Bilgi İste

Giden Öğrencilerimiz Anlatıyor – Dil Okulu

Giden Öğrencilerimiz Anlatıyor – Dil Okulu

ELT ile yurtdışındaki Dil Okullarında dil eğitimi alan öğrencilerimizden bazılarının görüşlerini burada bulacaksınız. Bizlerle anılarını ve resimlerini paylaşan öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Malta Dil Okulları

Ülke: Malta

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: EC MALTA

Yıl: 2017

Öncelikle ELT İzmir ofis danışmanlarından Gülden Hanım’a çok çok teşekkür etmek istiyorum. Okulumu seçerken, gitme ve yerleşme aşamasında, kısaca bu sürecin başından sonuna bana gösterdiği ilgi, alaka ve sabır için çok teşekkürler.

İngilizcemi geliştirme maksadıyla yurt dışına gitmeye karar verdiğimde açıkcası kafamda bir çok soru işareti vardı. En güvenilir yer neresi, en iyi okul hangisi, ekonomik okul olsun, ulaşımı kolay olsun… gibi düşüncelerim vardı. İnternet üzerinde Malta di okullarını tararken tesadüfen ELT Yurt Dışı Eğitim ile tanıştım. İyi ki de tanıştım.

Malta’yı seçmeme yardımcı oldukları okul olan EC Malta‘da İngilizce eğitimi almaktan çok memnun olduğumu söylemek isterim. Malta hava alanından aranıp, büyük bir titizlikle, profesyonelce kalacağım konuta bırakılmam, kurs bitiminde kaldığım konuttan özel olarak alınıp hava alanına bırakılmam, kendimi özel öğrenci hissettirdi ve gerçekten çok etkileyiciydi.

Kursun ilk günü yüzlerce öğrenci ile aynı anda profesyonelce ilgilenilmesi, eğitim süreci ile ilgili bilgi verilmesi, öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmelerine yönelik her hafta Malta’yı tanıtmaya yönelik değişik aktivitelerin yapılması, geziler, eğlencelerin düzenlenmesi dünyanın dört bir tarafından gelen öğrencileri bir araya getirdi, kaynaştırdı, arkadaşlık ortamı yaratıldı. Bu çok güzel, harika bi’şeydi.

Keza sınıflar oluşturulurken, çoğunlukla farklı ülkelerden öğrencilerin olmasına dikkat çekiciydi. Bu sayede öğrencilerin farklı kültürleri tanımalarına olanak sağlandı. Okulun ve sınıfların karşılıklı iki binada toplanması okula bir kampüs havası ve eğitim ciddiyeti de getirdi.

Okulun ve kaldığım evin yanındaki otobüs durakları, yine okulun yanındaki e-cap taksi ofisleri benim için Malta’da ulaşımı oldukça kolaylaştırdı.

Okulun hazırladığı ücretli gezi programlarına mümkün mertebe katıldım. Böylece hem Malta’nın adalarını, tarihi zenginliklerini, şehirlerini, hem de Sicilya’da Etna yanardağını gördüm. Dünyanın dört bir yerinden arkadaşlarım oldu. Hem İngilizcemi geliştirdim hem genel kültürümü… Üstelik çok farklı ülkelerden yeni arkadaşlar edindim. Bu kursun bana kattıklarını düşündüğüm zaman hem seçtiğim ülke, hem okulum, hem de seçimde bana yardımcı olan ELT’den gerçekten çok memnunum. Her şey için teşekkürler…

Çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar dilerim.

Ayşe Baysal Malta dil okulu Malta'da İngilizce

Ayşe Baysal-Yüksek Mimar
Girne Belediyesi
Bandabulya Binası Tasarım Stüdyosu- Girne-Kıbrıs

ingilterede Dil Eğitimi

Maltada Dil Eğitimi

Ülke: Malta

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: ESE MALTA

Yıl: 2017

ELT ile üniversite sınavı sürecinden sonra tanıştım. Kurumla tanışmadan önce benim için o kadar belirsizdi ki her şey ama hayalini bile bu kadar güzel kuramayacağım Malta’da 3 ay benim oldu, gerek eğitim gerekse sosyal çevre açısından zamanın nasıl dolu dolu geçtiğini hala anlayabilmiş değilim, bana kalsa dönmeyecektim. Malta’da dil eğitimi almak benim ilk yurtdışı deneyimimdi ve üzerimde inanılmaz bir korku, gerginlik vardı. Gitmeden önce yaşadığım vize sorunlarında desteğini asla esirgemeyen Mehmet Bey’e, Malta’dayken yaşadığım en ufak sorunumda hemen müdahale edip beni yalnız bırakmayan Ali Bey’e ne kadar teşekkür etsem az.
Bence her gencin mutlaka yaşaması gereken bir deneyim, bana bu fırsatı yarattığınız için teşekkür ederim ELT Yurtdışı Eğitim ailesi.

Beyzanur Toğrul Dil okulları Malta dil okulları

Beyzanur Toğrul

ingilterede Dil Eğitimi

ingilterede Dil Eğitimi

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: Kaplan International / Londra

Yıl: 2017

Merhaba,

Merhaba,
2017 Yaz döneminde ELT Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla İngilizce eğitimi aldığım Kaplan International English London Covent Garden hakkında;
Öncelikle ELT eğitim danışmanlığı olarak her konuda son derece yardımcı oldu, tüm sorularım cevap buldu ve edindiğim bilgiler tamamen doğruydu. Hayatımda verdiğim en güzel karar böyle bir işe kalkışmak olmakla birlikte, ELT eğitim danışmanlığına rastlamak benim için çok büyük bir şanstı. Özellikle Efe Bey’e ve Mehmet Bey’e kayıt ve vize alma süreci boyunca tüm yardımları için çok teşekkür ederim.
Kaplan International English London Covent Garden benim için ideal seçimdi. Dersler, öğretmenler, arkadaşlar her şey birbirinden güzeldi. Derslerde hangi yönünüz eksikse onu geliştirebiliyorsunuz çünkü aktif öğretmenler sayesinde bütün dersler dolu dolu geçiyor. Hayatımın şu ana kadarki en güzel deneyimini yaşadım, çok güzel arkadaşlıklar edindim, arkadaşlarımla hala iletişimimi sürdürüyorum. Londra mükemmel bir şehir, arkadaşlarımla beraber çok eğlenceli zamanlar geçirdim. Okul neredeyse Londra’nın merkezinde, bu çok büyük bir avantaj.

