Polonyada Yüksek Lisans

Çok kaliteli eğitim, ekonomik yaşam maliyetleri ve hemen her alanda sunduğu İngilizce yüksek lisans programlarıyla, Polonya, Avrupada yüksek lisans için en doğru seçeneklerden biri!

Başlıktan da anlaşılacağı gibi bir yüksek lisans adayının aradığı her özellik Polonyada yüksek lisansta var. Avrupa'nın en genç nüfusa sahip ve gün geçtikçe popülerliğini arttıran lokasyonu Polonya'da yüksek lisans eğitimi almak için ALES sınavına bile girmenize gerek yok. Çok kaliteli eğitimi, çok uygun eğitim ve yaşam maliyetleriyle elde edebileceğiniz Polonya, bu özelliğiyle sadece Türkiye'nin değil dünya ülkelerinin de merceği altında. Pek çok alanda İngilizce yüksek lisans eğitimini ekonomik yaşam maliyetleriyle sunan Polonya'da yüksek lisans programlarına yerleşmeniz için ELT verdiği tam danışmanlık hizmetiyle her zamanki gibi yanınızda!

Kalitesi ispatlanmış, dünya çapında üniversitelerde İngilizce eğitim alacaksınız!

Yüksek lisansınızı 10 yıllık geçmişi olan yeni açılmış bir üniversitede mi yapmayı tercih edersiniz, yoksa en az 100 yıllık geçmişi olan, akademik başarıları bulunan, dünya tarafından tanınmış, kalitesi onaylanmış, dev özel kuruluşlarla ortak çalışmalar içerisinde olan; öğrencilerini mezun olduktan sonra da yalnız bırakmayan, 4 kuşak 5 kuşak yetiştirmiş köklü bir üniversitede mi? Köklü üniversiteyi tercih ediyorsanız Polonyada yüksek lisans programları tam size göre. Varşova Üniversitesi, Varşova Teknik üniversitesi, 600 yıllık geçmişiyle Jagiellonian Üniversitesi, Krakow Teknik Üniversitesi gibi dünyaca tanınmış üniversitelere ev sahipliği yapan Polonya, özellikle Avrupa Birliğinde eğitim almak isteyen dünyanın birçok ülkesinden öğrenci için en öncelikli seçeneklerden biridir.

Bütçenizi zorlamayacak ekonomik eğitim ve yaşam maliyetleri

Polonya'da yüksek lisans maliyetleri, İngilizce eğitim alabileceğiniz diğer seçeneklerle kıyaslandığında oldukça ekonomiktir. Polonyada master ücretleri yıllık ortalama 3000 - 4000 Euro civarındadır. Oldukça ekonomik olmasının yanısıra, Polonya üniversitelerinin çok geniş bir yelpazede master seçeneği sunması da diğer bir avantajdır. Polonya'da konaklama giderleri Türkiye ile aynı seviyedeyken yaşam maliyetleri ise –ki burada yaşam maliyetleri derken; yeme-içme, ulaşım ve kültürel faaliyetlerden bahsediyoruz- Türkiye'ye kıyasla oldukça ekonomiktir. Bu da Polonya'da yüksek lisans eğitimi almayı cazip kılan en önemli etmenlerden biridir.

Avrupa'nın dev şirketlerinde çalışma olanaklarından yararlanacaksınız!

Genç nüfusu ve açık ekonomisiyle Avrupa ve dünyanın diğer ülkelerinden yatırımcıların da gözdesi haline gelen Polonya, çok sayıda büyük endüstriyel kuruluşa da ev sahipliği yapmaktadır. Bu durumu mezunları için iş olanağı haline getiren Polonya üniversiteleri dünyaca ünlü pek çok şirketle staj anlaşmalarını yapmış, her yıl düzenlenen onlarca iş fuarında Polonya üniversitelerinden mezun olan öğrenciler çok uluslu şirketlerin yetkilileriyle buluşmakta, iş başvuruları yapıp işe kabul edilebilmektedirler. Sadece mezunlar düşünülmemiş, üniversite öğrencilerinin de stajlardan faydalanmaları sağlanmıştır. Bu çok önemli imkandan faydalanarak hem bir Avrupa Birliği üniversitesinde master yapmış olacaksınız hem de eğitiminizi bir Avrupa şirketinde yapacağınız stajla pekiştirip, çok önemli referanslar edineceksiniz.

Polonya devleti de Polonyada yüksek lisans mezunlarını destekliyor!

