Bilgi İste

Kanada'da Dil Okulları

Dünyanın en güvenli ülkesinde, en yaşanabilir şehirlerinde, uygun maliyetlerle eğitim alırken aynı zamanda Kanada'nın geniş coğrafyasında bir çok sosyal ve spor aktiviteleri yapma şansı da yakalayabilirsiniz.

Kanada'da Dil Okulları

Yurtdışında İngilizce öğrenmek için bir dil okulu arıyorsanız, Kanada'da bulunan dil okullarını incelemenizi tavsiye ederiz. Dünya'nın refah düzeyi en yüksek ülkelerinden biri olan Kanada'da, tüm eğitim alanlarında olduğu gibi, dil eğitimi de Kanada hükümetinin kontrol ve garantisi altındadır. Kanada yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler için gerçekten de kaliteli bir seçenektir. Kanada dil okulları son yıllarda dil okulu pazarındaki paylarını arttırabilmek için dil eğitim programlarında ciddi indirim ve kampanyalar uygulamaktadır. Bu yüzden yurtdışında dil eğitimi almak isteyen çok sayıda öğrenci Kanada'da dil okullarını tercih etmeye başlamıştır. Özellikle Vancouver ve Toronto da yoğunlaşan dil okulları, İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için çok geniş bir eğitim seçeneği sunmaktadır.

Dünyanın en yaşanılası ülkelerinden biri

Kanada, 1994 yilindan bu yana BM ve EUI tarafýndan dünyada yasanilacak en iyi on ülkeden biri secilmektedir. BM anketinde Kanada özellikle yaygin egitim olanaklari, ortalama yasam süresinin uzunlugu (evrensel bir saglik bakim sistemi nedeniyle), düsük suc ve siddet orani gibi nedenlerle yüksek sirada yer almistir. Buna ek olarak, Vancouver, Toronto ve Montreal sehirleri güvenli ve temiz olmalari ve kültürel aktiviteler ve cekici yasam tarzlari sayesinde dünya siralamasinda yasanilacak ve calisilacak en iyi sehirler olarak seçilmektedir.

Çok kültürlü, konuksever ortam

Kanada'da dünyadaki etnik gruplarin hemen hemen tamaminin varligi dikkat çekmektedir. Bunun sonucunda, Kanada'da spesifik kültürlerle özdeslesmis etnik mutfaklari ve eglenceli aktiviteleri bulmak mümkündür. Kanada'da klüplere ve etnik altyapilarin çesitliligini temsil eden derneklere kolayca ulasilabilir. Okullarda yabanci ögrencilerin danismanlari ögrencilere bu tarz gruplarla iletisime geçebilmek konusunda yardimci olmaktadir.

Mükemmel doğal ortam

Kanada'ya gelen ögrenciler dünyadaki en güzel ve dogal ortamlardan birine tanik olurlar. Kanada farkli cografyalarin ülkesidir. British Columbia'nin yesil kiyilari, Alberta'nin Rocky Daglari, ovalara bakan genis gökyüzü, St. Lawrence ve Great Lakes (Büyük Göller)'teki “akçaagaçsekeri ülkesi” ve Atlantik'in muhtesem sahilleri ve engebeli tepeleri ile Kanada'nin dis mekanlarinda görmeye deger çok fazla sey vardir.

Hem İngilizce hem de Fransızca Öğrenebilirsiniz.

Kanada, hem Ingilizce hem de Fransizca'nin resmi dil oldugu bir ülkedir. Kanada'nin Fransizca konusan yerlesik halkinin büyük çogunlugu (%75) ülkenin dogu kisminda bulunan Quebec eyaletinde yasar, fakat ülke genelinde de Fransizca konusan topluluklar bulunmaktadir. Iki dilli bir ülke olarak Kanada, bu dillerden herhangi birini veya ikisini birden ögrenmek isteyenlere çok kaliteli Ikinci dil olarak Ingilizce (ESL) ve Ikinci dil olarak Fransizca programlari sunmaktadir.

Kaliteli Eğitim ve Konaklama çözümleri

Kanada'daki dil okulları gerçekten de oldukça yüksek kalite standartlarında eğiti sağlıyor. Kanada'da alacak olduğunzu İngiizce eğitimi sonucunda , İngilizce sorununuza kökten bir çözüm sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Kanada'da eğitim alırken , konaklama ihtiyacınız için birçok seçeneğiniz olacaktır. Dilerseniz aile yanı konaklamayı tercih edebilir, dilerseniz öğrenci yurtlarında konaklayabilirsiniz. Bazı öğrencileri özel dairelerde kalmayı tercih eder. Bu seçenek de gittiğiniz tüm okullarda size sunulacaktır.