Begüm Taşçıoğlu Dil okulları İngilteredil okulları
Begüm Taşçıoğlu Dil okulları

Ben aile yanı konaklamayı seçmiştim çünkü günlük yaşamda anadili İngilizce olan insanlarla vakit geçirmek istiyordum. Yanında kaldığım kadın, Yvonne Lindie hayatımda tanıdığım en tatlı insanlardan biriydi. Beraber çok güzel vakitler geçirdik. Hiç sorun yaşamadım aksine her şey kusursuzdu diyebilirim. Konuşmasını geliştirmek isteyen biri için kesinlikle aile yanı konaklamasını öneririm!
Kaplan International English ve ELT Eğitim Danışmanlığı herkese hiç tereddüt etmeden önerebileceğim iki kurum oldu. Bu güzel deneyim için emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Begüm Taşçıoğlu

ingilterede Dil Eğitimi

Ülke: Japonya

Program: Dil Eğitimi (Japonca)

Okul: GenkiJACS

Yıl: 2017

Merhaba,

Yıldız Teknik üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisiyim, bu satırları gelecekte de yaşayacak olduğum Japonya’dan yazıyorum. Küçüklüğümden beri burada yaşamak hayalimdi. Japoncayı da çok sevdiğim için eğitim için kendi kendime “Neden olmasın?” diyerek Japonya’da dil okulu arayışlarına başladım. İnternette araştırma yaparken ELT Yurtdışı Eğitim ile karşılaştım, ilk müsait olduğum anda ofislerini ziyaret ettim ve İsmail Bey’le tanıştım, ileri ki günlerde ön kayıt gerçekleştirdim. Daha önce hiç yurt dışına çıkmamış ve 10 haftalık Japonya’ya gidecek birisi için biraz hızlı hareket ediyordum. Her şey 2-3 hafta içinde gelişti fakat ELT’nin gerek belgelerim gerekse dil okulu ve konaklamam hakkında çok iyi ve profesyonelce ilgilenmesi sayesinde çok kısa sürede hemen hemen tüm işlemlerim hazır oldu. 1,5 aydır Tokyo’dayım. Gerek okul gerek ev her şey gayet mükemmel. Ayarlanan ev paylaşımlı ev, burada yaşayan insanlar çok nazik ve düşünceli (bunu dememin sebebi benim en büyük korkum evdeki insanlar ile “Ya anlaşamazsam onlarla?”idi).

Hüseyin Can Koyuncu Dil okulları Japonyada dil okulları
Hüseyin Can Koyuncu Dil okulları Japonyada dil okulları

Dil eğitimi aldığım Japonca dil okulun adı GenkiJACS, okulun eğitimi gayet iyi, seviyenize göre olan sınıflar sayesinde tam ayarında bir dil eğitimi almış oluyorsunuz. Her hafta kültürel bir parti yapılıyor bu sayede Japon dilinin yanında Japon kültürünü de öğrenmiş oluyorsunuz. Hala ailemle konuşurken ne kadar iyi bir seçim yaptığımdan bahsediyorum. Çok farklı bir kültürde yaşamak, anlamaya çalışmak her insanın mutlaka tatması gereken bir deneyim. Bu deneyimi tatmamı sağlayan ELT’ye çok teşekkür ediyorum. Sözlerimi küçük bir tavsiyeyle bitirmek istiyorum. Uzak doğuya bir kere de olsa şans verin, asla pişman olmazsınız.

Sevgiler

Hüseyin Can Koyuncu

ingilterede Dil Eğitimi

malta dil okulları

Ülke: Malta

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: EC MALTA

Şehir: St. Julian’s

Yıl: 2016

Öncelikle ELT Yurtdışı Eğitim’e baştan sona göstermiş olduğu ilgi ve alaka için çok teşekkür ederim. Gerek Malta’ya gitmeden önce gerekse Malta’da Yasin Öngüç tüm plan ve programlar sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Malta hakkında biraz bilgi vermek istiyorum açıkcası 🙂 Öncelikle Malta’da dil eğitimi alma düşüncesi olan arkadaşlar için kesinlikle tavsiye ederim. Hem bir yurt dışı deneyimi olarak hem de bir eğitim açısından çok güzel deneyimler yaşadım. Farklı bir kültür ile karşılaşmak oldukça çok güzel bir olay. Yabancı insanlarla  iletişime geçmek, anlaşabilmek insana inanılmaz bir öz güven vermekte. Kısaca dolu dolu bir 1 ay geçirmek için güzel bir tercih oldu benim için. Hatta 2017 yaz sezonu için yeni bir yer veya program düşünmüyor değilim 🙂

Yasin Öngüç Dürüst olmak gerekirse Malta’da daha uzun bir süre kalmayı çok isterdim, şimdiden özlemedim değil. EC Dil Okulları hakkında söyleyebileceğim, çok güzel bir eğitim sistemi ile karşılaştım. Gerek birebir ilgi olsun gerekse sınıf içerisinde öğretmenlerin cana yakınlıkları ve ilgileri beni çok mutlu etti.  Doğum günüme denk geldiği için küçük bir sürpriz olarak  doğum günü kartı vermeleri çok hoşuma gitti. Kısacası her şey çok güzeldi. Size de göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok teşekkür ederim.

Yine bu yıl için başka bir dil okulu yada daha uzun süreli bir Malta’da dil eğitimi hakkında ELT’yi rahatsız etmeyi planlıyorum 🙂

Yasin Öngüç

ingilterede Dil Eğitimi

ingilterede Dil Eğitimi

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2016

Okul: St Giles / Londra

Ben Ebru Poyraz, İstanbul’da yaşıyorum. Balıkesir Üniversitesi’nde eğitimimi tamamladım. İngilizceye hiç bir zaman sempatim Ebru Poyraz olmamakla beraber hayatım boyunca verilen eğitimi almaya çok da açık olmadım doğrusu 🙂 Mezun olduktan sonra öğrenmenin şart olduğunu ve en kolay öğrenmenin yurt dışı eğitimiyle gerçekleşeceğini anladım. Gitmek istediğim ülke İngiltere olunca yardımcı olabilecek bilgili danışmanlık şirketi bulmak kolay olmadı. Uzun araştırmalar sonunda ELT ve bana çook fazla yardımcı olan Soner Bey ile tanıştım. ELT Yurtdışı Eğitim’in İngiltere konusunda bilgisi beni çok aydınlattı. Ebru Poyraz Danışmanım sağolsun en ince ayrıntısına kadar benimle ilgilendi ve tüm soru işaretlerinden arındırdı. İngiltere’de hem dil eğitimi hem de sosyal aktivite ve konum olarak beni çook mutlu eden St Giles dil okulunda 6 ay eğitim aldım. Belki de ELT Yurtdışı Eğitim beni rahatlatıp işlemlerde bu kadar yardımcı olmasaydı cesaret edemezdim. Şimdi İngiltere’de dil eğitimi düşünen tüm arkadaşlarımı ELT ye teslim ediyorum Teşekkürler yüksek bilgi donanımlı ELT Yurtdışı Eğitim!