Polonya'da yüksek lisans sonrasında 2 yıl çalışma ve ikamet izni elde edebilirsiniz! Polonyada master eğitiminizin ardından iki yıl süreyle tam zamanlı ve profesyonel olarak master yaptığınız alanda çalışabilecek, hem deneyim elde edip hem de eğitim maliyetinizi geri kazanabileceksiniz. Yapacak olduğunuz bu çalışma dilerseniz size Avrupa Birliğinde farklı kariyer seçeneklerine de kapı açabilir. Polonya'da yüksek lisans yapmak size ve gelecek planlarınıza boyut kazandıracak.

Kültürel gelişim ve vizyon edinme

Polonya'da yüksek lisans yaparak Avrupa'nın kalbinde, Avrupa ve dünyanın birçok ülkesinden öğrencilerin buluştuğu enternasyonel bir ortamda eğitim alacaksınız. Sahip olduğunuz Schengen vizesi ile tüm Avrupa Birliğinde serbestçe seyahat edebilecek, mükemmel bir eğitimin yanı sıra, hayatınız boyunca faydasını göreceğiniz üst düzey bir bireysel gelişim fırsatı da elde edeceksiniz.

Güvenlik endişesi bir kenara, insanlarla kaynaşacaksınız!

Polonya dünya suç istatistiklerinde ABD, İngiltere, Almanya, İtalya hatta Hollanda gibi büyük ülkelerin epey gerisinde kalarak ne kadar güvenli olduğunu ispatlamıştır. Polonya halkında Türk halkına karşı hiçbir önyargı bulunmamaktadır. Gayet sıcakkanlı ve güleryüzlü olan Polonya insanıyla kısa sürede kaynaşacak, İngilizce eğitimin çok yaygın olduğu ve uluslar arası öğrencilerin de yoğun olarak bulunduğu Polonya'da eğitim dışındaki özel yaşantınızda da bol bol İngilizce pratiği yapma imkanı da bulacaksınız.

Başvuru ve kabul işlemlerini ELT ile kolaylıkla tamamlayacaksınız!

ELT ile Polonya'nın en prestijli üniversitelerine yüksek lisans başvurunuzu başarıyla gerçekleştirebilir, dilediğiniz alanda eğitim alabilirsiniz. ELT akademik danışmanları size ve tercihinize en uygun yüksek lisans programlarının tespiti yapmakta, başvuru ve kabul süreçlerinizi bu çalışma kapsamında tamamlamaktadır. ELT ile Polonya'da master hedefinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Yüksek Lisansa Başvuru ve Kabul Koşulları

Polonyada master başvurusu yapmak için lisans mezunu olmanız yeterlidir. Ayrıca ALES sınavına girmeniz gerekmiyor. Üniversite çıkış belgeniz ve lisans not dökümünüz ön kayıt için yeterli olmaktadır. İngilizce seviyeniz yeterli değilse önce şartlı kabul alınarak İngilizce eğitimine başlamanız sağlanır.

İngilizceniz yeterli değilse üzülmeyin! ELT size seçenekler sunuyor.

Polonyada master yapmak istiyor ancak bunun için İngilizcenizin yeterli olmadığını düşünüyorsanız endişelenmeyin. ELT size önce İngilizce yeterliliği kazanıp, sonra da arzu ettiğiniz master programına başlayabileceğiniz Gateway Program seçeneği de sunuyor. Gateway Programı kapsamında önce master yapmak istediğiniz üniversiteden şartlı kabul belgeniz alınıyor ve sonra da ELT'nin üyesi olduğu uluslararası BluePoint Network kapsamındaki Gateway dil okullarında, İngiltere ya da Malta'da, çok ekonomik ve kaliteli bir İngilizce hazırlık eğitimine alınıyorsunuz. Bu sayede hem hayatınız boyunca ihtiyacınız olacak olan İngilizceyi anadil olarak konuşulduğu ülkelerde en iyi biçimde öğrenebilecek, hem de İngilizce eğitimi alırken Polonya'daki üniversiteniz ve master programınıza halihazırda kabul edilmiş olmanın rahatlığını yaşayacaksınız.

Polonyada tüm destek hizmetlerini uluslararası bir kuruluş güvencesinde, BluePoint International farkı ile alacaksınız. ELT, öğrencilerine bir BluePoint üyesi olarak uluslararası standartlarda hizmet veriyor.

Geleceğinizi belirleyecek olan bu süreçte her şeyin en iyisine ihtiyacınız olacak. Hem Türkiye hem de gidecek olduğunuz ülkede kaliteli ve güvenilir bir danışmanlık hizmetini alabilmeniz için ELT artık uluslararası bir marka olan BluePoint International Student Mobility Network üyesi olarak faaliyet gösteriyor. Kalitesi ve güvenilirliği için binlerce öğrencinin ilk tercihi olan ELT, Bluepoints üyesi olarak artık çok daha kaliteli ve güvenilir bir danışmanlık hizmeti veriyor.

polonyada yüksek lisans
polonyada yüksek lisans