Lazarski Üniversitesi

Lazarski Üniversitesi / Polonyada Eğitim

1993 Yılında kurulan Lazarski Üniversitesi, Varşova’da bulunmakta olup, kurulduğu günden beri yükselen bir başarı grafiği olan bir özel yüksek öğretim kurumudur. Kalitesi nedeniyle özellikle yabancı öğrencilerin büyük oranda rağbet ettiği üniversitede 30 ülkeden yaklaşık 7000 öğrenci eğitim almaktadır. Özellikle işletme ve uluslararası ilişkiler alanında eğitim almak isteyen adaylar için Lazarski Üniversitesi çok iyi bir seçenektir. Dileyen öğrenciler için bu bölümlerin master programları da bulunmaktadır ve bölümlerin eğitim dili İngilizcedir. Verdiği eğitimdeki kalite ve başarının ispatı olarak Lazarski Üniversitesi 2004, 2005 ve 2006 yıllarında değişik dallarda birincilikler almıştır. Üniversite oldukça modern bir kampüse sahip olup, öğrencilerin verimli bir eğitim alması için gerekli tüm donanımlara fazlasıyla sahiptir.

Eğitim Sistemi ve Kabul Koşulları

Lazarski üniversitesine başvuru yapan adaylar, lise dersleri ve akademik yetkinlik ve becerileri saptandıktan sonra, yabancı dil seviye tespit sınavına alınır. Üniversitede bölümleri İngilizce ya da Lehçe olarak okunabiliyor ve tercih öğrenciye ait. Dil hazırlık programları öğrencinin seviyesine göre oluşturulan gruplarda uygulanmakta olup, başlangıç düzeyine göre bir ya da iki sömestr sürede tamamlanabiliyor.

Dilerseniz aynı zamanda bir de İngiltere’den University of Wales diplomanız oluyor!

Lazarski Üniversitesi uluslararası ortamda da önemli işbirliği ve anlaşmalarla ön plana çıkmaktadır. University of Wales ile yapılan anlaşma sonucunda Lazarski Üniversitesi mezunları çift diploma almakta; aynı zamanda bir İngiliz üniversitesi olan University of Wales diploması da alarak, İngiltere’de lisans eğitimi almış sayılmaktadır. Dual diploma seçeneği öğrencilerin tercihinde olup, tercih etmemeniz durumunda sadece Lazarski üniversitesi diploması almayı da isteyebilirsiniz. Dual diploma istemeyen adayların üniversite harçlarında belirli bir indirim de uygulanıyor.

Lazarski Üniversitesi polonyada üniversite eğitimi polonya üniversiteleri

Eğitiminizi Lehçe olarak alırsanız, ücretler çok daha ekonomik oluyor!

Üniversitede İngilizce ya da Lehçe eğitim alabilirsiniz. Ancak bu seçeneklerin arasında önemli farklar var. Lehçe eğitim almayı tercih ederseniz yıllık üniversite harcı maliyetiniz yarıdan fazla azalıyor ki bu çok önemli bir maliyet tasarrufu. Bu haliyle Polonya, yurtdışında eğitim alabileceğiniz en ekonomik seçenek haline geliyor. ( Ukrayna ve Rusya seçeneklerinden dahi ekonomik!)

Lehçe hazırlık eğitimi her yıl dönem başında başlıyor ve üniversite yabancı öğrencilere yönelik yoğun bir programla bunu oldukça başarılı biçimde öğretiyor. Yerel dili konuşuyor olmanın birçok avantajını günlük yaşamınızda da göreceksiniz. Ayrıca, üniversitede çok sayıda yabancı öğrenci bulunduğundan, İngilizcenizi de geliştirmek için gerçekten önemli fırsatlarınızın olduğunu da hatırlatmak isteriz. Lehçe eğitim almaktan çekinmenize gerek yok.

Yaşam ve Sosyal Giderler

Varşova Avrupa’da üniversite eğitimi almak için oldukça ekonomik bir seçenektir. Öğrencilerin konaklama için çeşitli seçenekleri vardır. Dileyen öğrenciler yurtlarda ya da kiralık evlerde konaklayabilir. Genellikle bir öğrencinin aylık konaklama masrafı 150-200 Euro civarındadır. Ulaşım, beslenme, sosyal giderler vb. harcamalar için genellikle aylık 300- 400 Euro yeterli olmaktadır. Genel olarak bir öğrencinin aylık masraflarının 500-600 Euro civarında olduğu söylenebilir.

ELT Hem Türkiye’de Hem de Polonya’da Size Destek Veriyor. Bizimle Güvende Olacaksınız…

AB Üniversitelerine başvuru, ikamet izni alınması ve vize işlemleri profesyonel bir ekip tarafından yönetilmesi ve takip edilmesi gereken uzun ve karmaşık bir şüreçtir. Geleceğinizi doğrudan etkileyecek olan bu süreçte ELT deneyimi ve güvencesinde olacaksınız. Üniversite kabul için gerekli olan belgelerinizin hazırlanması, dosyanızın üniversiteye elden teslimi ve kabul işlemlerinin ELT Polonya temsilciliği ile elden takibinin yapılması, konaklama organizasyonunun yapılması ve ikamet onay belgenizin temini, vize dosyanızın hazırlanması, vize oryantasyonu, uçuş organizasyonunuzun yapılması ve Polonya’da ELT temsilcisi tarafından karşılanıp özel araba ile evinize ve okulunuza götürülmenizde ELT hep yanınızda olacak.

Lazarski Üniversitesi polonyada üniversite polonyada eğitim

Lazarski Üniversitesinin Bölümleri ve Yıllık Eğitim Ücretleri

Bölüm / Eğitim Ücret (Yıl/Euro)
İngilizce Dil Hazırlık Programı 3550
Lehçe Dil Hazırlık Programı 2450
Business Economics (İNG) + Uni. Wlaes Dual Diploma 4500
International Relations & European Studies (İNG)+ Uni. Wlaes Dual Diploma 4500
İşletme Ekonomisi (Business Economics) (İNG) 3600
Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Bilimleri (International Relations & European Studies (İNG) 3600
Finans ve Muhasebe (Finance and accounting) (LEH) 1700
Yönetim (Management)(LEH) 1700
Uluslararası İlişkiler (International relations) (LEH) 1650
Ekonomi (Economics) (LEH) 1700
Hukuk (Law)(LEH) 1850
Master Programları
Ekonomi (Economics) (İNG) 3600
Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Bilimleri (International Relations & European Studies – İNG) 3600

Canadian Executive MBA
Canadian Executive MBAprogramı ESG-University of Quebec at Montreal (ESG – UQAM) ile ortaklaşa yürütülmektedir. Bu program Polonya’nın en üst düzey MBA programıdır.

yurtdışında eğitim
yurtdışı eğitim