Ebru Poyraz

ingilterede Dil Eğitimi

Kanada Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: Kaplan International

Şehir: Toronto

Yıl: 2016-2017

Merhaba,

Ben Hasan Samet BOZACI. Bu yazıyı, dil okulu için bulunduğum Kanada’dadan yazıyorum. Aslen İstanbul’da yaşamaktayım. Üniversite eğitimimi makine mühendisliği bölümünde tamamladım. Kariyerime akademisyen olarak devam etmek istediğimden, öncelikli olarak İngilizcemi geliştirmeye karar verdim. Bu nedenle üniversite son sınıfta yurtdışı dil okullarını araştırmaya başladım. İnternetten yaptığım araştırmalar ve edindiğim geri bildirimler sonucunda ELT Yurtdışı Eğitim firmasının en doğru okulu seçmem konusunda yardımcı olacağına karar verdim. Kararımın doğruluğunu, Kanada’ya farklı firmalarla gelen arkadaşların çektikleri sıkıntıları öğrendikten sonra bir kez daha anlamış oldum.
Eğitim danışmanım Efe Ermişmula gerek vize sürecinde gerekse buraya geldikten sonraki süreçte bana daima yardımcı oldu; kendisine bu yazı vasıtasıyla tekrar teşekkür etmek isterim. Şu anda Kanada’da dil okuluna gidiyorum ve dil eğitimimi başarılı bir şekilde tamamlayarak Türkiye’ye dönmek istiyorum. Hayatımda ilk defa yurtdışına çıkmama rağmen şimdiye kadar hiçbir zorluk yaşamadım; ki şunu belirtmek isterim, ben yurtdışına çıkana kadar hiçbir turiste “hello” bile dememiştim. Hayatımın en güzel zamanlarını burada geçirdim ve geçirmeye devam ediyorum. Birçok yabancı arkadaşım oldu ve rengi, dili, dini ve ırkı ne olursa olsun herkesin sonuçta insan olduğunu burada daha iyi anladım.

Dil eğitimi konusunda ELT Yurtdışı Eğitimi gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Hasan Samet Bozacı – Kaplan International – Toronto

Celal Köksal Kaplan Dil Okulu Amerikada dil okulları
Celal Köksal Kaplan Dil Okulu Amerikada dil okulları

dil okulu

amerikada dil okulları

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: St. Giles

Şehir: New York

Yıl: 2016

Okuldan mezun olduğumda sudan çıkmış balığa döneceğimi biliyordum. Bu sebeple okul bitince kendimi geliştirmek adına dil okulu için yurtdışına gitmeye karar verdim. Birçok yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasına gidip bilgi aldım. ELT Yurtdışı Eğitim’den Efe Beyle tanıştığımda onun yurtdışında dil okullari konusunda ne kadar gerçekçi konuştuğunu fark ettim. Öyle süslü püslü laflarla okulları övmediğini neyse onu söylediğini fark ettim ve ELT ile bu yolculuğa ilk adımı attım. New York’a gittiğimde ELT’den okulla ilgili ne duyduysam, aynısına şahit oldum. Sadece okul konusunda değil ayni zaman da New York’ta yaşam konusunda da çok fazla yardımcı oldular. Dil okulu kayıt aşamasında her şeyi kendileri hallettiler. Amerika’ya vize almak çok zor duyumlarıma rağmen ELT’nin yardımıyla tek seferde 1 yıllık vize aldım. Şimdi New York’ta bir dil okuluna gidiyorum ve çok mutluyum. Çok güzel arkadaşlıklar edindim , birbirinden değişik yemekler tattım. 2 ayda çok fazla yol kat ettim. “Dili yerinde öğreneceksin” diyenler haklıymış.

ELT Yurtdışı Eğitimi herkese tavsiye ederim.

Sinem Mutlu – St. Giles – New York

Sinem Mutlu Kaplan Dil Okulu Amerikada dil okulları Sinem Mutlu

dil okulu

Kanada Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: ILAC

Şehir: Toronto

Yıl: 2016

Merhaba,
2016 yaz aylarında yurtdışında dil eğitimi alıp kariyerime yurtdışında devam etmek istedim. İzmir/Alsancak’ta tesadüfen görüp yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için ELT Danışmanlık firmasına girdim. Efe Bey ile görüştükten sonra eğitimimi Kanada’da almak istediğimi anladım. Karar verip seyahat edeceğim güne kadar bana destek oldular. Şu an ILAC / Toronto’da dil eğitimime devam ediyorum. Uzman görüşlerinden dolayı ELT’yi yurtdışında eğitim almayı düşünen tüm arkadaşlara tavsiye ederim.

Celal Köksak

Celal Köksal Kaplan Dil Okulu Amerikada dil okulları

dil okulu

almanya dil okulları

Ülke: Almanya

Program: Dil Eğitimi (Almanca)

Okul: Sprachcaffe

Şehir: Frankfurt

Yıl: 2016

Merhaba,

Okuduğum bölüm gereği 2016 yaz ayında Almanya’da bulunmam ve güvenilir bir şirketten yardım alarak Almanca dil eğitimi almam gerekiyordu. Uzun bir araştırmadan sonra ELT’yi keşfettim. Talep ettiğim koşullar doğrultusunda bana en uygun dil programı ayarlandı ve Temmuz sonunda Almanya’nın Frankfurt şehrine Sprachcaffe’de Almanca eğitimi almak için gittim. İlk başlarda ne kadar korksam ve dönmek istesem de ELT’nin desteği ve bulunduğum ortamın sıcaklığı bana güç verdi. Çok güzel deneyimler yaşadım, harika arkadaşlıklar edindim. Bir fotoğrafta 3 farklı kıtadan insanın bulunması nasıl bir his onu yaşadım mesela.

Tuğba Düzler Sprachcaffe Dil Okulu Almanyada dil okulları

Eğitim hayatımızda, her ne bölüm okursak okuyalım, en az bir kez yurtdışı deneyimi yaşanması gerektiğinden yanayım. Bu konuda ilk ve tek yardımcım ELT oldu. Yine olsa yine danışır ve yardım isterim. Önümüzdeki yaz dönemi için farklı bir yere gitmeyi düşünmeye başladım bile.

Her şey için çok teşekkür ederim.

Tuğba Düzler

amerikada dil okulu

amerikada dil okulları

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: Kaplan International

Şehir: New York

Yıl: 2015/2016

Merhaba,

Ben Sezer. Ankara’da yaşamaktayım ve lisans eğitimimi burada tamamladım. Şu ana kadar sadece okuduğum okullarda ve bir İngilizce kursunda eğitim gördüm ve bunlar kendimi geliştirmem konusunda gerçekten yetersiz ve sınırlı kaldı.

Okulumu bitirmeye yakın Ankara’daki bazı yurtdışı danışmanlık şirketleriyle görüşmeye başladım. Ne yazık ki birçoğundan memnun kalmamıştım. Daha sonra ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ankara şubesi ile karşılaştım ve kendileriyle birkaç alternatif üzerinde görüşmeye başladık. Alternatifler içerisinde sadece Amerika’da dil okuluna gitmeyi düşünüyordum, aklımda New York vardı… Neden mi? Çünkü Amerika bana, dünyadaki çoğu ülke ve şehirden daha farklı geliyordu. Buraya ikinci gelişim ve buraya ilk geldiğim zaman gerçekten hayran kalmıştım.

ELT Ankara Şubesi çalışanları gerçekten çok ilgililer. Eğitim ile ilgili belgelerin hazırlanmasından vize başvurusuna kadar yardımcı oldular ve ilk günümden beri ilgili ve alakadarlar.

Arif Sezer Korukoğlu Kaplan Dil Okulu Amerikada dil okulları

İngilizce seviyemi ilerletmem gerekiyordu ve böyle bir eğitime ihtiyaç duydum. Buraya ikinci defa geliyorum, şuan hala buradayım ve eğitimim devam etmekte. Fakat bu sefer tamamen farklı amaçlar için buradayım. Daha önce birkaç defa yurtdışı deneyimim olmuştu ama bu benim adıma bir ilk olacaktı. Yeni bir tecrübe, yeni bir yaşam deneyimi, farklı insanlar, farklı bir kültür, kendi ülkemden, ailemden, arkadaşlarımdan, her şeyden uzak, 6 aylık uzun bir macera…

ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ankara şubesinden, ilk günümden beri benimle son derece alakadar oldukların dolayı gerçekten çok memnunum. Şuana kadar herhangi bir sorun yaşamadan eğitimime devam etmekteyim, buralara kadar gelmemde yardımcı olan ELT ve başından beri benimle ilgilenen ve hala ilgisini eksik etmeyen Gözde Hanım’a teşekkürü bir borç bilirim…

Amerika’dan Sevgilerle…

Arif Sezer KÖRÜKOĞLU

amerikada dil okulu

malta dil okulları

Ülke: Malta

Program: Gateway (Üniversite Öncesi Dil Hazırlık)

Okul: ESE

Şehir: St. Julian’s

Yıl: 2015/2016

Merhaba,

Adım İlyas Yar. Yüksek lisans eğitimim öncesi dil eğitimi almaya karar verdiğim zaman karşıma bir çok ülke ve onlarca alternatif çıktı. Bunların çoğu görselden ibaretti ve bazıları da gerçek bir eğitimin başlangıç anahtarı…

Danışmanlığımı yapan ELT’nin bu yolda bana çok faydası dokundu. Başta yüksek lisansımı Polonya’da yapmaya karar vermiştim fakat zamanın ve yanlış tavsiyelerin azizliğine uğradığımdan bu yoldaki serüvenim eksik kalmıştı. Bu fikirlerimi çürüten ve gerçek bir arkadaş sıcaklığı ile doğru bir seçim yapmamı sağlayan tabiki de ELT oldu. Polonya serüvenimden geri kalmayacağımı belirtip Gateway programı ile Malta’da ESE Dil Okulunda İngilizce eğitimi alıp sonrasında yüksek lisans yapmak için gerekli dil seviyesine erişeceğimi bildirdiler. Şu anda Malta’da 6 ay sürecek İngilizce eğitimime devam etmekteyim, gerek Malta’da kaliteli bir dil okulu seçimimde gerekse sonrasındaki Yüksek Lisans eğitimim için bana aktardıkları bilgi ve tecrübe için minnettarım.

Maltada İngilizce Maltada dil okulu Maltada dil okulları

Kimi insanlar yapacaklarını söyledikleri işi sadece lafta bırakırlar, kimileri gerçeğiyle acısıyla tatlısıyla size seçim yaptırır ve adım atmanızı sağlar.

Diğer bir mutluluğum ise dil eğitimimin ardından üniversite başvurum ve tüm süreçleri yürütmemde gene kendilerinin devreye girecek olması. Kariyerimin ilk basamaklarında yanımda olacak ve beni yönlendirecek böyle bir kurumun olması ve yüksek lisans eğitimim için beni en doğru kuruma yönlendirecek olacaklarını bilmek, benim gibi başka öğrencilerin de bu olanaklardan faydalanacaklarını düşünmeme yol açıyor ve bu da yüzümü güldürüyor.

Karar sürecimde eğitimim için gerekli destekleri benden esirgemeyen ELT İstanbul ofisinden Gamze ve Nur Hanım’lara teşekkürlerimi iletiyorum. Malta’dan sevgilerle…

İlyas YAR

malta dil okulları

ingilterede Dil Eğitimi

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2015

Okul: Twin / Eastbourne

Erdoğan Tunç ELT ile tanışmadan önce çocukluğumdan beri İngilizce eğitimi alıyorum fakat bir türlü güvenim yerine gelememiş ve tam olarak çözememiştim. Sayelerinde elime geçmiş en iyi fırsatlardan bir tanesine sahip oldum. Şimdi anlıyorum ki en doğru tercihi ELT ile yakalamışım.

Gittiğim okul gerek eğitimi gerek öğretmen kadrolarıyla tam bir idol. Şu anda Eastbourne’de Twin okullarına gidiyorum.

Arkadaşlık ilişkileri ile kültür paylaşımı açısından kişisel gelişimime İngilizcenin yanında katkı sağlayan bu eğitim bana birçok şey kattı. Sosyal yaşantısı ve imkanları ingilterede dil okulu ile benim için müthiş bir deneyim oldu.

Yanında kaldığım ailenin bana karşı ilgileri ve alakalarıyla adeta evlerini ikinci evim yapmayı başardılar. Her yerde konuşulan dilin İngilizce olması öğrenmemi hem teşvik etti hem de hızlandırdı.
Orada edindiğim güzellikler arasında en önemlileri de insanlar yani arkadaşlarım… Tabi ki onlarla da hala görüşmeye devam ediyorum.

Ve diyorum ki,
İyi ki ELT, İyi ki Twin.

Erdoğan Tunç

ingilterede dil okulu

Kanada Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2015

Okul: Western Town College

Merhaba,
Ege Üniversitesinden 2015 yılının Haziran ayında mezun oldum. 2015 Yılında Kanada’da 6 aylık bir dil eğitimi almaya karar verdim. Ardından hızlı bir seklide danışmanlık şirketi aramaya başladım. İzmir’deki danışmanlık şirketlerinin çoğuna gittim. Her biri birbirinden farklı şeyler söyledi ve vize konusunda iyice kafam karışmıştı. Danışman Refik Çabuk şirketleri arasında en sağlıklı ve en mantıklı bilgiyi ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlık bürosundan Efe Bey’den aldım.

Ayrıca benim gitmek istediğim dil okulu Türkiye’deki çoğu danışmanlık şirketleriyle anlaşmalı değildi belki de hiç biriyle anlaşmalı değildi. ELT Danışmanlık, gitmek istediğim okulla anlaşma sağladı. Ardından vize işlemleri için gerekli işlemleri yaptık. Başvurumu gerçekleştirdikten iki hafta sonra vizem geldi. Okula başladığım ilk hafta, okuldaki ilk Türk öğrencinin ben olduğunu anlayınca daha bir mutlu oldum. Tekrar başka bir ülkeye gitsem tekrar işlemlerimi Efe Bey’le yapmak isterim. Kanada’da şu anda çok mutluyum.

