Work and Travel gezi planı nasıl yapılır?

Work and Travel programı sonunda gezi planınızı yaparken işinize yarayacak bilgiler…

Tüm Work and Travel katılımcıları program sonunda küçük bir Amerika turu yapmayı, mümkün olduğunca çok yer görüp, yüzlerce fotoğrafla dönmeyi hayal eder. Bunu yapmak hiç de zor değil. Başarılı ve eğlenceli bir gezi için en önemli olan unsur bunu mümkün olduğunca önceden ve dikkatli olarak planlamaktır.

Amerika’nın neresinde olursanız olun, ortalama 10 günlük bir gezi programında çok fazla yer görmeniz mümkün. Bu geziyi en ekonomik biçimde yapmak içinse birkaç kişi , tercihen 3-4 kişi hareket etmek çok mantıklı olacaktır. Çünkü Amerika’da otel konaklama ücretleri kişi başı değil, günlük oda ücretidir. Yani bir odada 4 kişi bile kalsanız odanın ücreti aynı olacaktır ve bu ücreti 4 arkadaş paylaşarak ödeyebilirsiniz. Aynı avantaj araba kiralamak için de geçerli olacaktır. Buradan yola çıkarak 10 günlük bir gezi planı için konaklama ve araba kirası olarak günlük 125$ civarında para harcarsınız ve bunu 4 kişi paylaşınca masraf kişi başı yaklaşık 300$ olur. Bunun haricinde ise gideceğiniz yere göre değişmek üzere uçak bileti, yemek ve tabii ki alışveriş için paraya ihtiyacınız olacaktır.

Amerika’da seyahat etmenin en güzel taraflarından biri de iç hat uçuşlarının oldukça ekonomik olmasıdır. Yolculuk planınızı önceden yapar, iç-hat biletlerinizi 15-20 gün önceden rezerve edebilirseniz. Amerika’da en uzak noktalara bile 150$ civarında bilet alabilirsiniz. Birçok destinasyonda bu rakam 50$ seviyelerine kadar düşebilir. Aynı kural araba kiralama işleminde de geçerlidir. Uçak biletlerinizle birlikte indiğiniz havaalanından teslim almak üzere rent-a-car rezervasyonunuzu mutlaka yaptırın. Bu sayede günlük sadece 20 – 50$ arasında ödeyerek çok güzel arabalar kiralayabilirsiniz. Amerika’da gezerken arabanızın olmaması çok büyük sorun olacaktır ve kesinlikle araba kiralamaktan daha fazla masrafı olur.

Gezi öncesi planlama aşamasında tüm rezervasyonlarınızı internet üzerinden kredi kartı ile yapabilirsiniz. Bu işlemler için www.sidestep.com ya da www.expedia.com gibi internet platformlarını güvenle kullanabilirsiniz.

yurtdışında eğitim
yurtdışı eğitim