 • İnternetten yaptığım araştırmalar ve edindiğim geri bildirimler sonucunda ELT Yurtdışı Eğitim firmasının en doğru okulu seçmem konusunda yardımcı olacağına karar verdim. Kararımın doğruluğunu, Kanada’ya farklı firmalarla gelen arkadaşların çektikleri sıkıntıları öğrendikten sonra bir kez daha anlamış oldum.

  Hasan Samet Bozacı

 • Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için ELT Danışmanlık firmasına girdim. Efe Bey ile görüştükten sonra eğitimimi Kanada’da almak istediğimi anladım. Karar verip seyahat edeceğim güne kadar bana destek oldular.

  Celal Köksal

 • Danışmanlık şirketleri arasında en sağlıklı ve en mantıklı bilgiyi ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlık bürosundan Efe Bey'den aldım.

  Refik Çabuk

Kanada Dil Okulları Listesi

Kanada'da uzun yıllardır çalıştığımız ve kalitesiyle öne çıkan dil okullarımız;

Okullar Şehir Açıklama
Kaplan International English Toronto, Vancouver Kanada'da 2 merkezde eğitim veren uluslararası dil kurumu.
ILAC Toronto, Vancouver Üniversite yerleştirmede oldukça başarılı, ödüllü dil okulu. Sadece Kanada'da hizmet vermekte.
ILSC Toronto, Vancouver, Montreal 3 merkezde eğitim veren, akredite ve kaliteli zincir dil okulu.
LSI Toronto, Vancouver Kanada dil okullarının içinde kendini kanıtlamış, zincir dil okulu.
EC Toronto, Vancouver, Montreal Kanada'da tercih edeceğiniz en iyi kurumlardan.
ELS Toronto, Vancouver Akademik amaçlar için ingilizce programını bitiren öğrenciler aynı zamanda Amerika'daki üniversitelere de sınavsız başvuru yapabilirler.
ST. GILES Vancouver Eğitim materyallerini teknoloji ile güçlendiren başarılı zincir dil okullarından.
EMBASSY ENGLISH Toronto Eğitim materyallerini teknoloji ile güçlendiren başarılı zincir dil okullarından.
EUROCENTERS Toronto, Vancouver Uluslararası zincir dil okulu
COLLEGE PLATON Montreal İngilizce'nin haricinde Fransızca, Çince, Japonca hatta Almanca bile ek ders alabileceğiniz butik okul.

Okulların birçoğu Toronto, Vancouver ve Montreal bölgesinde yer almaktadır.

Konaklama çözümleri

Öğrencilerin büyük bir kısmı İngilizce gelişimi açısından da en avantajlı konaklama şansını sunan aile yanı konaklamaları tercih etmektedirler. Kanadalı ailelerin yanında kendilerine ait oda da konaklayarak, okulda öğrenilen bilgiler gün içinde de ailelerle İngilizceye devam ederek pekiştirilmektedir. Okullar aileleri güvenlik açısından bir çok süzgeçten geçirerek portföylerine eklerler ve aynı aileler ile uzun yıllar iş birliği yaparlar.

Kanada Dil Okulu Fiyatları

Kanada dolarının daha düşük olması öğrencilere ekonomik eğitim alma şansı sağlamaktadır. Bir çok dil okulu Türk öğrencilere özel kampanyalar düzenlemektedir. Yaşam giderleri açısından da yine bir çok ülkeye oranla daha ekonomiktir.

Kanada'da ilgi çeken aktiviteler;

Kuzey Amerika'nın en kuzeyinde yer alan Kanada özellikle kış aylarında bir çok spor aktivitesine imkan sağlamaktadır.

 • Köpek kızağı ile kayak ve vazgeçilmez snowboard yapmadan dönülmemeli.
 • Buz hokeyi Kanada için en öneli sporlardan mutlaka denenmeli ve izlemeden dönülmemeli.
 • Doğa kampları, yaş gruplarından herkesin katıldığı doğa kamplarına katılmadan dönülmemeli

Senin için en uygun ülke hangisi?

Bilgi İste