Herkese bol şans, her şey gönlünüzce olsun.

Refik Çabuk

dil okulu

amerikada dil okulları

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Program: Gateway (Üniversite Öncesi Dil Hazırlık)

Okul: FLS International

Şehir: Los Angeles

Yıl: 2015/2016

Merhaba,

ELT ile tanışmadan önce üniversiteye gitmek için sürekli ders çalışıyordum ancak artık çok sıkılmıştım. Yeni bir şeyler denemek istiyordum ve internette gezinirken ELT Yurtdışı Eğitim’e rastladım. Web sitelerinden bilgileri aldıktan sonra telefonla Ön görüşme yaptık ve sonra ELT Ankara şubesine gittim. Danışmanım olan Gözde Hanim bana tüm eğitim fırsatlarını sundu, detayları anlattı ve ilk adım olarak dil eğitimi haritamı hazırladı. Bana sadece tercih yapmak kalmıştı ve kararımı Amerika’da eğitim alma yönünde verdim.

ELT ve Gözde Hanım sayesinde bütün işlemler halledildi. Los Angeles’ta, FLS dil okullarına yaptığım başvuru kabul edildi, vizemi aldım ve bana sadece yola çıkmak kaldı. Sonunda Los Angeles’ta idim, dil okulum olan FLS International beni en iyi şekilde karşıladı ve ev tercihim olan Homestay’e (aile yanı konaklama) götürdüler. Homestayde İngilizce öğrenmenin daha kolay olacağını düşündüm çünkü aile bireyleriyle devamlı ve mecburen İngilizce pratik yapma şansım olacaktı.

Dil okulumdan bahsedecek olursam; FLS International çok kaliteli ve yardımsever eğitmenlere sahip bir okul, benim İngilizcem açıkcası berbattı, dil okulum sayesinde 3 aydır aldığım İngilizce ile bir seviyeye kadar geldim ve bir süre sonra çok iyi bir İngilizce seviyesine sahip oldum. Şimdi bir sıkıntı olmadan kendimi ifade edebiliyorum, okulum sürekli aktiviteler düzenleyerek İngilizce eğitimini eğlenceli hale getiriyor. Ek olarak hafta sonları gezmek ve eğlenmek için çok güzel, zira Los Angeles’tayım ve kendime ayırdığım zamanlarda bol bol gezebiliyorum. Burası ayrıca San Francisco, Las Vegas, Hollywood gibi yerlere gitmek için bulunmaz bir lokasyon.

Yurtdışında dil eğitimi, ardın üniversite hayallerim için bana yardımcı olan ELT Yurtdışı Eğitim ve danışmanım Gözde Hanım’a teşekkürlerimi sunuyorum.

Erhan Çalıkoğlu

amerikada dil okulu

ingiltere dil okulları

Ülke: Malta

Program: Gateway (Üniversite Öncesi Dil Hazırlık)

Okul: ESE

Şehir: St. Julian’s

Yıl: 2016

ELT ile üniversite sınavı sonrasında tanıştım. Türkiye’de ancak hayal kurabileceğim bir bölümü ELT aracılığıyla gerçekleştirme fırsatını internet sayesinde gördüm.

Malta'da dil okulları Ben yurtdışında okula gitmeye karar verdikten sonra aynı gün içinde ELT’nin İstanbul’daki ofisine gittik, o günkü danışmanım Ali Bey çok yardımcı olmuştu ve benim kafama takılan bütün soruları cevaplamıştı. Burada bence en önemli nokta belirli saatler içinde e-mail-mesaj herhangi bir şekilde ulaşmaya çalışıyorsanız kesinlikle karşılığını alıyorsunuz benim için çok önemliydi bu. Ali Bey de sağ olsun hiç sorumu cevapsız bırakmadı ve şu an Malta’dayım.

Benim aslında aklımda hiç dil eğitimi alıp gitmek yoktu, direkt Polonya’daki okuluma başlarım zannediyordum o yüzden ilk görüşmeye gittiğimizde görüşmemiz üniversite hakkında oldu. Ali Bey üniversite eğitimi için konuşurken söylemişti İngilizce gerekeceğini ve “bir grubu Malta’ya yolladık orandan dönüp direkt okullarına başladılar” dedi, bende eve döndükten sonra Malta’da 6 ay daha kısa olduğu için bu şekilde İngilizce öğrenmeyi gündeme almıştım. Zaten Malta’da İngilizce öğrenmek Polonya’dan daha kolay olacaktı bu da biraz benim buraya gelme sebebimdi.

Malta'da dil okulları Burada hayat bazı yerler dışında akşam 10-11 gibi normal olarak uyku moduna geçtiği için ben genelde evdeyim yani okuldan sonra, ama hafta sonları eğer gece hayatı seven varsa (ki ben seviyorum:) ) her yer birbirine yakın olduğu için hiç bir şeyi kaçırmazsınız, gayet canlı sosyal ortamlar, kafeler, restoranlar var.

Burada rahat olmayı gördüm, insanların en ufak bir şey de bile 500 kere özür dilerim demesini gördüm, herkesin kurallara uyduğunu gördüm ve göreceğim bir sürü şey daha geleli 1,5 ay oldu.

Öncelikle benim Polonya’daki okuluma başlamam için buradaki eğitime ihtiyacım vardı zaten, İngilizce bilgim de az da olsa vardı, İngilizceye internetten şuradan buradan hep bir ilgim vardı o yüzden burada başlarken pek zorlanmadım. Burası bana deyim yerindeyse hayatımın kalan kısmı için gayet güzel fikirler verdi çünkü buradan ayrıldıktan sonra üniversiteye başlayacağım ve önümüzdeki 5 yıl kesin İngilizce konuşmak zorunda olacağım yani başka opsiyonum olamayacak ve bu sayede İngilizce seviyemin çok ileri düzeylere geleceğini düşünüyorum ve bu durum benim hayatımı hep pozitif olarak etkileyecek.

Buradaki 6 aydan sonra gelecek sene eylül ekim aylarında başlayacağım bölümüm Mimarlık olacak, kolay olmayacak farkındayım ama sonu güzel olan her şey zor oluyor maalesef. Avrupa’da okulumu 5 sene içerisinde bitirdikten sonra orada verilen 1 sene çalışma hakkıyla bir sene daha kalacağım ve eğer anlaşabilirsek orada yaşamayı düşünüyorum.

Şu an hayata dair daha büyük hedeflerim var ve gelecekten çok umutluyum.

Malta’dan Selamlar,

MEHMET EGE MARUL

ingilterede dil okulu

ingiltere dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2015

Okul: Kaplan International / Bournemouth

ELT ile yolculuğuma başlamadan önce 2 yıl boyunca İngilizce eğitimi aldım ancak Kaplan International Bournemouth’ta sadece bir kaç ayda daha önce aldığım eğitimlerden daha fazlasını öğrendim.

