üniversite Fiyatları
Yurtdışı Üniversite
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank