Bilgi İste

Ukrayna'da Üniversite

LYS'yi Kazanamadım Diye Üzülmeyin! Lise Diplomanızı Getirin, Sınava Girmeden İstediğiniz Bölümü Çok Ekonomik Fiyatlarla Okuyun.

Ukraynada Üniversite Eğitimi

Ukrayna, üniversite eğitimi için son yıllarda en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Ukrayna üniversiteleri, Avrupa Birliği üniversitelerince denk olarak kabul edilmekte ve eğitim kaliteleri kabul görmektedir. YÖK, son yıllarda gelişen ülkeler arası ilişkiler sayesinde, Ukrayna üniversitelerini tanımakta ve diplomalarına denklik vermektedir.

Ukrayna Doğu Avrupa'nın en önemli üniversitelerine ev sahipliği yapıyor.

Sovyetler Birliği döneminde ülkenin en önde gelen üniversitelerine ve akademik kadrolarına sahip olan Ukrayna, bu geleneği ve mirası günümüzde de sürdürmektedir. Akademik kadroları, başarıları, buluşları ve potansiyelleri ile dünyaca ün yapmış olan Kiev Politeknik, Taras Schevchenko, Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi gibi üniversiteler dünyanın her yerinden binlerce öğrenciyi Ukraynada üniversite eğitimi konusunda kendilerine çekmektedir.

Ukrayna'da eğitim almak Türkiye'den bile ekonomik!

Bu kadar kaliteli bir akademik potansiyeli çok ekonomik eğitim ve yaşam maliyetleriyle dünyaya açan Ukraynada eğitim almak gerçekten de çok cazip. Ukraynada hem eğitim, hem konaklama, hem de sosyal gider maliyetleri, ülkemizdeki ailelerin rahatlıkla karşılayabileceklerdeki seviyede olup, hatta birçok bölgemize kıyasla, Türkiye'den bile ekonomiktir. Ukrayna'da üniversitelerin büyük bölümünde okul harcı ve yurt dahil toplam yıllık maliyet ortalama 2.500 - 3.000 USD arasındadır.

LYS derdine son! Lise diplomanızla kayıt olup, Ukrayna üniversitelerinde istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz.

Üniversite sınavını kazanamamaktan korkmanıza artık gerek yok. ELT size Ukrayna üniversitelerinde istediğiniz bölümü okumanız için mükemmel bir destek veriyor. Ukraynada üniversite eğitimi için sınav şartı aranmıyor. İlk yıl hazırlık eğitiminin ardından istediğiniz üniversitede, dilediğiniz bölümü okuyabilecek, üniversite mezunu olmanın gururunu siz de yaşayabileceksiniz.

Ukraynada alınan üniversite diplomaları hem Avrupa Birliğinde hem de Türkiye'de tanınıyor! Diplomanıza YÖK denkiği alabilirsiniz.

Avrupa ülkelerinde üniversiteler arası tanınma, işbirliği ve öğrenci değişimini mümkün kılan Bologna anlaşmasını imzalayan ülkelerden biri olan Ukrayna'da alacağınız diplomalar tüm Avrupa'da geçerli. Bologna anlaşmasını Türkiye de imzaladığı için diplomanız Türkiye'de de geçerli olacaktır. Türkiye ve Ukrayna arasında gelişen ikili ilişkiler sonucunda YÖK Ukrayna üniversitelerini tanımakta ve diplomalarına denklik vermektedir.

Hem üniversite mezunu olun hem de Rusça ve Ukraynaca dillerini öğrenerek donanımlı hale gelin!

Ukrayna'da eğitiminizi dilerseniz Ukraynaca dilerseniz Rusça ya da İngilizce olarak alabilirsiniz. Özellikle günlük yaşamda birbirine çok yakın olan Rusça ve Ukrayna dilleri aktif olarak kullanıldığından, Ukrayna'da eğitim alan öğrenciler bu iki dile de hakim olarak mezun olmakta ve Türkiye'de bu özellikleri ile büyük avantaj elde etmektedirler.