Yalnızca dil konusunda değil, birçok farklı kültürü yakından tanıma fırsatım oldu. Bununla birlikte farklı ülkelerden arkadaşlar edindim. Evet, belki birçok farklılığa sahiptik (dil, din, kültür…) ama önemli olan bir şey vardı; “ayni duyguları paylaşmak ve bir aile olabilmeyi öğrenmek”.

Keza yanında kaldığım aile.. Paula, Canım Paula… İngiltere’de yaşadığım süre boyunca her konuda bana yardımcı oldu, tıpkı bir anne gibi. Ana dili İngilizce olan birisiyle yaşamam etkin konuşabilmem açısından çok faydalı oldu.

İngilterede dil okulu İngilterede dil okulları İngilterede İngilizce

Okulda, dışarda, evde İngilizcemi geliştirirken gerçek hayatı deneyimlemek bana birçok farklı bakış açısı kattı. Dünyanın dört bir yanından tanıştığım arkadaşlarımla ise görüşmeye hala devam ediyoruz.
Teşekkürler ELT, teşekkürler Kaplan International…

Selma Kavas

ingilterede dil okulu

ingiltere dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2015

Okul: Embassy English / Brighton

ingilterede dil okulları Öncelikle ELT Yurtdışı Eğitim’e ve özellikle de her zaman yanımda olan, desteğini asla esirgemeyen Efe Bey ve Ali Bey’e çok teşekkür ederim. Ben bu heyecan dolu macera için Brighton gitmeyi tercih etmiştim. Bu 1 aylık süreç, kesinlikle hayatımın en güzel geçen, asla unutulması mümkün olmayan ve ileride geçmişe dönüp baktığımda ‘iyi ki gitmişim’ diyebileceğim bir süreçtir.

Bana tavsiye ettikleri Embassy English gerçekten kaliteli, sizlere sıkıcı gramer kuralları öğretmektense İngilizceyi günlük hayatla birleştirip sizlere sunan öğretmenlerle dolu.

dil okulları Aile bakımından çok şanslı olduğumu söyleyebilirim. Çok cana yakınlardı. Okula gittiğimde herkes güler yüzle karşıladı beni. Belki ilk başta çekingen olabilirsiniz ama hiç gerek yok. Çünkü bütün öğrenciler aynı durumda ve herkes kaynaşmaya çalışıyor.

Brighton’a kesinlikle öğrenci şehri diyebilirim, her yer tam anlamıyla turist ve çoğu dil için gelmiş. İnsanlar çok yardımsever. Bir yer sorduğumda telefondan haritaya bakan, benimle gelip yolu göstermeye çalışan insanlara şahit oldum ve bu gerçekten çok hoş. Kesinlikle bu bir insanın yaşayabileceği mükemmel bir deneyim. Çok güzel arkadaşlıklar edindim.
Eğer tekrar yurtdışına gidecek olursam kesinlikle ELT Yurtdışı Eğitimi tercih edeceğim ve sizlere de kesinlikle ELTY’yi tavsiye ediyorum.

Nureddin Diker

ingilterede dil okulu

malta dil okulları

Ülke: Malta

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: ESE

Şehir: St. Julian’s

Yıl: 2015

Bir vesile ile ESE Malta Dil okulunda 2 haftalık dil eğitimi almaya hak kazandım. Gitmeden önce ELT danışmanlık tüm sorularıma yardımcı oldu. Vize süreci de dahil hiç sıkıntı çekmedim. Oraya gittiğimde neyle karşılaşacağımı direkt biliyordum. Danışmanlarım Efe Bey ve Damla Hanım hem burada, hem de gittikten sonra maillerime ve sorularıma hızlı bir şekilde yanıt vererek iletişimi hiç koparmadılar. Okulda seviye tespit sınavı yapıldıktan sonra, B1 level seviyesinde olduğum için katıldığım sınıfta dersler konuşma (speaking) ağırlıklıydı. 2 hafta boyunca hem okulda, he dışarıda İngilizce konuşma imkanı buldum. Zaten Malta insanı çok sıcak kanlı olduğu için hiç tanımadığınız insanlarla bile saatlerce sohbet edebiliyorsunuz. Ese Dil Okulunda da tüm personel sizinle konuşmak ve pratik yapmanıza yardımcı olmak için hazırlar. Okulun düzenlediği turlar ile yabancılık çekmiyorsunuz. Ev, apart gibi sorunlarınız olursa da 7/24 açık olan okulda size yardımcı olacak birileri mutlaka oluyor. Ortama alıştıktan sonra hiç dönmek istemiyorsunuz. 🙂  Eğer vaktiniz ve imkanınız var ise Türkiye’de kurslara para harcamak yerine yurt dışında İngilizce öğrenmenizi tavsiye ederim.  ELT Yurtdışı Eğitim ailesine tüm yardımları ve destekleri için tekrardan çok teşekkür ediyorum 🙂

Nehir Ö.

malta dil okulları

fransada dil okulu

Ülke: Fransa

Program: Dil Eğitimi (Fransızca)

Okul: Sprachcaffe

Şehir: Nice

Yıl: 2014

Merhaba,

Birkaç yıldır Fransızcamı geliştirmek için Fransa’da dil okuluna gitmek istiyordum. Yurtdışı eğitim acentalarını araştırmıştım ve içlerinden de ELT’yi seçtim. Sonunda bu yıl sömestr tatili için ELT ile görüşmeye gittim. Zaten gitmek istediğim şehri belirlemiştim. Nice’te 3 haftalık dil okulu için anlaşma yaptık. Gaye Hanım gerçekten çok ilgiliydi. Kafama ne zaman bir şey takılsa Gaye Hanım’a rahatlıkla ulaştım ve bana her zaman yardımcı oldu. Bu durum da benim kendimi daha rahat hissetmemi sağladı tabi ki. Çünkü bazı tedirginliklerim, korkularım vardı. Aile yanında kalacaktım ve bu da beni düşündürüyordu. Acaba karşıma nasıl biri çıkacaktı, okul nasıl geçecekti? Sonunda o büyük gün geldi çattı ve aynı günün akşamında artık Nice’teydim. İlk günüm biraz zor geçti haliyle. Ama 2. günden itibaren her şey bir anda normale döndü. Herhangi bir yabancılık, tedirginlik hissi kalmadı. Tabi bunda yanında kaldığım bayanın payı çok büyük. Çünkü gerçekten bu konuda çok şanslıydım. Kısacık sürede Madame’a çok alıştım. Her akşam yemek sırasında sohbet ediyorduk. Bu da pratik yapmak için harika bir fırsat oldu benim için. Hem okul hem tatil bir arada oldu benim için. Çok keyifliydi ve harika bir 3 hafta geçirdim. Nice’ten döneli 1 hafta oldu ve buraya adapte olmaya çalışıyorum resmen. En kısa zamanda hatta bu yaz tatili için tekrar ELT’yi ziyaret etmek istiyorum. Bu sefer biraz daha uzun kalıp o mutluluğu daha uzun yaşarım umarım. Her şey için çok teşekkürler. En kısa zamanda tekrar görüşmek dileğiyle 🙂

Gözde E.

fransada dil okulları

amerikada dil okulu

Ülke: Amerika

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2014

Selam,

Amerika’ya gitmeyi çok istiyordum, ama nasıl giderim nasıl yaparım bilmiyordum ve bundan üç yıl önce ilk başvurumu yapmıştım ve ret cevabı aldım. Sonra tekrardan denemeye karar verdiğimde bunu daha profesyonel bir şekilde yapmam gerektiğini öğrendim. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle ELT Yurtdışı Eğitim Hizmetleriyle tanıştım. Sonra mı? Şu anda Amerika’dayım ve Amerikan rüyasında! Her şey o kadar basit oldu ki; kendime en uygun seçenekleri sundular her şeyi ben Amerika’ya gelmeden önce hallettiler. Bana sadece Amerikaya gelmek ve tadını çıkartmak kaldı 🙂 Amerika’ya geldikten sonra okulla ilgili değişiklik yapmak istedim ama nasıl yapacağımı bilmiyordum. Bi arkadaşım bana Türkiye’deki danışmanlık şirketinden yardım istesene dedi; açıkcası kendi kendime “Yaa beni gönderdiler Amerika’ya daha benimle mi uğraşacaklar!” dedim; ama yanıldım. Bi şansımı deneyim dedim ve yardım istedim ve beklemediğim şekilde benimle aynı samimiyette ilgilendiler ve her şeyi benim için tekrardan hallettiler. Ülkemden çok uzakta bu desteği hissetmek gerçekten mutlu edici. İyi ki ELT Yurtdışı Eğitimi ile tanıştım, iyi ki onlarla bu sürece başladım ve iyi ki halen onlarla beraberim 😉 Teşekkürler.

Emre Kaya

amerikada dil okulları

amerika dil okulları

Ülke: Amerika

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2012

Vize almamdan, dönüşüme kadar olan zaman diliminde, sıkılmadan, zamanında ve en önemlisi de sonuç odaklı çalışmanız, başıma gelen ufak tefek olayları atlatmamda bana çok yardımcı oldu. Hele ki I-20’mi Türkiye’de unuttuğumda ama yine gayretinizle Amerika’ya girebildim, tekrar çok teşekkürler.

Umarım tüm çalışma hayatınızda aynı özveri ve heyecanınızı kaybetmeden devam edersiniz.

Tekrar her şey için çok teşekkürler.

İyi çalışmalar.

Eser A.

amerida dil okulu

usa dil okulları

Ülke: Amerika

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2010

Şehir: Chicago, IL & San Diego, CA

ELT ile tanışmam ilk 2010 yılındaydı. O zamanlar sınıf arkadaşım Amerika’ya dil okuluna gidiyordu ve birlikte gitme kararı aldık. Ve bu noktadan sonra ise Damla Hanım ile tanıştım. Bize her konuda çok yardımcı oldu. Ve sayesinde hiç bir sorun yaşamadan Chicago’ya vardık. Daha sonraki yıl Macaristan’a tıp eğitimi için geçiş yapmayı düşünüyordum ve bu konuda hemen bana bilgi verdi ve ben olmadan benim için bütün evrak işlemlerini halletti. Daha sonra geçiş sınavında başarısız olduğum için geçiş yapamadım ama gene ELT ve özellikle damla hanım çok destek oldu. Damla hanım ve Gökhan Bey adeta benim için bir abla ve ağabey oldular. Ve geçen sene tekrar Amerika’ya dil okuluna gitmeye karar verdim bu noktada nereye gitmem gerektiği hakkında hiç bir fikrim yoktu ama tekrar Chicago’ya gitmek istemiyordum daha değişik yerler görmek istiyordum. Bu konuda daha önceden tecrübesi olan danışmanım yine ön plana çıkarak tekrardan bana çok yardımcı oldu ve tecrübelerini benle paylaşarak beni yönlendirdi. Sonuç olarak San Diego’ya gittim. Bu kez yalnız gittiğim için biraz heyecanlıydım fakat danışmanım bir sorun olursa her zaman bize ulaşabilirsin diyerek beni sakinleştirdi. Ve San Diego’ya vardığımda taksi ve kaldığım yerle ilgili bir problem yaşadım ve saat sabahın 5 olmasına rağmen (Türkiye saati ile 5) Damla Hanım’a ulaştım bana tekrardan yardımcı oldu ve olayı çözümledi. Daha sonraları okulla bir problemim oldu ve bu konuda benim için yazışmalarda bulundu ve adeta benim için okulla tartıştı.  Damla Hanım ve Gökhan Beyin hakkını bu konuda ödeyemem. Onlara teşekkürü bir borç bilirim.

Oğuzcan T.

usa ingilizce

uk dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2013

Okul: Embassy CES (Embassy English)

Merhaba, ben Hande. 25 yaşındayım, üniversite öğrencisiyim. Eğitim hayatım boyunca herhangi bir yerde hazırlık İngilizcesi dil eğitimi almadım. Öğrendiğim sınırlı İngilizce’yle istediğim yerde olamayacağımı biliyordum. Bunu düşünerek radikal bir kararla okulumu dondurdum. ELT Yurtdışı Eğitim Ankara şubesinde Gözde hanım aracılığıyla İngiltere’ye gitmeye karar verdim. Karar verme aşaması hiç kolay olmadı. Ailemin endişelerinin yanı sıra; dilini, kültürünü, insanlarını, yerini-yurdunu hiç bilmediğim bir ülkede ne yaparım endişesi bitmedi.  Fakat şu an gözüm kapalı hiç düşünmeden gideceğim bir evim daha var İngiltere’de ve kocaman bir Embassy Ces ailesi. Bu okul gerçekten tartışmasız mükemmel bir eğitim veriyor hayatımda ilk defa sabah olsun da okula gideyim istedim 🙂 diğer bir kuşku ise İngiltere’nin hangi şehri olması idi bunu da Sevgili Gözde hanımın tavsiyesi üzerine iyi ki Brighton olarak seçmişim okuldaki arkadaşlarımda olmak üzere yaşamak istediğim tek şehir İngiltere’de. O şehrin çılgınlığını ve samimiyetini gerçekten çok özlüyorum. Şehir o kadar keyifli ki insanların o şehrin dışına çıkma ihtiyacı yok.Londra’ya trenle 45 dk Gatwick Airporta 30 dk. İngilizce seviyeme gelince beginner seviyesinden upper intermediate seviyesine 5 ay da ulaşmak gerçekten çok farklı bir özgüven kazandırdı bana. Hayatımda kendim için yaptığım en büyük iyiliklerden biri orda sadece dil eğitimi almadım ciddi bir özgüven kazandım ve çok farklı bir kültürle tanıştım. Brighton da yaşamış ver her yerini gözü kapalı bilen biri olarak herkese bu şehri ve okulu şiddetle tavsiye ediyorum. Bol şanslar..