Başkent Kiev'de, Kharkiv'de ya da Odessa'da hazırlık eğitimi alın, ister hazırlık eğitimi aldığınız üniversitede ister başka üniversitede devam edin!

Ukrayna'da ELT olarak sadece bir çok şehirde üniversiteye yerleştirme yapmamıza rağmen yoğun olarak Kiev'e, Kharkiv'e ve Odessa'ya yerleştirme yapıyoruz, Kiev'de yerleştirme yaptığımız üniversitelerde alacağınız Rusça veya Ukraynaca hazırlıktan sonra dilediğiniz üniversiteye geçiş yapabileceksiniz. Hazırlık aldığınız süre boyunca okuyacağınız bölümü ve üniversiteyi seçmek için zamanınız olacak.

Çok Uygun Maliyetlerle Rusça Hazırlık Paket Programları!

Ukrayna'da eğitim dili çoğunlukla Rusça olduğu için öğrencilerimiz ilk senelerinde Rusça hazırlık eğitimi almaktadırlar. ELT, öğrencilerine 3 farklı şehirde ve üniversitede hazırladığı ve tüm detayları düşünülmüş Rusça hazırlık paketlerini sunmaktadır.

 • ukraynada üniversite

  ELT ailesi ile TIP okuma kararıyla çıkmış olduğum yolda tanıştım. Profesyonellikleri ve iş disiplinleri sayesinde sadece 1 ay içerisinde okumak istediğim üniversiteye kayıt işlemler yapıldı.

  Serhat A. - Kiev

 • kievde üniversite

  Bir arkadaşımın tavsiyesi ile Ukrayna'daki üniversiteleri araştırmaya başladık ve ELT Yurtdışı Eğitim İzmir şubesi ile tanıştık. Bizi gayet hoş karşıladılar, aklımızdaki bir çok soru işaretini giderdiler, hatta eğitimime yeniden yön verdiler...

  Tuğberk Ş. - Kiev - Ukrayna Ulusal Havacılık Üniversitesi

 • Arda Aytekin

  Yurt dışı eğitim planları yapıyorsanız kendi araştırmalarınızın yanı sıra ELT Yurtdışı Eğitime de bir uğrayın, eğitim danışmanları ile bir görüşün, bilgi alın derim.

  Arda Aytekin - Varşova

Rusça Hazırlık Paketleri

Üniversite Şehir Açıklama
Odessa Politeknik Üniversitesi Yeni Odessa 2 aylık kısa süreli Rusça Kursu isteyen öğrencilerimiz için en ideal program
Odessa Politeknik Üniversitesi Odessa En uygun fiyatlı ve en çok tercih edilen Rusça hazırlık kursu
Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Kiev Ukrayna'nın en iyi devlet üniversitelerinden birinde hazırlanmış detaylı paket
Kharkiv Karazin Üniversitesi Kharkiv Ukrayna'nın en iyi beş üniversitesinden biridir ve kaliteli eğitim verilmekte
Kharkiv Politeknik Üniversitesi Kharkiv Kharkiv'de kaliteli mühendislik eğitim veren kurumda bir yıllık Rusça Kursu

Ukrayna Üniversiteleri

Üniversite Şehir Açıklama
Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Kiev Ukrayna'nın en kapsamlı, köklü ve saygın üniversitelerinden
Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi (NAU) Kiev 1933 kuruluşlu okul, bilgisayar ve uçak mühendisliği alanında Ukrayna'nın en iyisi
Kiev Politeknik Üniversitesi (KPI) Kiev Ukrayna'da mühendislik eğitiminde ön plana çıkan en prestijli üniversitelerden
Kiev İşletme ve Ekonomi Üniversitesi (MAUP) Kiev İşletme ve Ekonomi alanlarında ön plana çıkan modern bir özel üniversite
Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi Odessa Ukrayna'nın dünyaca tanınan en önemli denizcilik akademisi
Odessa Milli Politeknik Üniversitesi Odessa Özellikle master programlarında çok kaliteli devlet üniversitesi
Odessa Milli Ekonomi Üniversitesi Odessa Ekonomi alanında kaliteli eğitim veren Ukrayna devlet üniversitesi
Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi Odessa Psikoloji ve eğitim bilimleri alanlarında ön plana çıkmış üniversite
Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Odessa Mimarlık ve inşaat mühendisliği alanında lisans ve master eğitimi veren teknik üniversite
Odessa Milli Mechnikov Üniversitesi Odessa Ukrayna'nın küresel çapta tanınmış, saygın üniversitelerinden biri
Sumy Devlet Üniversitesi Sumy Ukrayna'nın en iyi beş üniversitelerinden biri

Konaklama çözümleri

Ukrayna'da hemen hemen birçok üniversitenin yurdu bulunmakla beraber yurtlar Türkiye'deki öğrenci yurtlarına nazaran daha az konforludur. Genellikle 3-4 kişilik olan yurt odalarının ücretleri kişi başı yıllık 500$ ile 1500$ arasında değişmektedir, yani çok ucuzdur. Ukrayna'da lisans ya da yüksek lisans eğitimi alan öğrencilerimizin bir kısmı üniversite yurtlarında konaklamayı tercih ederken bir kısmı da ev kiralayarak konaklama yoluna gitmektedir.

Ukrayna Kiev'de ev kiraları diğer şehirlere oranlara biraz daha yüksek olmakla beraber Türkiye'de büyükşehirlerde yaşayan öğrenciler için alışılageldik fiyat aralıklarında durmaktadır. Şehir merkezine uzaklığı, evin genişliği, yaşı ve konforu gibi kriterler göz önüne alındığında iki odalı bir evin aylık kirası 250$ ile 750$ arasında değişecektir. ELT, öğrencilerine hem üniversite yurdu başvurusu hem de ev kiralama, kira kontratı çeviri ve imza, emlakçı işlemleri gibi prosedürlerde bire bir yardımcı olmakta, Ukrayna'daki ilk günlerinizde karşılaşacağınız tüm süreçlerde geniş bir danışmanlık hizmeti vermektedir. ELT, hazırlık paketleri içerisinde 1 akademik yıllık yurt konaklamalarını da öğrencilerine sunmaktadır.

Ukrayna'da Eğitim Fiyatları

Ukrayna üniversiteleri; yüksek kaliteli akademik eğitimi, çok ekonomik eğitim ve yaşam maliyetleriyle gerçekten de çok cazip. Ukraynada hem eğitim, hem konaklama, hem de sosyal gider maliyetleri, ülkemizdeki ailelerin rahatlıkla karşılayabilecekleri seviyede olup, birçok bölgemize kıyasla...

Eğitim Maliyetleri »

Neden Ukrayna'da Üniversite?

Ülkemizdeki üniversite sınavı her yıl yaklaşık 1 milyon öğrenciyi dışarıda bıraktığından, yurtdışında eğitim seçeneklerinin önemi her geçen yıl artmaktadır. Değişik ülke ve maliyet kategorileri arasında Ukrayna, yabancı öğrencilere sunduğu ekonomik eğitim maliyetleri ve kolay kabul koşulları nedeniyle...

Neden Ukrayna »

Ukrayna'da Rusça Dil Okulları

Rusçayı Rusya'dan daha ekonomik olarak öğrenebilirsiniz. Ukrayna Üniversiteleri, Rusça öğrenmek isteyenler için kaliteli bir eğitim ve çok ekonomik koşullar öneriyor! Günümüzün en önemli ve ticari değere sahip dillerinden biri olan Rusçayı, Rusça konuşulan bir ülkede eğitim alarak...

Ukrayna'da Rusça »

Senin için en uygun ülke hangisi?

Bilgi İste