Hande T.

ingilterede ingilizce

ingiltere ingilizce

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2013

Okul: EC Brighton/BBSI Bournemouth

Yurt dışında eğitim almaya karar verdiğimde, ne yapmam gerektiğine dair en ufak bir fikrim yoktu. Internet üzerinden yaptığım araştırmalarla, bana yardımcı olacağına inandığım ve güvenilir bulduğum ELT Yurtdışı Eğitimi keşfettim. Hemen bana geri dönüş yaptılar ve ofislerine davet ettiler. Ankara ofis gerçekten sıcak bir atmosfere ve güler yüzlü bir ekibe sahip. Gözde hanım birikimi ve profesyonel yaklaşımıyla, benim beklentilerime en uygun yönlendirmeleri yaptı. Tüm süreç boyunca her zaman yanımdaydı ve yardımını esirgemedi. Vize alma konusunda ise en ince detayı dahi düşünen, adeta bu işin ustası diyebileceğim Yasin bey sayesinde, tek seferde sorunsuzca 11 aylık İngiltere vizemi aldım. Tüm bunları 3 hafta gibi bir sürede yapıp kendimi İngiltere’de buldum.

Dört aylık dil eğitimimi Gözde Hanım’ın tavsiyesiyle EC Brighton’da aldım. Yaptığım en doğru seçim olduğunu söyleyebilirim. Okul; deniz kıyısındaki konumu, modern yapısı ve çeşitli sosyal aktiviteleriyle sizi daima mutlu ve motive tutuyor. Sınıflardaki çeşitli kültürlerden öğrencilerle her gün yeni deneyimler elde ediyorsunuz. Dersler ise akıp geçiyor, öğretmenlerim harikaydı. Pre-intermediate başladığım seviyeyi upper-intermediate olarak bitirdim. Brighton ise öğrenciler için en uygun seçenek. Deniz kıyısında olması, sosyal hayatı, güvenilir ve huzurlu insanlarıyla İngiltere’nin en mutlu şehri seçilmesi kimseyi şaşırtmamalı. Benim için de Brighton ikinci bir ev artık.

Dil eğitiminden sonra iki aylığına Bournemouth’ da BBSI’da Yöneticilik ve İşletme sertifika programına katıldım. BBSI en köklü ve başarılı okullardan biri. Yoğun bir eğitim programı ve aktif olmanızı gerektiren bir değerlendirme sistemi var. Mesleki beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak bir okul. Yoğun temposunun beni zorladığını itiraf etmeliyim.
İki şehirde de konaklama olarak yurtta kalmayı tercih ettim. Her ikisi de okula 5 dakikalık yürüme mesafesinde ve şehir merkezindeydi.
Benim 6 aylık serüvenim beklediğimden de güzel gerçekleşti. Bu sürecin olumlu geçmesinde danışmanlarımın ilgisi büyük rol oynadı. Herkese tavsiye ediyorum.

Sercan Okur

ingilizce dil okulları

ingilterede dil okulu

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2012

Şu anda bu satırları size İngiltere’den yazıyorum. ELT Yurtdışı Eğitim firmasıyla başlayan yurtdışı eğitim programım aslında benim için büyük bir şans oldu çünkü danışmanım kendisinden çok karşısındakini düşünen, bilgisiyle ve tecrübesiyle sizi daha iyi yönlendiren, öğrencileriyle sürekli irtibat halinde olan, size verilen değeri önemi hissettiren ve hayallerinizi gerçekleştirebilmek için elinden geleni yapan birisi.

ELT, Okul – şehir seçiminde, konaklama seçiminde ve vize danışmanlığında hep yanımda oldu. Bu süreci bu şekilde geçirdiğim için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İyi ki buradayım.

Ali S.

ingilterede dil okulu

dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2012

Okul: St Giles, Londra

2012 Aralık ayında dil okulu arayışımda bana A’dan Z’ye her konuda çok başarılı bir şekilde yardımcı olan ve en kısa sürede bütün işlemleri eksiksiz tamamlayan, Londra’ya geldiğimden beri iletişimi hiç koparmayan, çok büyük bir ilgi ve titizlikle çalışan ELT ailesine çok teşekkür ederim.

İlknur Ö.

ingilterede Dil Eğitimi

ingiltere Dil Eğitimi

Ülke: Kanada

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2012

Okul: Ilac

Yabancı dil bilmek özellikle ülkemizde ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Bunun için yurt dışında dil eğitimi almayı planladım, ilk akla gelen tabii ki Amerika olmuştu. Bunun için bir eğitim kurumuyla vize başvuruları yapıldı, ancak iki başvuruda da olumlu sonuç olmadı ve bütün ümitlerim yıkılmıştı. Kendimce çözümler bulmaya çalışıyordum.

Bir gün, ELT eğitim kurumunu bir tanıdığım aracılığıyla ziyaret ettim. İnanılmaz bir samimiyet ve cana yakın davranışlarla yabancı dil eğitimi konusundaki umutsuzluğum yok oldu. Danışmanım, dil eğitiminin diğer ülkelerde de disiplinli ve sistemli bir şekilde yapıldığını bana anlatarak, eğitimimi Kanada da yapmamı tavsiye etti. Ben de onun bu önerilerini ve samimiyetine güvenerek dil eğitimimi Kanada’da yapmaya karar verdim. Danışmanım daha sonra bu süreç içerisinde yapmam gerekenleri ve yapılması gereken tüm işlemleri bizzat kendi yöneterek Kanada’ya vize başvurusunda bulundum. Bu bekleyiş süresince pozitif düşünmem ve moralimin yüksek olması konusunda danışmanım çok destek olmuştur, öyle ki her fırsat da büroya uğrayıp onunla sohbet etmek bile alışkanlık haline gelmişti. Sonunda mutlu haberi duyduğumda çok heyecanlandım, Kanada konsolosluğu vize başvurumu kabul etmişti. Benim için yeni bir süreç başlıyordu. Kanada ya gittiğimde her şey daha önceden planlanan gibi sorunsuzca gelişti. Kanada’da olduğum zamanlarda bile ELT’nin yanımda olduğunu hissettim. Gerek telefonla gerekse internet ortamında her soruma yardımcı oldular ve iyi bir şekilde eğitimimi tamamladım.

Benim bu hayalimi ve eğitimimi gerçekleştiren ELT Yurtdışı Eğitim Hizmetlerine teşekkür ederim. Onlar olmasaydı bu eğitimi almam belki çok daha zor şartlarda olabilirdi ama onların sayesinde sorunsuz ve mutlu bir sonuçla eğitimimi tamamladım. Bunu için onlara çok teşekkür ederim. Hayatımdaki diğer eğitim planları ile ilgili tek dostum ELT’dir, tekrar görüşmek üzere.

Sevgilerimle

Özge S.